Giro d'Italia 2018: Bennettas aplenkė Viviani ir laimėjo neutralizuotą paskutinį etapą Romoje

Turinys:

Chrisas Froome'as iškovojo istorinę pergalę, nes lenktynių rezultatas buvo paimtas anksti dėl saugumo baimės

Nuotraukų kreditas: Eurosport

Samas Bennettas („Bora-Hansgrohe“) laimėjo paskutinį 101-ojo „Giro d'Italia“etapą, puikiai spurtęs iki linijos, kad būtų atliktas favoritas Elia Viviani („Quick-Step Floors“).

Bennett pristatė prekes po to, kai „Quick-Step Floors“nustatė tempą didžiąją etapo dalį, apimančią 10 11,5 km trasų aplink amžinąjį miestą. Tačiau po to, kai du komandos draugai puikiai išvedė Viviani į paskutinę liniją, jis neturėjo pakankamai greičio, kad sulaikytų Bennettą.

Chrisas Froome'as finišavo kartu su visais savo GC varžovais grupėje, likus daugiau nei 10 minučių, po to, kai lenktynių pareigūnai sutiko neutralizuoti etapo laiką pasibaigus trims ratams dėl susirūpinimo dėl motociklininkų saugumo nelygiais ir akmenimis grįstuose keliuose.

Po kvapą gniaužiančio „Giro d'Italia“, prasidėjusio visiškai kitame žemyne, paskutinis jo etapas vyks tik šalies sostinėje. Organizatoriai buvo suplanavę 11,5 km trasą aplink Romos centrą – savotišką pažintinę kelionę profesionaliems dviratininkams – iš viso bus lenktyniaujama 10 kartų.

Su tarpiniais sprintais 4th ir 6th ratų pabaigoje, susidomėjimo lygis išliks toks pat. žengėme link to, kas greičiausiai būtų paskutinis sprinto susidūrimas – panašiai kaip tradicinis paskutinis Tour de France etapas.

Arba toks buvo planas.

Skirtumas buvo tas, kad skirtingai nei „Tour“lenktynėse, kur lenktynininkai tiksliai žino, ką sudaro tradicinė finalinė trasa, ir turi nuvažiuoti daugiau nei 50 kilometrų, kol pasieks jį, čia visas etapas buvo lenktyniaujamas grandinė.

Tai reiškė, kad nuo pirmojo pedalo paspaudimo motociklininkai patyrė, kad kelio danga tiesiog neatitiko savo darbo. Visur nelygus, daug akmenimis grįstų atkarpų ir daug staigių krypties, nuolydžio ir kampo pasikeitimų, tai buvo trasa, skirta turistui, o ne dviratininkui.

Niekas neatrodė laimingas, o pelotonas atrodė pasirengęs maištauti. Įeikite į „Grand Tour“užkariautoją Froome'ą, kuris dabar save vadina apsišaukėliu globėju, kuris kartu su taškų lyderiu Viviani perėmė motociklininkų bylą į komisarus, o likusią lenktynių dalį švelniai mynė pedalus.

Galiausiai buvo pasiektas susitarimas: lenktynininkai pradės lenktyniauti tol, kol bendrosios įskaitos laikai bus skaičiuojami trečiojo rato pabaigoje, be laiko premijų už sprintus po to.

Iš tikrųjų tai reiškė, kad neutralizuota zona etapo pradžioje buvo beveik 35 km ilgio, tuo metu visos lenktynės buvo neutralizuotos, bet pats etapas oficialiai prasidėjo.

Viskas buvo šiek tiek absurdiška, bet bent jau tai reiškė, kad GC lenktynininkai ir komandos galėjo atsisėsti ir leisti tiems, kurie nori kovoti dėl etapo garbės.

Ir taip jie padarė – 18 tikinčiųjų grupė greitai išskrido iš priekio, kad išbandytų savo sėkmę prieš peletoną, elementus ir kelio paviršių.

Nr.

Įpusėjus etapui – nors ir pasibaigus tik antrajam tikrų lenktynių ratui – Krists Neilands (Izraelio dviračių akademija) vienas užpuolė likusią atskilusią grupę ir pirmavo maždaug 10 sekundžių.. Tačiau pelotoną įvažiavo Quick-Step Floors „Wolfpack“vos 30 sekundžių atgal.

Šiuo metu Froome'as, likusieji „Team Sky“nariai ir, tiesą sakant, keletas kitų GC lenktynininkų ir komandų buvo palikti nuošalyje, jų darbas šiame „Giro“jau atliktas.

Išsiskyrimas neveikė kartu prasmingai, todėl Christopheris Juulas Jensenas (Mitchelton-Scott) ir Viatcheslav Kuznetsov (Katusha-Alpecin) veržėsi toliau be jų ir likus trims ratams į priekį vedė savo buvusius kompanionus. 21 sekunde, o greitai judantis „Quick-Step Express“– tik 10 sekundžių atgal.

Po rato ir tik du lenktynininkai liko aiškūs, ir tik 8 sekundėmis. Iki šiol GC grupė buvo likus 7 minutėms, aiškiai įveikė judesius po 3500 km sunkių lenktynių per pastarąsias tris savaites.

Quick-Step atidėjo galutinį laimikį beveik dar vienam ratui, o Jensenas ir Kuznecovas iš tiesų girdėjo skambutį likus vienam ratui, kai galiausiai buvo prariję.

Tik paskutiniame rate Viviani išgąsdino numetusi grandinę ir staiga atsivėrė durys oportunistiniam judėjimui iš priekio. Ketvertas sustojo ir metė kauliuką, įskaitant sprinterį Danny Van Poppelią (LottoNL-Jumbo) ir laiko bandymų specialistą Tony Martiną (Katusha-Alpecin).

Tačiau iš pradžių „Bora-Hansgrohe“padidinus tempą, o „Quick-Step Floors“vis labiau grąžino Viviani į savo poziciją, netikėtas atotrūkis buvo grąžintas laiku ir sprinto traukiniai pateko į galutinę poziciją.