2019 m. turas po Britaniją: Van der Poelis praranda lyderio pozicijas lenktynėse, kai Groenewegenas laimėjo 5 etapą

Groenewegen užbaigė etapo pergalių hat-trick'ą, kai Matteo Trentinas atgauna lenktynių lyderį

Dylanas Groenewegenas („Jumbo-Visma“) užbaigė „hat-tricką“ir laimėjo etapus „Tour of Britain“į Birkenhead 5 etapą, o Matteo Trentinas (Mitchelton-Scott) įveikė Mathieu Van der Poelą (Correndon-Circus) lyderio marškinėliai, nes užėmė trečią vietą scenoje.

Jumbo-Visma paleido vėlai išvažiuojantį traukinį į Birkenhead parką, kad Groenewegenas galėtų aiškiai spurtuoti iki linijos, o olandas galiausiai patogiai kirto liniją aplenkdamas 21 metų Mattą Wallsą (GB komanda). įspūdinga sekundė.

Trentinas sugebėjo užtrukti keturias papildomas sekundes užėmęs trečią vietą etape, o to pakako, kad atkovotų Van der Poelio, kuris finišavo pagrindinėje grupėje, lyderio poziciją.

Tai suteikia italui trijų sekundžių persvarą važiuojant į 5 etapo 14,5 km laiko bandymą Pershore, Vusteršyre.

Liverpool rungtynės

Van der Poelas įžymėjo savo žymę Britanijos turo 4 scenoje Kendalui, atlikdamas tokį gerą pasirodymą, kad šis mažas turgaus miestelis gali tapti labiau žinomas dėl šios Nyderlandų superžvaigždės žygdarbių, o ne dėl skanaus mėtų pyrago.

Neįtikėtino 24-erių metų sprinto finišo pakako ne tik etapui, bet ir lenktynėms. Jo pranašumas buvo tik viena sekunde prieš Trentiną, bet atrodė mažai tikėtina, kad GC kova dėl visų lenktynių gali būti baigta.

4 etapui prasidėjus ir baigus Birkenhead mieste, buvo nedidelė galimybė pakeisti GC, bet ne pati didžiausia. Jei ką, tai atrodė kaip etapas, kuris gali tikti stipriam atsiskyrimui.

Štai kodėl Jacobas Scottas („Swift Pro Carbon“), Robas Scottas („Team Wiggins“), Mattas Bostockas („Canyon-DHB“) ir Emilis Vinjebo („Riwal Pro Cycling“) išvyko į kelią. Jie pajuto galimybę ir padarė spragą, nors ji niekada nebuvo per didelė, Van der Poelio Korendono cirkas tuo įsitikino.

Tai leido Scottui pirmam peržengti ribą ant scenos klasifikuotų įkopimų ir padidinti savo pranašumą varžybose iki įspūdingo skirtumo prieš Driedą de Bondtą, kuris dabar buvo visiškai pritaikomas Van der Poeliui.

Scottas nuveikė 30 km, nes jis atsisėdo ir paliko tik du lyderius Bostoką ir Vinjebo 1 minutę ir 20 sekundžių priekyje.

Duetas narsiai dirbo paskutinėje Birkenhead kilpoje, tačiau nesėkmingai, nes pamažu juos atrinko komandos, aptikusios galimybę įgyti scenos šlovę su paskutiniu Flaybrick Hill kalnu, esančiu vos 4 km nuo finalo.

Frisonas iš Lotto-Soudal buvo vienintelis, kuris bandė ant paskutinės kalvos, bet be jokios įtakos, nes Corendon-Circus išlaikė viską kartu ir padėjo sumažinti grupę į Birkenhead parką ir kol kas laimėti sprinto Dylaną Groenewegeną. kitas etapas.