Tomas Pidcockas iškovojo auksą olimpinėse kalnų dviračių lenktynėse

21 metų vaikinas laimėjo pirmąjį komandos GB aukso medalį kalnų dviračiu, Mathieu van der Poeliui susidūrus

Tomas Pidcockas laimėjo pirmąjį 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių dviračių sporto aukso medalį vyrų visureigio kalnų dviračių rungtyje.

Jorkšyrietis įveikė šveicarą Mathiasą Flückigerį, nes prieš lenktynes favoritas Mathieu van der Poelis buvo priverstas pasitraukti po sunkios avarijos pirmajame rate. Čempioną ginantis Nino Schurter sugebėjo užimti tik ketvirtą vietą, o bronzą laimėjo ispanas Davidas Valero.

Pidcockas tapo pirmuoju Didžiosios Britanijos motociklininku, iškovojusiu medalį kalnų dviračių sporto šakoje nuo tada, kai ji buvo pristatyta Atlantos žaidynėse 1996 m.

Galų gale 21 metų vaikinas gana lengvai iškovojo auksą, 20 sekundžių įveikęs Flückigerį techniniame Izu kalnų dviračių trasoje. Pidcockas sugebėjo atsistumti solo, likus dviem ratams iki galo, kai pasirodė per stiprus įvairiuose stačiuose 4 km trasos įkopimuose. Pidcocko spaudimas matė, kad Flückigeris pakišo koją ir liko tik du ratai, išskyrus auksą Didžiajai Britanijai.

Turėdamas pakankamai laiko švęsti, Pidcockas sugebėjo paimti Didžiosios Britanijos vėliavą, kai plaukė finišo linija.

Pidcockui taip pat teko nemažai sėkmės lenktynėse, nes lenktynių pradžioje jis vos išvengė įspūdingos Van der Poelio avarijos. Van der Poelis kovojo toliau, bet galiausiai pasitraukė likus dviem ratams, nes jo sužalojimai padarė daug.

Ineosas Grenadieris pavadino savo olimpinę sėkmę „nerealia“po to, kai pareiškė, kad jam nebuvo geros lenktynės nuo tada, kai birželio pradžioje per avariją susilaužė raktikaulį.