Žiūrėkite: Dylanas Groenewegenas pirmą kartą surengė savo „Tour de France“etapą Eliziejaus laukuose (vaizdo įrašas)

Dylanas Groenewegenas laimėjo finalinį sprintą Eliziejaus laukuose

Po 21 etapo ir 3540 km lenktynių, Team Sky komandos narys Chrisas Froome'as pagaliau buvo karūnuotas 2017 m. Tour de France nugalėtoju. Iškovojęs keturias pergales, jis aplenkia Gregą LeMondą pagal pergalių skaičių „Tour“ir yra dar vienu atstumu nuo tokių didikų kaip Eddy Merckxas, Jacquesas Anquetilas, Bernardas Hinault ir Miguelis Indurainas.

Froome'as grįžo namo 54 sekundėmis aplenkęs Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac), užėmęs antrąją vietą, ir 2 minutėmis 20 sekundžių aplenkęs prancūzą Romainą Bardet (AG2R La Mondiale), kuris trečioje vietoje liko viena sekunde nuo komandos. Sky's Mikel Landa.

Paskutinį etapą Paryžiuje laimėjo Dylanas Groenewegenas iš LottoNL-Jumbo, sprinte aplenkęs Andre Greipel iš Lotto-Soudal. Trečią vietą užėmė Edvaldas Boassenas Hagenas iš „Dimension Data“.

Su Tomu Dumoulinu laimėjusi „Giro d'Italia“, „Sunweb“komanda surengė ne mažiau įspūdingą „Tour de France“– Michaelas Matthewsas laimėjo žaliųjų taškų marškinėlius, o Warrenas Barguilas – taškuotus kalnų karaliaus marškinėlius.

Geriausio jauno motociklininko b alti marškinėliai atiteko britui Simonui Yatesui (Orica-Scott), todėl Yates šeima iškovojo dvi pergales iš eilės. Simono brolis dvynys Adamas laimėjo b altus marškinėlius praėjusių metų „Tour de France“.

Team Sky laimėjo komandų įskaitą, kontroliavusi lenktynes nuo pradžios iki finišo ir laikydamasi geltono marškinėlio visas turo dienas, išskyrus dvi.