Chrisas Froome'as laimėjo 2017 m. Tour de France, o Dylanas Groenewegenas laimėjo sprintą 21 etape

Paskutinis 2017 m. turo etapas baigėsi Groenewegen pergale sprinte

LottoNL-Jumbo lenktynininkas Dylanas Groenewegenas pralenkė Andre Greipelį iš Lotto-Soudal ir laimėjo paskutinį 2017 m. Tour de France etapą Eliziejaus laukuose Paryžiuje. Trečią vietą užėmė Edvaldas Boassenas Hagenas iš „Dimension Data“.

Visi pagrindiniai marškinėlius dėvintys žmonės saugiai įveikė finišo liniją, siekdami užtikrinti, kad bendras GC nepakeistų, o tai patvirtino Chriso Froome'o ketvirtąją pergalę Tour de France.

Paskutinis turo etapas iš esmės yra iškilmingas, o peletonas į Paryžių atvyko visi kartu, tačiau jiems pradėjus važiuoti ratais aplink Paryžiaus centrą, atakos buvo intensyvios ir greitos, kad lenktynės būtų tikros.

Devynių žmonių grupė, įskaitant Darylą Impey (Orica-Scott) ir Sylvainą Chavanelį (Direct Energie), galiausiai atsiskyrė ir sugebėjo kelis ratus išlaikyti 20 sekundžių persvarą.

Kai vienas iš didžiausių vardų, pasitraukusių iš lenktynių, įskaitant Marcelį Kitelį, Marką Cavendishą, Arnaudą Demare'ą ir Peterį Saganą, kelios komandos tikėjosi savo šansais laimėti etapą, todėl pertrauka niekada nebuvo suteikta. pakankamai į priekį, kad išvengtumėte spurto.

Per paskutinius kelis kilometrus tempas buvo toks didelis, kad komandoms buvo sunku nustatyti sprinto traukinius, bet galiausiai Groenewegen pavyko užimti puikią poziciją ir pasirodė esąs stipriausias šios dienos žmogus.

Kalbant apie likusį lenktynių laiką, tai buvo įprasta lėta eisena į Paryžių su visais tradiciniais pliaukštelėjimais atgal, šampano gurkšnojimu ir kamerų gurkšnojimu. Pergalę iškovojusi komanda „Sky“puikavosi naujais marškinėliais su geltona juostele nugaroje, pakeitusia įprastą mėlyną, o Froome'as mandagiai pamojavo prancūzų miniai, kuri teigiamai atsiliepė ne taip gausiai kaip įprasta.

Po 3 540 km lenktynių Froome'as grįžo namo 54 sekundėmis aplenkęs Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac), užėmęs antrąją vietą, ir 2 minutėmis 20 sekundžių aplenkęs prancūzą Romainą Bardet (AG2R La Mondial), kuris prilipo prie trečią vietą viena sekunde užėmė Mikelis Landa iš Team Sky.

Team Sunweb Michaelas Matthewsas apsivilko žalius marškinėlius – vertas nugalėtojo, nepaisant to, kad atsisakė Marcel Kittel („Quick-Step Floors“), kuris laimėjo penkis sprinto etapus ir atrodė, kad prieš pralaimėjo taškus. 17 scenoje.

Geriausio jauno motociklininko b alti marškinėliai atiteko britui Simonui Yatesui (Orica-Scott), kuris jį laimėjo nuo 5 etapo. Tai yra du b alti marškinėliai Yateso šeimai, po to, kai jo brolis dvynys Adamas laimėjo šį titulą. praėjusių metų Tour de France.

Alpinistų marškinėlius laimėjo prancūzas Warrenas Barguilas („Sunweb“komanda), kuris taip pat prieštaringai laimėjo kovos apdovanojimą, labai nusivylęs „Lotto-Soudal“atstovu Thomasu De Gendtu, kuris skundėsi, kad užpuolė atsiskyrimo metu. daug daugiau nei bet kuris kitas motociklininkas.

Komandinė klasifikacija natūraliai atiteko Team Sky, kuri kontroliavo lenktynes nuo pradžios iki finišo ir geltonos spalvos marškinėlius atsisakė tik dviem dienoms, kai 12 ir 13 etapuose jį laikė Astanos Fabio Aru. Vienas nusivylimas Sky buvo Geraintas Thomas, kuris lenktynių pradžioje keturis etapus vilkėjo geltoną spalvą, nebuvo su komanda, kad švęstų savo galutinę pergalę. Greitai leisdamasis 9 etape jis iškrito ir susilaužė raktikaulį.

Nr. pirmasis etapas, o komandos lyderis Nairo Quintana nepateisino lūkesčių, akivaizdžiai išsekęs po „Giro d'Italia“.

Dabar belieka pamatyti, ar Froome'as gali pasirodyti atsparesnis nei Quintana, pabandęs savo dublį ir laimėti „Vuelta Espana“.

Tour de France 2017: 21 etapas, Montgeronas – Paryžiaus Eliziejaus laukai (103 km), rezultatas