Pasaulio čempionatas: Van Vleutenas iškovojo elito moterų titulą su neįtikėtinu 105 km vienas išpuoliu

Olandai iškovojo tris pasaulio čempionų titulus iš eilės, nes Van Vleutenas demonstruoja puikų pasirodymą

Annemiekas Van Vleutenas atliko vieną didžiausių pasirodymų šiuolaikinių pasaulio čempionatų istorijoje – 105 km vienas išpuolė ir laimėjo elito moterų plento lenktynes Harrogate.

Vos 45 km lenktyniavusi olandė pajudėjo Lofthouse šlaituose ir peržengė ribą, kad gautų pirmuosius plento lenktynių vaivorykštinius marškinėlius 148 km trasoje.

Van Vleutenas galiausiai 2 minutėmis 15 sekundžių aplenkė tautietę ir čempionės titulą ginančią Anną van der Breggen ir užbaigė Nyderlandams 1:2. Trečiąją vietą užėmė australė Amanda Spratt.

$

Nr.

Van Vleuteno V diena

Ankstesnės savaitės liūtys nuslūgo elito moterims, kai jos saulėje išvyko iš Bradfordo.

Vėliavos kritimas paskatino greitas lenktynes nuo pat pradžių. Suburta Nyderlandų komanda, kurioje yra tokių, kaip titulą ginantis Van der Breggenas ir buvę čempionės Chantal Blaak bei Marianne Vos, nedelsdami pasuko sraigtą, surišantį pelotoną per nelygų reljefą.

Tačiau visi buvo kartu, kai nuvažiavę 45 km atsitrenkė į Lofthouse bazę, pirmaujanti namų komandai Didžiajai Britanijai.

Tai buvo iki tol, kol Van Vleuten, vis dar gudruodama, kad savaitės pradžioje prarado laiko bandymo titulą, pradėjo didžiulę ataką stačiausiuose kopimo šlaituose. Lizzie Deignan iš pradžių sekė, bet galiausiai paleido vairą.

Deignanas vėl bandė atakuoti, o po jo sekė italė Elisa Longo-Borgihni. Nei vienas, nei kitas negalėjo prisirišti prie Van Vleuten ir galiausiai įsitvirtino neįtikėtinai stiprioje persekiojimo grupėje, kurioje buvo Van der Breggen, Spratt, Cecilie Uttrup Ludwig iš Danijos ir Dygert-Owen.

Likus 105 km Van Vleuten pradėjo judėti – puikus scenarijus olandams, turintiems motociklininkų kiekvienoje grupėje kelyje.

Van Vleuten stiprybė atsiskleidė, kai ji iškovojo 90 sekundžių atotrūkį pradinėje gaudymo grupėje ir daugiau nei tris minutes pagrindiniame peletone, kuris atrodė taip, lyg vaivorykštės marškinėlių diena būtų pasibaigusi.

Jausdamas, kad Van Vleuten atotrūkis darosi pavojingas, Deignanas paspartėjo važiuojant įkalne paskutiniame 55 km. Kai kuriems tai sukėlė problemų, bet galiausiai visa grupė grįžo prie vairo.

Tai taip pat turėjo mažai įtakos sumažinant atotrūkį nuo Van Vleuten, kuris, jei ką, pamažu siekė toliau. Pasiekus Harrogate finišo trasą, skirtumas išaugo iki dviejų minučių, kai prasidėjo persekiojimo grupės bendradarbiavimas.

Įeidamas į grandinę Dygertas-Owenas ryžosi kelioms didelėms atakoms. Pirma, ji atstūmė Deignaną, o paskui gūžtelėjo pečiais nuo Van der Breggen, Spratt ir Longo-Borghini.

Tai buvo žiaurus išpuolis, bet galiausiai žingsnis, kuris ištuštino baką ir pamatė, kad Van der Breggenas ir Sprattas ją sugavo ir numetė, o iki galo sugebėjo išsilaikyti ketvirtoje vietoje.

Van Vleuten važiavo į tobulumą ir galiausiai peržengė ribą viena ir iškovojo bene didžiausią pergalę savo puikioje karjeroje.