Klasikiniai megztiniai: Nr.3 Peugeot

Turinys:

Ankstyviausiomis šio sporto dienomis Prancūzijos komanda buvo dominuojanti jėga ir patyrė daugiau nei savo sėkmės ir skandalų dalį

Šis straipsnis pirmą kartą buvo paskelbtas dviratininkų žurnalo 76 numeryje

Puikiais ūsais ir storai dryžuotu megztiniu sportuojantis nuostabiai pavadintas Hippolyte'as Aucouturier buvo prancūzų lenktyninis dviratininkas XX a. XX a. pradžioje, labiau nei trumpai panašus į archetipinį cirko stipruolį.

Jis pasipuošė įspūdinga figūra ir turėjo prilygstančią slapyvardį, o Henri Desgrange'o laikraštis „L’Auto“pavadino jį „Le Terrible“.

Aucouturier buvo nuostabus dviratininkas. 1903 m. jis laimėjo Paryžius-Roubaix, Bordo-Paryžius ir du etapus pirmajame Tour de France.

Pasukite pirmyn 12 mėnesių ir Aucouturier, dabar važiuojančiam Peugeot, pasirodė dar geriau. Iš šešių etapų, sudarančių 1904 m. lenktynes, Aucouturier laimėjo keturis iš jų – pirmasis Peugeot remiamas motociklininkas, laimėjęs Tour etapą.

Siekdama švęsti, Peugeot išleido didelę reklamą „L'Auto“, sveikindama savo ketverto etapo nugalėtoją.

Deja, laimėjimai neatlaikytų laiko išbandymo. 1904 m. turas buvo katastrofa. Apgaudinėjimas buvo paplitęs, raiteliai buvo k altinami važiavę traukiniais, o partizanų gerbėjai blokavo kelius, leisdami pravažiuoti tik palankiems motociklininkams ir grasindami kitiems akmenimis.

Po keturių mėnesių Prancūzijos dviratininkų sąjunga diskvalifikavo daugybę motociklininkų, įskaitant Aucouturier.

Jei tie laimėjimai išbraukti iš knygų, „Peugeot“turės laukti dar 12 mėnesių savo „pirmojo“turo laimėjimo, kai Louis Trousselier įveikė 1905 m. lenktynių pradinį etapą.

Iš viso „Peugeot“tais metais laimėjo aštuonis iš 11 etapų, o Trousselier iškovojo penkis etapus pakeliui į bendrą pergalę.

Anksčiau sezono metu Trousselier, pramintas „Floristu“dėl savo šeimos verslo ir, kaip pranešama, vėliau prarado visus savo turo laimėjimus per azartinius lošimus Bafalo velodrome, laimėjo Paryžių-Rubė, o Aucouturier tvirtino. Bordo-Paryžius.

Vaizdas
Vaizdas

Nuo pipirų malūnėlių iki dviračių

Peugeot istorija prasideda XVIII a., kai Jeanas-Pierre'as Peugeot atidarė grūdų malūną Montbéliard mieste, Rytų Prancūzijoje.

Kai malūnas perėjo į jo sūnų Jean-Pierre II ir Jean-Frédéric rankas, jie pavertė jį liejykla, gaminančia įvairius gaminius, įskaitant pjūklus, spyruokles ir pipirų malūnėlius.

1882 m. Jeano-Pierre'o II vizionierius anūkas Armandas – žmogus, vėliau „Peugeot“vadovavęs automobilių gamybai – išleido aukštaratį „Grand Bi“, o XX a. dešimtajame dešimtmetyje įmonė pradėjo masinę dviračių gamybą.

Beveik kai tik „Peugeot“pradėjo gaminti dviračius, motociklininkai jais ėmė laimėti ilgų nuotolių lenktynes.

1891 m. trys iš 10 geriausių lenktynininkų pirmojo leidimo Paryžius–Brestas–Paryžius važiavo „Peugeot“, o kitais metais bendrovės dviračiai užėmė penkias geriausias vietas 1 000 km lenktynėse Paryžius–Nantas–Paryžius. „precedento neturinti sėkmė“, remiantis reklaminiais plakatais.

Tačiau markė dar tik prasidėjo ir 1904 m. buvo įkurta Peugeot kelių komanda. Po Trousselier’s Tour pergalės 1905 m., „Peugeot“laimėjo kitus tris leidimus.

1908 m. komanda buvo ypač dominuojanti, kai Lucienas Petit-Bretonas tapo pirmuoju motociklininku, laimėjusiu dvipusius turus, nes Peugeot motociklininkai laimėjo kiekvieną etapą ir užėmė keturias geriausias vietas, o tai yra „nepaneigiamas jos pranašumo įrodymas“. pranašumas prieš visus kitus.

Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, bendrovė laimėjo šešias „Tour“lenktynes ir surengė ne mažiau kaip 13 pagrindinių vienos dienos lenktynių, įskaitant inauguracines Milanas-San Remas ir 1907 m. Paryžius-Roubaix, kurią laimėjo Georgesas. Passerieu nepaisant to, kad per daug uolus policininkas sustabdė jį pakeliui į garsųjį velodromą ir paprašė apžiūrėti jo dviratį.

Vėliau tais pačiais metais „Peugeot“iškovojo savo pirmąjį Lombardijos turo laimėjimą.

Iš pradžių tai buvo įskaityta Maino žaidėjui Giovanni Gerbi, tačiau Raudonuoju velniu žinomas motociklininkas atliko savo senus triukus, jo šalininkai pirmiausia užblokavo geležinkelio pervažą, o tai leido jam įgyti nemažą persvarą, o paskui sklaido takus per maršrutą, kad dar labiau trukdytų jo persekiotojams.

Gerbi pirmas kirto ribą, bet kitą dieną buvo iškritęs iš iškritimo, o pergalė atiteko Peugeot Gustave'ui Garrigou.

Nepaisant tokios sėkmės, viskas nebuvo paprasta. Kai 1913 m. Eugene'as Christophe'as garsiai susilaužė šakes Tourmalet ir buvo priverstas pėsčiomis leistis į vietinę kalvę remontuoti savo mašinos, po juo susilankstė Peugeot.

Pasakodamas apie incidentą „La Sport et Vie“1960 m., Christophe'as pasakė: „Turėjau laiko pamatyti, kaip mano šakutė lenkia prieš mane. Aš jums sakau dabar, bet tada, kad išvengčiau prastos reklamos savo rėmėjams, nenorėjau to atskleisti…“

Vaizdas
Vaizdas

Juodai b altai

Dabar žinomi „Peugeot“juodai b alti šachmatų marškinėliai buvo pristatyti 1963 m., tais metais, kai britas Tomas Simpsonas prisijungė prie prancūzų komandos.

Simpsonas pretenduotų į Bordo–Paryžiaus, Milano–San Remo ir Lombardijos klasikos turą, pastarąjį praėjus vos penkioms savaitėms po to, kai laimėjo pasaulio čempionatą.

„Jis vilki vaivorykštės marškinius“, – pranešė Italijos dienraštis „La Stampa“apie Simpsono atvykimą į Komą. „Jis kabo ant dviračio, reikalaudamas iš savęs didelių energijos atsargų.

‘Publika akimirką tyli, visiškoje tyloje. Tada kažkas suploja rankomis. Kiti jį kopijuoja.

‘Simpsonas kirto finišo liniją aidint didžiulėms ovacijoms… jo veidą nušviečia amžina šypsena, kuri, atrodo, linksminasi su viskuo ir visais.“

Kiti garsūs vardai, vilkėję juodai b altus marškinėlius, yra Rikas Van Steenbergenas, Eddy Merckxas, Pino Cerami ir Bernardas Thévenet, kuris 1977 m. laimėjo paskutinį komandos „Tour de France“titulą.

Devintajame dešimtmetyje „Peugeot“tapo pirmąja profesionalų komanda daugeliui angliškai kalbančių neoprofesionalų – tarp jų Robertas Millaras, Stephenas Roche'as ir Seanas Yatesas.

Peugeot buvo pagrindinis rėmėjas iki 1986 m., o paskutinis jo laimėjimas buvo pasiektas 5 Tour de l'Avenir etape.

Po to įmonė mažiau užsiėmė dviračių sportu kaip Z komandos rėmėja, kol galiausiai visiškai atsisakė sporto.

Fotografija: Danny Bird