Alice Barnes ir Alexas Dowsettas laimėjo Didžiosios Britanijos laiko bandymo nacionalinį čempionatą

Poros triumfas techniniame Norfolko trasoje. Nuotrauka: TDW Sport

Alice Barnes ir Alexas Dousetas Sandringhame buvo karūnuoti nacionaliniais laiko lenktynių čempionais, abu įveikę stiprias varžoves, įskaitant Alice seserį, kad atimtų marškinėlius.

Vyrų lenktynės: šeštoji Dowsetto pergalė

Pradėti ir baigti Karališkajame dvare Sandringame, vyrų 25,9 mylios trasa patraukė link jūros netoli Dokingo. Ne itin tinkamas greitam laikui, jame buvo keletas nedidelių smūgių ir daug techninių posūkių, tačiau jis buvo laisvas nuo vėjo, kurio kai kurie tikėjosi.

Nepaisant televizijos transliacijos trūkumo, vyrų starto lape buvo gausu aukšto lygio profesionalų. Tarp jų buvo Ianas Stannardas ir Owainas Doullas („Ineos“komanda), Jonathanas Dibbenas („Madison Genesis“), Steve'as Cummingsas (matmenų duomenys) ir Johnas Archibaldas („Ribble Pro Cycling“).

Kadangi čempiono titulą ginantis Geraintas Thomas buvo susietas, ruošiasi Tour de France, Alexas Dowsettas ir Harry Tanfieldas (Katusha-Alpecin) liko aukščiausią vietą ginantys motociklininkai.

Paskelbtam laikui visą popietę priartėjus prie 50 minučių ribos, Cummingsas pirmasis nusileido. Tačiau 2017 m. dvigubą čempioną akimirksniu išstūmė Archibaldas, kuris garantavo sau bent finišą ant prizininkų pakylos.

Taip beliko tik komandos draugai Dowsett ir Tanfieldas. Pirmasis Dowsettas nuslinko per 6,8 sekundės aplenkdamas Archibaldą. Dabar kurso metu tik Tanfieldas, Dowsetto laikas 49:25 atėjo ir praėjo, užtikrindamas Esekso gyventojui nuostabią šeštąją pergalę nacionaliniame čempionate.

Kai Tanfieldas galiausiai pateko į dešimtuką, sidabras liko Archibaldui, o bronza – Cummingsui.

Moterų lenktynės: Barnes seserys apsikeičia marškinėliais

Trumpesnėje 17 mylių trasoje moterų lenktynės pritraukė lenktynininkus, tokius kaip Sarah Storey („Storey Racing“), Elizabeth Banks („Bigla“), Katie Archibald ir Neah Evans („Team Huub“), Hayley Simmonds („BTC City Ljubljana“)., kartu su seserimis Hannah ir Alice Barnes (Canyon-Sram) stojo prie starto linijos.

Kaip ir vyrų lenktynėse, paskutiniai išvyko du komandos draugai. Šiuo atveju broliai ir seserys ir panašios mėgstamiausios Hannah ir Alice Barnes.

Lenktynėms pasiekus kulminaciją, Simmondsas sėdėjo ant karštosios kėdės, o finišuoti liko tik seserys Barnes. Tai reiškia, kad „BTC City Ljubljana“lenktynininkei buvo garantuotas medalis, ji nukrito viena vieta atgal, kai Alice Barnes lenktyniavo namo 14,909 sekundės prieš savo laiką.

Baigti liko tik Hanna. Ieškodama čempionės marškinėlių, šia proga ji sugebėjo įveikti tik trečią greičiausią laiką. Galų gale 32 sekundėmis atsiliko nuo sesers ir 15 sekundžių atsiliko nuo Simmonds.

Aiškindama savo važiavimą po to, kai užsisegė čempionės marškinėlius, kuriuos paliko jos sesuo, Alice paaiškino: „Man buvo nerūpestinga, kad šią savaitę Europos žaidynėse užėmiau dvi ketvirtąsias vietas. Norėjau čia atsigriebti.

'Iki šio ryto nemačiau kursų. Sekiau paskui vieną iš U23 vaikinų ir supratau apie tai lenktynių tempu. Aš tikrai laimingas… Nekantrauju gauti savo skinti.’