2019 m. turas po Britaniją: Edoardo Affini laimėjo 6 etapo laiką, Mathieu van der Poeliui atgaunant bendrą lyderio poziciją

Affini ilgai praleido lyderio kėdėje, bet buvo apdovanotas etapo pergale, o Mathieu van der Poelis susigrąžino bendrą lyderio poziciją

Edoardo Affini (Mitchelton-Scott) laimėjo 2019 m. „Tour of Britain“6 etapo asmeninį laiko važiavimą, o komandos draugas Matteo Trentinas antroje važiavimo pusėje po daug žadančio starto nublanko. Trentino prarandamas laikas reiškia, kad jis bendroje persvaroje užleidžia Mathieu van der Poelį (Correndon-Circus), iš kurio jis prieš dieną atėmė žalius marškinėlius.

Van der Poelis ir Trentinas buvo vienodai greičiausi per tarpinį skilimą, bet abu atsiliko antroje laiko bandymo pusėje, nors ir skirtingais laipsniais.

Lenktynės su laikrodžiu

Išskirti įdomius taškus iš 14 km ITT gali būti sunku. Robas Scottas anksti atkreipė dėmesį, deja, ne dėl greito laiko paskelbimo, o dėl to, kad atrodė, kad jis įstrigo įjungęs didelę pavarą ir jam reikia pakeisti dviratį, tačiau jo netrukus nebeveikiančios komandos Wiggins-Le automobilis. Pulkininko būrio niekur nesimatė.

Neilgai trukus po to, kai Scottas finišavo, Alexas Dowsettas (Katusha-Alpecin) – dabartinis Didžiosios Britanijos nacionalinis čempionas prieš laikrodį – nuriedėjo nuo starto rampos gerokai garsiau nei kiti motociklininkai.

Šiuo metu Affini jau buvo ant karštosios kėdės kaip lenktynininkas, įveikęs greičiausią dienos laiką. Dowsettas įveikė tarpinį padalijimą Affini laiku, bet negalėjo išlaikyti didelio tempo ir galiausiai finišavo 13 sekundžių žemiau.

Gal skamba ne taip jau ir daug, bet daugelis kitų motociklininkų sugebėjo prasilenkti tarp Dowsetto ir Affini laiko.

Tanel Kangert (Education First) sunkiai pasirodė, aplenkdamas prieš jį lenktynininkus, įskaitant Connorą Swiftą (Arkea-Samsic), ir atrodė, kad tai galėjo būti jo, kai jis įveikė tarpinį skilimą. Tačiau jis taip pat išblėso antroje pusėje, nes Affini liko viršuje.

Įeinant į etapą tarp pirmaujančio Trentino iki 15-os vietos buvo tik 22 sekundžių atotrūkis, todėl rezultatai šiek tiek sukrėtė GC pozicijas

Lieka Trentino trijų sekundžių persvara prieš antroje vietoje esantį Van der Poelį buvo pagrindinis atotrūkis, į kurį reikia žiūrėti, o ne į likusius 20 geriausių.

Van der Poelis ir Trentinas įveikė tarpinį atskyrimą greičiausią dienos laiką (kartu su Kangertu), tačiau nė vienas nesugebėjo laimėti etapo, kuris galėjo būti lemiamas bendrojoje įskaitoje. Liko du etapai, abu stiprūs ir gali būti sunkūs pelotone.