Tour po Britain 2018 8 etapas: Julianas Alaphilippe laimi OVO Energy Tour po Britaniją, o Caleb Ewan laimėjo paskutinį etapą

Alaphilippe laimėjo OVO Energy Tour po Britaniją, kai Caleb Ewan laimėjo etapo pergalę Londono gatvėse

Calebas Ewanas iš Mitchelton Scott iškovojo įspūdingą sprinto pergalę Londono gatvėse paskutiniame „Tour of Britain“etape. Fernando Gaviria („Quick-Step Floors“) užėmė 2 vietą, o Andre Greipelis („Lotto Soudal“) finišavo 3-ioje vietoje., o Julianas Alaphilippe („Quick-Step Floors“) iškovojo bendrą pergalę.

Alaphilippe finišavo pagrindinėje grupėje, kuri užtikrino jam bendrą pergalę 17 sekundžių skirtumu prieš Woutą Poelsą iš Team Sky.

Pagrindinį peletoną nuliūdino tik trumpam, įspūdinga Vasilio Kiryienkos („Team Sky“) pertrauka solo, kuris pirmavo aikštelėje solo, kol uolis pelotonas, besivaržantis dėl tarpinio sprinto, jį pagavo likus 11 km.

Didžiosios Britanijos motociklininkas Alexas Patonas (Canyon Eisenberg) įnešė šiek tiek jaudulio į lenktynes, nes laimėjo paskutinį Eisenbergo tarpinį Wine sprintą prieš Mattą Holmsą iš Madison Genesis, kuris didžiąją lenktynių dalį įspūdingai kovojo peletono priekyje., taip pat užėmė antrąją vietą KOM klasifikacijoje.

Po tarpinio sprinto ir Kiryienkos puolimo pabaigos atrodė aišku, kad lenktynės baigsis masiniu sprintu.

Išveskite traukinius iš Quickstep, Lotto Soudal ir Mitcheltonas Scottas išsirikiavo vienas šalia kito, o Mitchelton Scotto Calebas Ewanas tikrai laimės, nes Mitcheltono motociklininkai pirmavo 500 m nuo finišo, o Gaviria ir Greipel nesukėlė jokios rimtos grėsmės..

Patrick Bevin iš Team BMC laimėjo sprinterio marškinėlius, o Nic Dlamini iš Team Dimension Data laimėjo Kalnų karaliaus klasifikaciją. Lotto NL-Jumbo laimėjo komandinę įskaitą.

Kaip klostėsi scena

Ankštose, plokščiose ir panašiose Londono gatvėse atsiskyrimas nuo pat pradžių nebuvo sėkmingas. Etapas buvo 77 km ilgio ir neturėjo jokių iššūkių, susijusių su pakilimu ar reljefu, kuris galėtų suskaidyti grupę – tik keletas tarpinių sprintų.

Po 13 km lenktynių atsirado jaudulys, kai Geraint Thomas bandė įveikti nedidelį atotrūkį. Jis pastatė tiltą, bet nenuostabu, kad peletonas neleido jam prilipti, todėl grupė buvo susukta.

Team Sky ir toliau animavo lenktynes. Sylvaino Chavanelio („Direct Energie“), Conoro Swifto („Madison Genesis“) ir Matto Holmeso („Madison Genesis“) pertrauka pasitraukė, o prie jų prisijungė ne kas kitas, o Chrisas Froome'as.

Nuostabu, kad šis judėjimas pasirodė šiek tiek atkaklesnis ir truko iki 10 sekundžių, tačiau jį taip pat aplenkė 32 km žyma. Tai užleido vietą kontratakai, kuri pasirodė sėkmingesnė.

Iš tiesų, liko 44 km, kai stipriausią dienos žingsnį atliko Vasilis Kiryienka (Team Sky), kuris išsiskyrė su Emilsu Liepinu (One Pro Cycling), tačiau paliko Liepiną ir toliau žengė vienas.

Vasil Kiryienka iš Team Sky atsidūrė 30 sekundžių persvara, o iki pabaigos liko 33 km. Siautėjantis būrys jį vijosi 50 km/h greičiu, jis pademonstravo įspūdingą jėgą atsilaikydamas nuo grupės ir išlaikė 20 sekundžių pranašumą likus 20 km.

Kai nekantriai būrys vaikėsi tarpiniam sprintui likus 11 km, Kirijenkos pertrauka buvo užfiksuota, o scena buvo paruošta sprinto finišui.