Pasaulio čempionatas 2019 m.: jaunasis amerikietis trokšta solo pergalės jaunių vyrų plento lenktynėse

Quinn Simmons ilgai truko ir niekada neatrodė taip, kaip perleis savo pranašumą kelyje į jaunių vyrų plento lenktynes. Nuotrauka: SWPix.com

Quinn Simmons (JAV) laimėjo jaunių vyrų plento lenktynes pasaulio čempionate. Jaunasis amerikietis laimėjo nepalankiomis sąlygomis, kai daug motociklininkų rėžėsi į asf altą.

Antras liko italas Alessio Martinelli ir trečias amerikietis Magnusas Sheffieldas, todėl lenktynes paskatino šių dviejų šalių motociklininkai.

Jei nepavyko laimėti medalio ankstesniame laiko važiavime, kur jis buvo plačiai vertinamas, pergalė 18-mečiui Simmonsui bus palengvėjimas. Tai įvyko po įnirtingos dienos, kai tiek neutralios tarnybos, tiek gydytojų automobiliai veikė sparčiai.

Įvažiavę 148 km nuo Ričmondo iki Harrogate, 17–19 metų amžiaus motociklininkai susidūrė su protarpiais lyjančiu lietumi ir šlapiais keliais. Įkopus į 2171 metrą, didžioji jo dalis buvo pasiekta anksčiau nei lenktynininkai įveikė pirmąją iš trijų trasų aplink Harrogate.

Tačiau britų motociklininkui Maxui Walkeriui atsidūrus priekyje kaip vieninteliam ankstyvos pertraukos likučiui, o amerikiečių ir olandų komandos vejasi jį visu pajėgumu, dėl daugybės avarijų daugelis motociklininkų iškrito iš kovos dar gerokai prieš jiems atvykstant..

Kai Walkeris pagaliau sugavo maždaug 60 km nuo finišo, lenktynės pasiekė paskutinę fazę. Kai tik buvo gautas laimikis, du amerikiečiai – Simmonsas ir Sheffieldas – nusišovė, o kartu atvyko britas Lewisas Askey, ispanas Carlosas Cano Rodriguezas ir Pavelas Bittneris iš Čekijos.

Dabar, kai už jų liko tik apie 30 lenktynininkų, prireikė šiek tiek laiko, kol Italija ir Vokietija susibūrė ir pradėjo persekioti. Tarp jų įsimaišę likę Didžiosios Britanijos motociklininkai puikiai tvarkė būrį ir subtiliai trikdė gaudymą.

Nepaisant jų pastangų, sekantys motociklininkai galiausiai atsidūrė netoli nuo pertraukos. Tada Simmonsas nusprendė išvykti antrą kartą.

Prasidėjus lietui, išsekę persekiotojai atrodė nelinkę tęsti po jo, todėl Simmonsas galėjo greitai įgyti 30 sekundžių pranašumą.

Praėjus paskutiniams 20 km ir Simmonsui išlaikant pranašumą, britai pasirodė tarp keleto tautų, vis dar medžiojančių pergalę. Tačiau italas Martinelli galiausiai išsisuko.

Pastarajame rate Simmonso 50 sekundžių pranašumas atrodė pakankamai geras, kad laimėtų.

Vėliau Martinelli taip pat atrodė vis labiau užtikrinta antroje vietoje, o į priekį šoktelėjo tautietis Gianmarco Garofoli ir olandų motociklininkas, siekdami kovoti dėl bronzos.

Kai pasirodė saulė ir finišo linija, Simmonsui liko daug laiko pergalei iškovoti. Už jo Martinelli taip pat buvo nepriekaištinga. Belieka ginčytis dėl bronzos, o Šefildas pridėjo antrąjį pelnytą medalį amerikiečiams iš sprinto keturiais atmušimais.

Iš britų motociklininkų, kurie visą dieną dirbo gerai, Leo Hayteris užėmė geriausią vietą ir užėmė 15 vietą.