Kas buvo geriausias 2019 m. sezono motociklininkas?

Turinys:

Nuo klasikos iki Grand Tours, dviratininkas reitinguoja geriausius 2019 m. lenktynininkus vyrus

Kas buvo geriausias 2019 m. sezono plento motociklininkas vyras? Tai klausimas, kuris yra ir subjektyvus, ir objektyvus. Objektyviai tai gali būti lenktynininkas, kuris laimėjo daugiausia lenktynių, arba motociklininkas, kuris laimėjo didžiausias lenktynes. Subjektyviai žiūrint, tai gali būti žmogus, padovanojęs mums pačias įsimintiniausias akimirkas.

Atkreipkime mintis, kad yra daug motociklininkų, kurie patenka į abi kategorijas, ir, mūsų nuomone, yra septyni išskirtiniai varžovai: Julianas Alaphilippe'as, Primozas Rogličius, Jakobas Fuglsangas, Eganas Bernalis, Mathieu van der Poelis, Remco Evenepoel ir Tadej Pogacar.

Visi šie motociklininkai sujungė objektyvų ir subjektyvų požiūrį ir įsimintinai iškovojo dideles pergales. Verta atkreipti dėmesį ir į kai kuriuos iš tų, kuriems gali būti sunku likti nuošalyje.

Dylanas Groenewegenas iš „Jumbo-Visma“šį sezoną turi daugiau pergalių nei bet kuris kitas motociklininkas (15), „Lotto-Soudal“lenktynininkas Calebas Ewanas laimėjo „Tour de France“ir „Giro d'Italia“etapus, o Samas Bennettas sugebėjo iškovoti 13 pergalių, nepaisant to, kad dalyvavo. didžiąją metų dalį ginčijosi su savo „Bora-Hansgrohe“komanda.

Richardas Carapazas tapo pirmuoju ekvadoriečiu, laimėjusiu „Giro d'Italia“, Alejandro Valverde buvo jam įprastas labai nuoseklus, o Philippe'as Gilbertas laimėjo Paryžiaus-Rubė lenktynes, pažymėdamas ketvirtą iš penkių paminklų iš jo karjeros varnelės.

Paprastai vertas dėmesio tokio sezono kaip bet kuris iš pirmiau minėtų dalykų, tačiau tokie buvo geriausiųjų žygdarbiai ir kontekstas, kuriame jie buvo pasiekti, 2019 m. neužteko vien laimėti Klasikos karalienę..

Šiais metais, kad būtum geriausias sezono motociklininkas, reikėjo padaryti šiek tiek daugiau.

Pirmieji bėgikai

Vaizdas
Vaizdas

Grįžtant į 2019 m. profesionalių dviračių sporto atminties bankus, antraštėse tikrai dominuoja trys vardai – Julianas Alaphilippe, Egan Bernal ir Primoz Roglic.

Iš viso 30 laimėjimų tarp jų, du „Grand Tours“, vienas paminklas, penkios „WorldTour“vienos savaitės etapo lenktynės, dar penkios vienos dienos klasikos lenktynės, 32 dienos pirmaujančių „Grand Tours“.

Roglicas šį sezoną važiavo penkių etapų lenktynėse („Vuelta a Espana“, „Giro d'Italia“, JAE turas, „Tirreno-Adriatico Tour de Romandie“). Jis laimėjo keturis iš jų ir „Giro“finišavo trečias. Jis taip pat iškovojo bent vieną etapo pergalę keturiose iš šių penkių lenktynių.

Tada slovėnas, sezono viršūnę pridėjęs tobulai saldžios vyšnios, lenktyniavo Italijos rudens klasikoje ir laimėjo Giro dell'Emilia ir Tre Valli Varesine.

Neblogai motociklininkui, kuris sporte dar toks naujokas, kad įstatyme nustatyta, kad visi komentatoriai ir rašytojai prieš jo vardą turi įrašyti žodį „buvęs šuolininkas su slidėmis“.

Eganui Bernalui tik 22 metai ir jis jau laimėjo Tour de France. Tegul tai paskęsta. Berniukas, gimęs tais pačiais metais, Tony Blairo Naujasis leiboristas pažadėjo „Dalykai gali tik gerėti“, jau laimėjo didžiausias profesionalaus dviračių sporto lenktynes.

Tai buvo keistas „Tour de France“, kur paskutinę „lenktynes lemiančią“savaitę nuslopino didžiulė klimato kaitos grėsmė, tačiau niekada nekilo jokių abejonių, kas yra stipriausias lenktynių lenktynininkas.

Jei turas būtų baigtas iki galo, Bernalo pergalės skirtumas Paryžiuje būtų buvęs didesnis nei 1 minutė 11 sekundžių komandos draugui Gerainto Thomasui.

Taip pat verta paminėti, kad Bernalis tapo pirmuoju Kolumbijos turo čempionu. Mes žinojome, kad tai įvyks ilgainiui, bet jūs negalite paneigti tokio pasiekimo dydžio. Kolumbija yra tauta, apsėsta dviračių sporto, Bernalis laimėjo didžiausias sporto varžybas, o Bernalas dabar yra nacionalinė ikona. Ir vis dar būdamas 22 metų.

Vaizdas
Vaizdas

Kai žengi žingsnį atgal ir pažiūri, Alaphilippe sezonas buvo geresnis nei Bernal ir Roglic.

Jis laimėjo Milaną-San Remą – paminklą, kurio jo galimybės neturėtų atitikti. Jis laimėjo „Strade Bianche“ir „Fleche Wallonne“– dvi lenktynes, kurias laimėjo atviroje traukoje. Tada jis laimėjo bent vieną etapą Kolumbija 2.1, Vuelta San Juan, Itzulia Basque Country, Tirreno-Adriatico ir Criterium du Dauphine.

Bet, svarbiausia, kad 27-erių vaikinas šių metų turą važiavo su tokia mįslinga įspūdis, kad suteikė visai Prancūzijos tautai viltį savo gimtajame Didžiajame ture, kurios ji neturėjo beveik keturis dešimtmečius.

14 dienų Alaphilippe'as važinėjo geltonai, ugdydamas pagreitį ir tikėjimą kiekviename mieste, kurį pravažiuodavo. Kiekvieną dieną, kai jis gindavo marškinėlius, tuo daugiau žmonių imdavo tikėti, kad jis iš tikrųjų gali tai padaryti.

Galų gale jam pritrūko trijų dienų, tačiau prigimtis, kurioje jis kovojo diena iš dienos, su bekompromisiniu pasipūtimu ir žavesiu, sukūrė nacionalinį meilės romaną lenktynėse, kuriose šaukiamasi, kad atsiliktų naujas veikėjas.

Naujas vaikas bloke

Mathieu van der Poelis šį sezoną lenktynėse lenktyniavo tik 43 dienas – perpus mažiau nei dauguma jo varžovų, tačiau 2019 m. vis tiek sukėlė didelį žemės drebėjimą.

Murmėjimas apie tai, koks geras Van der Poelis būtų kelyje, sklando jau keletą metų, tačiau tai buvo mūsų pirmoji galimybė pamatyti, ką jis iš tikrųjų gali, ir, vaikeli, jis nenuvylė.

Olando laimėjimo rodiklis buvo šiek tiek mažesnis nei 25 proc. Tarp jų buvo „WorldTour“vienos dienos lenktynės, savaitės etapų lenktynės ir net keistas sprintas. „Amstel Gold“, „Brabantse Pijl“, „Dwars door Vlaanderen“ir „Tour of Britain“jau atsidūrė jo delnuose ir jis dar net nėra visiškai pasiryžęs važiuoti keliu.

Vaizdas
Vaizdas

Dar įspūdingesnė už šias pergales buvo gamta, kurioje jis lenktyniavo.

Van der Poelio požiūris buvo gaivus naivumas. Kuris kitas motociklininkas pirmą kartą savo kelionėje po Flandriją atsitrenktų į gėlių vazoną, atrodytų tikrai paliktas, sėstų ant dviračio, vienas važiuotų 60 km ir užpultų pirmaujančią grupę iškart, kai atsigautų?

Ir kaip dažnai pamatytumėte motociklininką, kuris taip toli eina į minusą dėl pergalės, jie smogtų taip pat katastrofiškai, kaip Van der Poelis pasaulio čempionate. Tai buvo poelgis, kurį, jūsų manymu, tikrai pelnė Van der Poeliui žiūrinčiųjų susižavėjimas, panašumas į jo dažnai antžmogišką asmenybę.

Van der Poelis taip pat iškovojo vieną įspūdingiausią 2019 m. pergalę – vienas minutės atotrūkis nuo Alaphilippe ir Jakob Fuglsang daugiau nei 10 km, pradėjo 400 m sprintą ir laimėjo Amstel aukso lenktynes dar balandžio mėn.

Tas, kurį galbūt pamiršote

Vaizdas
Vaizdas

Fuglsango metais galėjote pamiršti, kad iki liepos mėnesio veteranas raitelis savo karjeros sezonui.

Liepos mėn. jis buvo vienas iš Tour favoritų, tokia buvo sėkmės banga, kuria jis važiavo, bet galiausiai Fuglsangas po avarijos tapo DNF. Taip žmonės pamiršo, koks visur danas buvo visą pavasarį.

Podiumai Strade Bianche, Amstel Gold ir Fleche Wallonne galiausiai lėmė įspūdingą solo pergalę Lježas-Bastonė-Lježas. Trečias „Tirreno-Adriatico“ir ketvirtas „Iculia Basque Country“ir galiausiai pelnė pergalę „Criterium du Dauphine“.

Sezono pradžioje tarp Fuglsango ir Alaphilippe įvyko nepaprasta drama, nes atrodė, kad pora kiekvieną savaitę kovojo vienas su kitu ir abu uždirbo vienodą grobio dalį. 2019 m. Fuglsang nebus pamiršti.

Jaunieji ginklai

Vaizdas
Vaizdas

Paskutiniai du motociklininkai, kurie galėtų pareikšti vertą sezono motociklininko titulą, yra Remco Evenepoel ir Tadej Pogacar.

Abu yra pirmo kurso profesionalai, vienas dar paauglys, kitas laimėjo lenktynes JAV, nepaisant to, kad legaliai negalėjo gerti jam dovanoto šampano ant podiumo. Abu yra sporto ateitis ir dabartis.

Slovėnijos Pogacaras įsiveržė į sceną gegužę laimėdamas Kalifornijos turą. Iki rugsėjo jis laimėjo tris „Vuelta a Espana“etapus ir pirmu bandymu finišavo ant „Grand Tour“prizininkų pakylos.

Pogacar laimės Didįjį turą, jei tęs šį progresą, ir tai gali įvykti kitais metais. Neįtikėtina, turint omenyje, kad jam tik 21 metai, bet dabar tai atrodo norma.

O dėl Evenepoelio. Na, ką tu veikei būdamas 19 metų? Kadangi galiu garantuoti, kad per dviejų mėnesių laikotarpį nelaimėjome Europos čempionato laiko bandymo, „Classica San Sebastien“ir Belgijos turo per pirmąjį jūsų, kaip profesionalaus dviratininko, sezoną.

Ir aš lažinuosi, kad jūs taip pat neužėmėte antrojo laiko bandymo pasaulio čempionato. Nesunku pamiršti, kad tai, ką šiuo metu daro Evenepoelis, yra fenomenalu, nes tai atrodo natūralu kartos talentui.

Ir Evenepoel, ir Pogacar tikrai neriboja, kiek jie gali nueiti, o 2019 m. buvo tik pradžia.