Kas yra elitinio moterų plento 2021 m. pasaulio čempionato favoritai?

Olandijos komanda siekia išvengti olimpinių žaidynių pasikartojimo

2021 m. UCI pasaulio čempionato elito moterų plento lenktynės įvyks šeštadienį, rugsėjo 25 d., o aikštelė yra visiškai užpildyta. Sunku dar kartą pažvelgti pro Olandijos komandą, bet, kaip matėme olimpinėse žaidynėse, visko gali nutikti. Štai keletas pagrindinių pavadinimų, kurių reikia laikytis…

Annemiek van Vleuten, Nyderlandai

Amžius: 38

Prekybos komanda: Movistar komanda

Geriausias elito moterų plento rezultatas: 1 vieta (2019 m.)

Bus įdomu pamatyti, kaip Olandijos komanda reaguos į Pasaulio čempionatą po prasčiau nei tikėtasi pasirodymo olimpinėse žaidynėse. Siekdami laimėti bent vieną medalį – aukso kortose labai daug – jie nesuprato, kad Anna Kiesenhofer yra priekyje, kol atsiliko nuo linijos. Van Vleutenas vis tiek iškovojo įspūdingą sidabrą, o po to laimėjo auksą laiko važiavime, o dabar matomas vaivorykštės spalvos marškinėliai. Šie metai jai buvo itin sėkmingi – praėjus 10 metų po paskutiniųjų lenktynių laimėjo Flandrijos turą, o po keturių etapų – „Ladies Tour of Norway“. Liège-Bastogne-Ljege lenktynėse ji finišavo antra po Demi Vollering – jos nacionalinės komandos draugės artėjančiame pasaulio čempionate. Kalbant apie komandos draugus, Anna van der Breggen yra paskutiniai profesionalios motociklininkės metai. Jei ji iškovos pergalę Flandrijoje, idėja, kad kitais metais pelotone nebus vaivorykštės marškinėlių, yra tikrai įdomi. Tačiau, kadangi van Vleuten anksčiau yra laimėjusi elito moterų plento lenktynių pasaulio čempionatą 2019 m., ji tikrai sieks papildyti savo nuolat augančius palmarečius.

Marianne Vos, Nyderlandai

Amžius: 34

Prekybos komanda: Jumbo-Visma

Geriausias rezultatas: 1-as (2013 m.)

Žinau, kad patekau į tuos pačius spąstus, su kuriais susidūriau prieš olimpines žaidynes, ty per daug išjudinti Nyderlandų komandą. Bet koks yra mėgstamiausias kūrinys be Marianne Vos? Viena iš visų laikų dviračių sporto legendų, laimėjusi beveik visas lenktynes kalendoriuje, ji jau iškovojo pergalę Gent-Wevelgeme – tai pirmoji naujosios moterų „Jumbo-Visma“komandos pergalė – ir Amstel Gold Race 2021 m. ji iškovojo 30-ą „Giro d'Italia Donne“etapo pergalę, o jos pergalės buvo daugialypės ir pasklido sprintuose, įkopimuose ir laiko važiavimuose. Triskart plento pasaulio čempionė neseniai rugpjūčio pabaigoje iškovojo tris pergales Simac Ladies Tour, laimėdama prologinį laiką ir paskutinius du sprinto etapus. Čempionų čempionė, visada stebėkite ją.

Lotte Kopecky, Belgija

Amžius: 25

Prekybos komanda: Liv Racing

Geriausias rezultatas: 75 vieta (2016 m.)

Lotte Kopecky mėgavosi sėkmingu 2021 m. sezonu, dėl kurio, be jokios abejonės, ji varžosi dėl vaivorykštės marškinėlių. 25-erių futbolininkė metų pradžioje laimėjo akmenimis grįstą Le Samyn des Dames po pirmojo nusivylimo Omloop lenktynėse, o vėliau išlaikė nacionalinius titulus tiek plento lenktynėse, tiek laiko lenktynėse. Ji toliau dominavo „Lotto Belgium Tour“birželį. Jos trečioji vieta antrajame etape pakilo į pirmąją trečiajame etape, laimėjo bendrąją ir taškų įskaitą, o kalnuose užėmė antrąją vietą. Po 4-osios vietos olimpinių žaidynių plento lenktynėse Kopecky atsigavo po traumos ir laimėjo paskutinį „Ceratizit Challenge“etapą „La Vuelta“, aplenkdama Elisą Longo Borghini. Belgijos komandoje yra Jolien D'Hoore, Kopecky partnerė Madison klube, kuri paskelbė apie savo planus pasitraukti sezono pabaigoje. Taip pat bus Shari Bossuyt, Kim de Baat, Valerie Demey ir Jessie Vandenbulcke.

Lizzie Deignan, Didžioji Britanija

Amžius: 32

Prekybos komanda: Trek-Segafredo

Geriausias rezultatas: 1-as (2015 m.)

Lizzie Deignan vadovaus Didžiosios Britanijos būriui visame pasaulyje ir darys viską, kad atkartotų savo ankstesnę sėkmę šiame renginyje. Šių metų „Tour de Suisse“lenktynėse ji laimėjo antrąjį Frauenfeldo etapą. Jos pergalė lėmė pergalę bendroje įskaitoje viena sekunde prieš Elise Chabbey, o Deignan taip pat atsiėmė taškus ir kalnų įskaitas. Didžioji Britanija kartu su Deignan siunčia įdomią komandą, įskaitant Anną Shackley – jos plento lenktynių partnerę Tokijo olimpinėse žaidynėse – ir Jossą Lowdeną, kuris netrukus turėtų užimti valandų rekordą. Taip pat įtrauktos buvusios šalies čempionės Alice Barnes, Anna Henderson ir „La Choralise Fourmies Féminine“nugalėtojas Pfeifferis Georgi.

Vardas: Emma Norsgaard, Danija.

Amžius: 22

Geriausias rezultatas: 61 vieta (2020 m.)

Emma Norsgaard Elisa Longo Borghini pažymėjo, kaip stebėti artėjančias pasaulio čempionato plento lenktynes, ir nesunku suprasti, kodėl. Danijos čempionė susikirto su greitai finišavusia Lorena Wiebes „Giro d'Italia Donne“lenktynėse ir galiausiai laimėjo 6 etape. Ilgiausiame etape ji įveikė Coryn Riverą ir Marianne Vos Kolike. Norsgaardas taip pat surinko keletą antrųjų vietų Omloop, Le Samyn ir Scheldeprijs. Tačiau būtent Ceratizit festivalio Elsy Jacobs lenktynėse ji tikrai sužibėjo – jos 1 ir 2 etapų pergalės baigėsi bendroje įskaitoje, taškų įskaitoje ir jaunimo įskaitoje. Galbūt ji nekreipia tiek dėmesio, kaip, pavyzdžiui, Nyderlandų komandoje esantys vardai, bet aš nekantriai laukiu, kaip ji važiuoja. Norsgaard stos ant starto linijos kartu su Cecilie Uttrup Ludwig, Amalie Dideriksen, Marita Jensen, Rebecca Koerner ir Julie Leth.

Elito moterų plento lenktynių pasaulio čempionatas vyks šeštadienį, rugsėjo 25 d. Eikite į mūsų vadovą, kad gautumėte išsamios informacijos, kaip žiūrėti 2021 m. UCI pasaulio čempionatą.