Amerikietis Dygertas-Owenas sutriuškino konkurenciją ir laimėjo pirmąjį elitinį moterų pasaulio čempionato titulą

Van Vleuten užtenka tik trečiajai vietai, nes jaunasis amerikietis įrodė savo klasę aukštesnėje klasėje

Amerikietė Chloe Dygert-Owen išnaikino likusią elitinę moterų aikštelę ir buvo karūnuota laiko lenktynių pasaulio čempione. 22 metų mergina iš Indianos įveikė klasę aukščiau, įveikdama 32 km trasą per 42 minutes 11 sekundžių, 1 minutės 32 sekundžių skirtumu įveikdama Anną van der Breggen į antrąją vietą.

Du kartus čempiono titulą gynęs Annemiekas van Vleutenas tą dieną sugebėjo užimti tik trečią vietą ir finišavo dar 20 sekundžių.

Nuo pradžios iki pabaigos Dygertas-Owenas pasirodė neliečiamas, nustatydamas greičiausią laiką kiekviename kurso skiltyje ir įveikęs liniją vidutiniu greičiu 1,5 km/h greičiau nei jos artimiausia varžovė.

Dygerto-Oweno 92 sekundžių skirtumas taip pat yra didžiausias laiko tarpas pasaulio čempionate nuo jo pradžios 1994 m.

Kaip dominavo Dygertas

Anksčiau dieną praūžus liūčiai elito moterų laiko startas buvo nustumtas nuo 14:45 iki 15:30, o tarpas tarp lenktynininkų sumažėjo iki 60 sekundžių, o ne 90.

Organizatoriai išnaudojo papildomą laiką, kad pašalintų didžiąją dalį stovinčio vandens, kuris turėjo įtakos jaunesnių nei 23 metų vyrų laiko bandymui anksčiau tą pačią dieną, o tie motociklininkai įveikė tą patį 32 km trasą nuo Ripono iki Harrogate.

Nors buvo pašalinta daug didelių balų, bendra kelio danga išliko slidi, o tai sukėlė nervingų lenktynių popietę.

Drąsiausia ir stipriausia iš pirmųjų lenktynininkų buvo b altarusė Alena Amialiušik. Ji nustatė pradinį 45 minučių 29 sekundžių etaloną – geras laikas, bet niekada pakankamai geras, kad sukeltų rūpesčių ant podiumo.

Iš pirmųjų kartų 14,2 km patikros punkte vienas motociklininkas išsiskyrė iš kitų ir tai buvo Dygertas. 22-ejų metų vaikinas jau buvo sučiupęs minučių motociklininkę Lisą Brennauer ir nustatė didžiulį 18 minučių 57 sekundžių dalinį laiką.

Anksčiau Dygertas sugavo savo septynias minutes trukusią moterį ketinimų pareiškime: ji buvo čia, kad sulaužytų van Vleuteno pasaulio čempionato dominavimą laiko lenktynėse.

Per tą patį padalijimą Van Vleutenas jau prarado 70 sekundžių Dygertu-Owenu – tai yra neįveikiama persvara, dėl kurios amerikietis iš esmės garantavo vaivorykštės marškinėlius, nepaisant to, kad trasoje vis dar buvo daugiau nei 20 motociklininkų.

Jauna amerikietė įrodinėjo savo klasę ir paskelbė, kad keičiasi laiko lenktynių apsauga.

Atrodė, kad skirtumas yra neapsakoma Dygerto-Oweno galia, puikus dviračio valdymas ir gebėjimas ilgiau išlikti ore. Derinys, į kurį Van Vleuteno ir Van der Breggeno patirtis neatsakė.