Tomas Pidcockas nustebo tapęs „antru geriausiu pasaulyje ciklokrose“

20-metis elitiniame ciklokroso pasaulio čempionate užėmė antrąją vietą už Mathieu van der Poel

Tomas Pidcockas išreiškė šoką, kad tapo „antru geriausiu pasaulyje ciklokroso žaidėju“, pasaulio čempionate užėmęs sidabrą už Mathieu van der Poelio.

Debiutuodamas elito lygmeniu, 20-metis lenktynininkas važiavo ekspertų lenktynėse, atmušdamas Belgijos komandą ir užėmė antrąją dieną ir finišavo už trigubo čempiono Van der Poelio.

Dufendorfe, Šveicarijoje, kirtęs finišo liniją, Pidockas papasakojo, kaip rezultatas pranoko jo lūkesčius atvykstant į čempionatą.

'Jei atvirai, nemaniau, kad būsiu tokia stipri. Žinojau šį kursą ir šios sąlygos man tiktų. Tai buvo neįtikėtina, - sakė Pidcockas.

'Šiandien esu antras geriausias pasaulyje ciklokrose. Tai nerealu. Mathieu yra vienas geriausių motociklininkų pasaulyje, o aš šiandien už jo buvau antras. Tai neįtikėtina.'

Nors Van der Poelis išsiveržė į priekį nuo pat pirmojo rato, Pidcockas pirmuose ratuose sunkiai kovojo kartu su belgų ketvertu Michaelu Vantournout, Toon Aerts, Eli Iserbyt ir Wout van Aert.

Dumblvingoje techninėje trasoje Pidcockas pradėjo geliantį puolimą trečią septynių ratą, kad atsiribotų nuo kitų. Iš pradžių Iserbyt sekė ataką, kol pasitraukė.

Pidcockas atkakliai stengėsi ir galiausiai kirto finišo liniją 1 minutę 20 sekundžių atsilikęs nuo Van der Poelio ir 25 sekundėmis aplenkęs Aertsą, kuris lipo ant podiumo.

Jo rezultatas parodė, kad Britanija užsitikrino pirmąjį elitinį vyrų ciklokroso medalį. Tai taip pat buvo pirmasis elitinis britų medalis ciklokroso pasaulio čempionate nuo Helen Wyman bronzos medalio Hoogerheide 2014 m..

Pidcockas užsitikrino pirmąjį elito pasaulio medalį, nepaisant to, kad vis dar turi teisę lenktyniauti jaunesnių nei 23 metų kategorijoje. Tačiau praėjusį sezoną laimėjęs jaunesnių nei 23 metų amžiaus čempionų titulą, Pidcockas nusprendė pakilti į elito lygį ir kovoti su geriausiais pasaulio žaidėjais. Pidcocko teigimu, tai buvo teisingas sprendimas.

„Galėjau likti U23, būtų buvę lengviau, bet galiausiai esu ant podiumo tarp elito, tai labai malonu“, – paaiškino Pidcockas.

'Tai taip pat keista, nes visą savaitę sirgau. Nuo antradienio nelabai vaziavau, bet gal man buvo gerai. Galbūt turėčiau dažniau sirgti.'

Anksčiau savaitgalį britė Anna Kay užsitikrino vienintelį medalį, kai moterų iki 23 metų lenktynėse iškovojo bronzą už prancūzės Marion Riberolle ir vengrės Kata Vas.

Vaizdas: Trinity Racing