Giro d'Italia 2017: Bobas Jungelsas aplenkė Nairo Quintana ir laimėjo 15 etapą Bergame

Turinys:

Nepaprastu greičiu įvykusiame etape „Jungels“triumfuoja iš pasirinktos grupės, o „Quintana“antra po ankstesnės avarijos

Liuksemburgietis Bobas Jungelsas triumfavo įspūdingai 15-ajame „Giro d'Italia“etape, aplenkdamas kolumbietį Nairo Quintana, kuris užėmė įspūdingą antrąją vietą po to, kai anksčiau patyrė avariją 199 km greičio ruože nuo Valdengo iki Bergamo.

FDJ Thibaut Pinot finišavo trečias, o Orica-Scott atstovas Adamas Yatesas – ketvirtas. Bendroje įskaitoje lyderis Tomas Dumoulinas buvo tarp kelių lenktynininkų, kurie finišavo kartu su etapo nugalėtojais atrinktoje grupėje, kuri sunkiai finišavo asf altuotomis Bergamo gatvėmis.

Quick-Step motociklininkas Jungelsas įtvirtino savo lyderio poziciją jaunųjų motociklininkų varžybose, nes už etapo laimėjimą skyrė 10 sekundžių laiko premiją, o Quintana antrąją vietą užėmė šešiomis sekundėmis atgal į Dumouliną.

Apskritai, etape buvo važiuojama neįtikėtinu vidutiniu greičiu – daugiau nei 46 km/h.

Vienas pertraukai?

Ant popieriaus, 15-asis etapas iš 100th „Giro d'Italia“visada buvo vienas iš atsiskyrimo. Prieš pat trečiąją ir paskutinę poilsio dieną, kai iki paskutinės dienos laiko bandymo į Milaną laukia kalnai, tai buvo paskutinė galimybė ne GC komandoms ir motociklininkams pasižymėti.

Pirmieji 150 km riedėjimo, po kurio sekė pora apgaulingai sunkių kopimų, tada paskutinis 1,5 km bandymas paties Bergamo gatvėmis prieš nusileidimą iki linijos paskutiniame kilometre, akivaizdu, kad tai buvo finišas. daugeliui patiko išvaizda.

Tiesą sakant, paskutiniai 50 km buvo 2016 m. „Giro di Lombardia“finišo veidrodis – lenktynes, kurias laimėjo Orica-Scott'as Estebanas Chavesas, aplenkęs Astanos lenktynininką Diego Rosa – dabar „Team Sky“lenktynininką. laimi dabar, kai GC viltis Geraintas Thomas grįžo namo.

Tačiau didžiąją etapo dalį atrodė, kad pelotonas negali tiksliai nuspręsti, kokią pertrauką jis mielai paleido.

Tai padidino šiek tiek siurrealistinį vaizdą, kaip septynių žmonių pertrauka lenktyniauja per maitinimo zoną, įveikdama visus 92 km į etapą, o po to vos 15 sekundžių sekė visiškai ištemptas peletonas.

Pirmieji 100 km etapo įveikta neįtikėtinu vidurkiu – daugiau nei 52 km/h.

Tačiau tik po to susibūrė 10 žmonių grupė ir galiausiai peletonas, atrodo, nusileido. Žymiausias vardas pertraukoje buvo keturis kartus etapo nugalėtojas Fernando Gaviria iš „Quick-Step“. Taip pat grupėje buvo Silvanas Dillieris, 6 etapo nugalėtojas, ir Philipas Deignanas iš Team Sky.

Atotrūkis greitai išaugo iki 2 min. 30 sek., bet jau prabėgus daugiau nei pusei etapo, tai buvo toks pat didelis, kaip ir buvo, o Orica-Scott prisijungė prie lenktynių lyderės Dumoulino komandos Sunweb, kad pradėtų atgauti lyderius..

Kol lenktynės pasiekė antros kategorijos įkopimą į Miragolo san Salvatore, 8,4 km ilgio ir šiek tiek daugiau nei 7%, skirtumas buvo sumažintas iki mažiau nei minutės.

Netrukus atsiskyrė tik trys motociklininkai, o Deignanas vis dar dalyvavo, o Cannondale-Drapac'o Pierre'as Rollandas užpuolė nuo pelotono, bandydamas pervažiuoti tiltą.

Pietų afrikietis Jacques'as Janse'as van Rensburgas pirmavo Miragolo san Salvatore viršūnėje, po to Rudy Molardas (FdJ) ir Deignanas, po 40 sekundžių Rollanas ir po vienos minutės rožinių marškinėlių grupė.

Keliui žemyn Nairo Quintana patyrė dramų, staigiai persijungęs. Laimei, tai nebuvo bloga avarija, ir jis greitai grįžo ant dviračio, o rožinis megztinis Dumoulinas sportiškai paragino sustabdyti tempo nustatymą pelotone, kol kolumbietis vėl prisijungs prie grupės.

Tai suteikė šiek tiek atokvėpio priekyje stovintiems motociklininkams, o trečios kategorijos „Selvino“, 6,9 km ilgio ir 5,4 proc., apačioje, lenktynininkų ketvertukas susibūrė puse minutės atsilikęs nuo trijų lyderių, įskaitant Rollanas ir Luisas-Leonas Sanchezas iš Astanos.

Netrukus pastaroji pora susijungė su trimis priekyje, o Sanchezas nuėjo tiesiai į priekį, kad padidintų tempą, žinodamas, kad maglia rosa grupė riedėjo greitai, mažiau nei minute atsilikusi. Viršūnę jie pasiekė vos 37 sekundėmis, tačiau techninis nusileidimas, įskaitant 19 plaukų segtukų, bus toli gražu ne taip paprasta.

Visą kelią tempas išliko aukštas, ir pamatėme nemalonų vaizdą, kai keli motociklininkai nusileido žemyn, įskaitant septintą vietą iš „Sky“Kenny Elissonde, „Cannondale“komandos lenktynininką Davide'ą Formolo ir Tanelį Kangertą iš Astanos, tačiau greitis vis tiek nesumažėjo..

Penki lyderiai puikiai išsilaikė iki paskutinio Bergamo Alta kopimo grįstomis Bergamo gatvėmis, bet galiausiai negalėjo sulaikyti greičio padidėjimo, nes greiti vyrai iš pagrindinės aikštės veržėsi į šlovę..

Vincenzo Nibali iš pradžių išėjo į priekį, tada „Jungels“b altais marškinėliais padarė didelį žingsnį iš priekio. Tada Pozzovivo ir Nibali sudarė viską, siekdami pagaliau iškovoti Italijos pirmojo etapo pergalę. Nibali ir Jungels toliau veržėsi virš kopimo viršūnės, o maždaug 10 žmonių grupė, įskaitant visus pagrindinius varžovus, pasiekė raudoną vėliavą keliomis sekundėmis nuo likusių.

Bauike Mollema išvažiavo anksti, paskui sekė Pozzovivo, bet Yatesas atrodė gerai, kad galėtų atlikti sunkų Orica-Scott darbą anksčiau, Jungels veržėsi per vidurį ir laimėjo, o Quintana seka jo vairą ir laimėjo šešias vertingas sekundes. premijos.