Thibautas Pinotas laimėjo 2018 m. „Il Lombardia“po to, kai įveikė čempiono titulą gynantį Nibalį

Groupama-FdJ motociklininkas ryžtingai žengia 20 km nuo namų, tačiau vėlyvame Nibalio ralyje italas užsitikrino sunkiai uždirbtą antrąją vietą

Nr.

Pinot žengė į sunkiausią dienos kopimą Muro di Sormano, įveikdamas atrinktąją grupę, bet visada atrodydamas greičiausiai nugalėtoju.

Čempioną ginanti Vincenzo Nibali (Bahreinas-Merida) finišavo antras, 32 sekundėmis nusileidęs nuo nugalėtojo, neatsakęs į agresyvų Pinot tempą priešpaskutiniame įkopime Civiglio per paskutinius 20 km.

BMC pilotas Dylanas Teunsas finišavo trečias ir po 11 sekundžių atsidūrė pasirinktoje varžovų grupėje, nepaisant to, kad grupė trumpam pagavo Nibalį, kai įkopė į nedidelį galutinį įkopimą šiek tiek mažiau nei 3 km nuo linijos.

241 km „Krentančių lapų lenktynės“daugeliui geriausių varžovų buvo paskutinė rimta šio sezono veikla ir pirmoji Alejandro Valverde („Movistar“) galimybė parodyti savo naujai pelnytą pasaulio čempioną. megztinis.

Il Lombardia yra vienintelis sezono momentas, kuris tikrai tinka GC stiliaus universaliems žaidėjams, tai reiškia, kad Valverde būtų atidžiai stebimas, o ne tik grožėtis jo vaivorykštės juostelėmis.

Taip pat ir Nibali, ankstesnis visų trijų „Grand Tours“ir „Il Lombardia“nugalėtojas praėjusiais metais (jo antrasis triumfas šiose lenktynėse). Per pastaruosius porą mėnesių po traumos išmušto sezono laipsniškai įgavęs į formą, lenktynininkas, turintis pirmąją vietą ant seilinukų, tikėjosi pergalės paskutiniame sezono paminkle.

Tai puikiai užbaigtų sezoną, kuris atrodė toks daug žadantis, kai pavasarį Nibalis laimėjo Milaną ir San Remą netoli nuo čia.

Aštuonių lenktynininkų pertrauka išliko atvira didžiąją pirmąją lenktynių pusę, bet veiksmas prasidėjo rimtai Muro di Sormano trasoje, vingiuotame 2 km ruože, kurio vidurkis buvo beveik 16%, o didžiausias - 25%.

Primoz Roglić (LottoNL-Jumbo) padarė stiprų ankstyvą judesį, tada Nibali puolė, pasiimdamas Pinot, kai jis perėjo tiltą į slovėną. Trijulė tęsė atakas, bet peržengę viršūnę susibūrė ir sudarė didžiulę trejetą lenktynių priešakyje.

Už jų „Team Sky“komandos narys Eganas Bernalis padarė judesį ir įspūdingas pastangas nusileidęs nuo Sormano pamatė, kad jis sumažino atotrūkį ir padidino grupę iki keturių, o maždaug 40 sekundžių atgal liko keliolika persekiotojų. kartu su EF-Drapac Dani Martinez, taip pat Valverde, Rigoberto Uran (EF-Drapac), Dan Martin (JAE Team Emirates) ir Nibali komandos draugai Dominico Pozzovivo ir Ion Izagirre.

Paskutinis didelis dienos įkopimas buvo Civiglio, 4,2 km ilgio ir 9,7 %, o aukščiausia viršūnė pasiekė 14 %. Viršūnėje iki finišo būtų likę tik 14,6 km, didžioji jo dalis leidžiasi žemyn. Tinkamai atliktas žingsnis ir lenktynės bus laimėtos.

Jau nuvažiavęs gerokai daugiau nei 200 km ir taip anksti nuvažiavęs Sormano, Rogličius pirmasis taip pat pajudėjo ant Civiglio, tačiau šį kartą neteisinga kryptimi, o tai aiškiai parodė ankstesnes jo pastangas.

Tada Bernalas taip pat buvo nublokštas, taip pat daug sumokėjęs už tai, kad vos keliomis minutėmis anksčiau taip stipriai stūmė tiltą į grupę.

Priekyje liko Pinotas ir Nibalis – du, kurie visą laiką atrodė stipriausi. Tačiau stačiausioje kopimo vietoje, kai Nibalio galva šiek tiek nusviro, kai įtrūko nuolydis, Pinotas pradėjo didžiulę ataką ir akimirksniu atidarė plyšį.

Iki viršūnės jis buvo įstrigęs 20 sekundžių ir atrodė neįveikiamas. Stipriai nusileidęs Pinotas ir toliau didino spragą, pridedant sekundę ar dvi svarbias beveik kiekvieną kilometrą.

Bernalą ir Rogličą pagavo persekiotojai, kurie iki šiol nebeskaitė Valverde, o gyvsidabrio ispanas, ko gero, pagaliau pavargo po kitų užimtų ir labai sėkmingų metų.

Naujas įkopimas į 1,7 km Monte Olimpino kalną buvo vienintelė reali kliūtis, kurios vidurkis buvo 5 proc., bet dalimis pataikė 9 proc. – kuklus išbandymas, tačiau taip vėlai dieną tikrai skaudės kojas.

Vis dėlto Pinot įveikė pergalę ir įkopimą įveikė puikiai. Vis dėlto Nibalis atrodė išsekęs ir ypač agresyviai važiavus Martinui, o antroji vieta dabar aiškiai iškovota, sankryža buvo padaryta pačiame pakilimo viršuje ir liko tik 2,9 km.

Tačiau mažoji grupė palengvėjo ir prireikė įkvėpimo, kad pasiruoštų antrajam paskutiniam sprintui, o Pinot dabar akivaizdžiai nepasiekiamas. Nibalis vėl puolė, nustebęs visus ir pademonstravęs savo lenktyninį meistriškumą.

Per porą šimtų metrų jis vėl buvo aiškus per idealiai suplanuotą ataką, kuri būtų buvęs šios dienos žingsnis, jei Pinotas dar nebūtų pelnęs šio titulo savo lenktynes laimėjusiu judesiu Civiglio.