Nacionalinio čempionato turas: kas laimėjo šį savaitgalį?

Turinys:

Visas savaitgalį karūnuotų šalies čempionų sąrašas

Tai buvo keisti metai. 2020 m. sezonas ir toliau nepanašus į nieką kitą, nes Covid-19 iškreipė kalendorių į tikrai precedento neturinčią formą.

Daugybė lenktynių buvo atšaukta, o daugelis jų buvo suplanuoti iš naujo, bet vienas dalykas, kuris bent jau buvo išsaugotas, buvo kai kurių nacionalinių čempionatų vykdymas savaitgalį prieš Tour de France.

Pabrėžiame frazę „kai kurie“, nes daugelis čempionatų buvo atšaukti didmenine prekyba, labiausiai pastebimi britai, o kiti, pavyzdžiui, Airijoje, vyks metų pabaigoje. Viena ar dvi iš tikrųjų įvyko pradinėmis datomis, įskaitant Slovėnijos čempionatą birželio 22 d., todėl tai oficialiai tapo pirmosiomis profesionalų lenktynėmis, surengtomis po sezono pertraukos.

Nepaisant to, per savaitgalį vis dar buvo laimėta daugybė marškinėlių, o štai kas juos laimėjo.

Nacionaliniai čempionatai, 2020 m.: turas

Labiausiai aptarinėjamos lenktynės per savaitgalį, be abejo, buvo elitinės vyrų plento lenktynės Prancūzijoje. Jame dalyvavo geriausios formos sprinteris pasaulyje Arnaud Demare, jo aplinka – maždaug 150 Groupama-FDJ komandos draugų, Julianas Alaphilippe'as iš Deceuninck-QuickStep, kai kurie AG2R La Mondiale ir Cofidis motociklininkai. O ir prancūzų armija.

Blizgančiame finale Demare'as sugebėjo atlaikyti Alaphilippe atakas ir aplenkė B&B Hotels-Vital Concept Bryaną Coquardą ir tapo trečiąja Prancūzijos trispalve savo karjeroje. Laukiame jo puikaus nacionalinio marškinėlio.

Prieš dieną moterų lenktynėse Audrey Cordon-Ragot iš „Trek-Segafredo“solo iškovojo nacionalinį titulą, aplenkdamas Gladys Verhulst iš „Arkea“ir Clarą Copponi iš FDJ.

Mitchelton-Scott atstovė Annemiek van Vleuten pastebėjo, kad jos pergalių serija nutrūko, nes Anna van der Breggen (Boels-Dolmans) iškovojo įspūdingą pergalę solo ir laimėjo pirmą kartą nacionalinėse plento lenktynėse. Galiausiai ji 7 km Col du Vam trasoje įveikė Van Vleuten 1:19, o Anouska Koster (Parkhotel Valkenburg) riedėjo trečia.

Toje pačioje trasoje vėliau tą savaitgalį Mathieu van der Poelis dominavo vyrų lenktynėse ir iškovojo savo antrąjį nacionalinių plento lenktynių titulą po to, kai vienas atakavo 44 km nuo finišo. Alpecin-Fenix vyras įveikė Nilsą Eekhoffą (Team Sunweb) ir Timo Rooseną (Jumbo-Visma).

Apdovanojimas už patikimiausią savaitgalio pergalę buvo Christine Majerus (Boels-Dolmans), iškovojusi 11-ą Liuksemburgo moterų plento lenktynių titulą iš eilės. Šiais metais jos laimėjimo skirtumas buvo 15 minučių.

Ir apdovanojimas už didžiausią savaitgalio staigmeną buvo įteiktas Liuksemburgo vyrų plento lenktynėse, nes Deceuninck-QuickStep atstovas Bobas Jungelsas nutrūko savo penkerių metų pergalių serijai, kai pralaimėjo Groupama-FDJ Kevinui Genietsui.

Teigiamas „Team Ineos“komandos Leonardo Basso testas dėl Covid-19 parodė, kad komanda ištraukė savo lenktynininkus iš Italijos nacionalinio čempionato kaip atsargumo priemonę ir priminė, kad lenktynės vis dar yra nestabilios.

Laimei, lenktynės vis tiek vyko bandomuosiuose Classics aikštelėse, kurias sukūrė buvęs motociklininkas Pippo Pozzato. Sumažintas 13 žaidėjų skaičius nubėgo iki pergalės, kai komandos NTT žaidėjas Giacomo Nizzolo įveikė Sonny Colbrelli (Bahreinas-McLaren) ir Davide'ą Ballerini (Deceuninck-QuickStep).

Ispanijoje veteranas Luisas Leonas Sanchezas (Astana) iškovojo savo pirmąjį nacionalinį čempiono titulą, būdamas 36 metų amžiaus. Sanchezui pasisekė, nes paskutiniame lenktynių veiksme Jėzus Herrada iš Cofidis patyrė nelaiką mechaninio poveikio, kad padėtų titulas Sanchezui.

Moterų lenktynėse Mavi Garcia iš Ale BTC Ljubjana tęsė puikią formą, kuri padėjo jai pakylėti Strade Bianche ir iškovoti patogią pergalę.

Danijos vyrų plento lenktynės vyko Middelfarte. Jį laimėjo Deceuninck-QuickStep atstovas Kasper Asgreen. Taip pat Middelfarte moterų titulą laimėjo Emma Cecilie Norsgaard iš Equipe Paule Ka.

Marcel Meisen („Alpecin-Fenix“) netikėtai laimėjo ir tapo Vokietijos vyrų čempionu, aplenkdama Pascalį Ackermanną („Bora-Hansgrohe“), o Lisa Brennauer apgynė savo moterų titulą. Kitoje sienoje Austrijoje Valentinas Gotzingeris (WSA KTM Graz) tapo vyrų čempionu, o Kathrin Schweinberger laimėjo moterų titulą.

Arčiausiai savaitgalio lenktynės buvo moterų Norvegijos plento lenktynės, kuriose Mie Bjørndal Ottestad 9 milisekundėmis įveikė Vibeke Lystad. Vyrų lenktynėse titulą iškovojo Svenas Erikas Bystromas (JAE-Team Emirates).

Čekijoje Adamas Toupalikas ir Jarmila Machacova atitinkamai iškovojo vyrų ir moterų titulus, o Stanislaw Aniolkowski ir Marta Lach laimėjo Lenkijos titulus. Puikiai pavadintas Antti-Jussi Juntunenas iškovojo Suomijos vyrų titulą, o taip pat puikiai pavadintas Minna-Maria Kangas – moterų titulą.

Ir galiausiai, Slovakijoje Tereza Medvedova laimėjo moterų titulą, o Sagan šeima gavo 10-tą iš eilės vyrų Slovakijos plento lenktynių marškinėlius, o Peterio didysis brolis Juraj laimėjo ketvirtą nacionalinį titulą jo karjeroje.