2018 m. „Tour de France“: „Astana“15-oje scenoje – du iš eilės

Turinys:

Magnusas Cortas Nielsenas po siautulingo etapo įveikė trijų krypčių sprintą

Komanda Astana iškovojo dvi pergales per dvi dienas, kai Danijos sprinteris Magnusas Cortas Nielsenas paskutiniuose 15 etapo etapuose aplenkė du savo varžovus Bauke Mollema („Trek-Segafredo“) ir Ioną Izagirre Insausti (Bahreinas-Merida).

Po slenkančios dienos atakų ir gaudynių trims pavyko pabėgti iš aštuonių pertraukos, kai baigiamasis lygis įsibėgėja.

GC varžovai buvo patenkinti, kad šiandien leido iškovoti pergalę, o tai reiškia, kad „Sky's Geraint Thomas“apsikabins geltonus marškinėlius ir pirmadienį eis į poilsio dieną.

Scenos istorija

15 etapas nuo Millau iki Carcassonne buvo sukurtas pagal užsakymą laimėti atotrūkyje. Kalvotas, bet ne kalnuotas, 181,5 km ilgio maršrutas vingiuoja per Langedoko regioną pietų Prancūzijos srityje tarp Alpių ir Pirėnų.

Etapas apėmė maždaug 3 000 m įkopimą su pakilimais per visą jo ilgį, iš kurių pagrindinis buvo 1 kategorijos Pic de Nore antroje lenktynių dalyje, kuri nuo jo viršūnės veda į 41 km nusileidimą iki finišo linija.

Dienos pradžioje buvo ne mažiau nei 14 komandų be etapo pergalių, o artėjant didžiosioms dienoms kalnuose daugelis komandų šį etapą vertins kaip paskutinę realią galimybę atsistoti viršūnėje. podiumas.

Kai lenktynių direktorius Christianas Prudhomme'as pamojavo vėliava, kad pradėtų lenktynes, beveik visi norėjo būti pertraukoje. Išpuoliai buvo gausūs ir greiti, įskaitant bandymus iš Adam Yates (Mitchelton-Scott), Warren Barguil (Fortuneo-Samsic), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) ir Thomas de Gendt (Lotto-Soudal).

Didelės pertraukos susidarytų greitai, tik „Team Sky“– ginanti lenktynių lyderių Gerainto Thomaso ir Chriso Froome’o interesus – greitai juos nuvyti ir grąžinti į aikštę.

Nuolatinės atakos lėmė neįtikėtinai greitą dienos pradžią, todėl keli motociklininkai, įskaitant FdJ Arnaud Demare, buvo išmesti dar neprasidėjus lenktynėms.

Galų gale per trijų pertrauką pavyko pabėgti iš būrio. Tačiau vienas iš tų lenktynininkų buvo Warrenas Barguilas, kuris užėmė antrąją vietą kalnų taškų įskaitoje, todėl „Quick-Step“komanda sunkiai važinėjosi ant būrio priekio, kad atitrauktų jį atgal, kad apsaugotų savo motociklininko Alaphilippe marškinius.

Praėjo beveik valanda ir 44 km įnirtingų lenktynių, kol galiausiai buvo nustatyta 29 lenktynininkų pertrauka. Geriausiai iš šios grupės atsidūrė Gregas Van Avermaetas iš Team BMC, taip pat žalius marškinėlius dėvintis Peteris Saganas.

2 kategorijos kopimo metu į Col de Sie (10 km, 5 proc.), vietinis berniukas Lilianas Calmejane'as iš „Direct Energie“išskrido pats, užėmė kalnų taškus ir sugėrė provincijos gerbėjų plojimus. slysta atgal į atsiskyrusios grupės saugumą.

Likus maždaug 80 km, pertrauka ištraukė pelotono persvarą daugiau nei 7 min 30 sek. Šiuo metu lenktynininkai pertraukoje pradėjo atakuoti vienas kitą, siekdami sumažinti skaičių priekyje.

Greibdamas sprinto taškų, Saganas stengėsi atitraukti visus lenktynininkus, kurie buvo įžūliai jį pulti. Visas pabėgimas ir vėlesnis gaudymas dar labiau padidino tempą priekyje, o tai reiškia, kad likus 70 km iki peletono atotrūkis buvo iki beveik dešimties minučių.

Dviem prancūzams Fabienui Grellieriui („Direct Enrgie“) ir Julienui Bernardui („Trek-Segafredo“) pavyko prasmukti iš lenktynių priekio ir likusį pertrauką laimėti minutę iki paskutinio kopimo pėdos. Pic de Nore 12,3 km ilgio ir 6,3 % vidutinis nuolydis.

Tuo tarpu, grįžus į peletoną, bet kokios idėjos apie etapo pergales dingo, o tempas tapo įspūdingas, nes pagrindiniai GC varžovai taupė jėgas ateinančiai savaitei. Šis mieguistumas paskatino Daną Martiną (JAE Emyratai) kopimo pradžioje pulti iš būrio, bandant laimėti laiko savo GC varžovams.

Priekyje du prancūzų lenktynininkai išlaikė savo pranašumą per pirmąją kopimo pusę, kol Bora-Hansgrohe lenktynininkas Rafalas Majka pradėjo ataką ir pats perėmė lenktynių lyderio poziciją, viršūnę įveikdamas per 28 sekundes. daugiau nei aštuonių persekiotojų būrys už nugaros.

Maždaug 12 minučių atsilikęs nuo Majkos, Danas Martinas įveikė viršūnę viena minute prieš pagrindinį peletoną.

Ankstyvose stačiose nusileidimo atkarpose Majka sugebėjo išlaikyti savo 15-20 sekundžių atotrūkį, tačiau nuolydžiui pradėjus lygiuotis, šis pranašumas greitai sumažėjo ir jį prarijo persekiotojai. Liko 15 km.

Panašiai, lenktynių gale Martinas negalėjo aplenkti peletono ir jį taip pat aplenkė pagrindinė pakuotė.

Lengvas įvažiavimas iki finišo linijos, o likę aštuoni priekyje esantys motociklininkai dirbo kartu, tuo pat metu žiūrėdami vienas į kitą. Atrodė, kad „Team Astana“yra stipriausioje pozicijoje su dviem klasės motociklininkais Michaelu Valgrenu ir sprinteriu Magnusu Cortu Nielsenu.

Likus 7 km, išsiskyrė trijulė, kurią sudarė Nielsen, Bauke Mollema (Trek-Segafredo) ir Ion Izagirre Insausti (Bahreinas-Merida).

Visi trys atėjo į paskutinį kilometrą kartu, bet Nielsenas pasirodė per stiprus savo varžovams ir nesunkiai laimėjo sprintą, kad Kazachstano komanda iškovojo dvi pergales iš eilės.

Antra vieta atiteko Izagirrei, po jos – Mollema. Praėjo dar 13 minučių, kol pagrindinė pakuotė praskriejo virš linijos, be didelių GC klasifikacijos pakeitimų.