Vuelta a Espana 2019: Slovėnija švenčia, kai Pogacar laimėjo etapą, o Rogličius užsitikrina bendrą titulą

Galingas solo pasirodymas – 20-metis slovėnas laimėjo trečiąjį etapą, b altą jauno motociklininko marškinėlį ir paskutinę vietą ant prizininkų pakylos

Jumbo-Visma Primoz Roglic iškovos pirmąją Grand Tour pergalę 2019 m. Vuelta a Espana po to, kai sėkmingai apgynė raudoną marškinėlį priešpaskutiniame lenktynių etape. Tuo tarpu 20-metis tautietis Tadejus Pogacaras užsitikrino trečiojo etapo pergalę ir vietą ant prizininkų pakylos po įspūdingo važiavimo solo.

Roglicas nesužavėjo dėl sunkaus paskutinio kalnų etapo į Plataforma de Gredos, finišavęs kartu su varžovu Alejandro Valverde, bet užtikrino bendrą pergalę.

Rytoj eisenos maršrutas į Madridą Rogličiui bus šventinė diena, nes jis patvirtins savo, kaip vieno geriausių pasaulio Grand Tour motociklininkų, statusą. Jis titulą užima beveik trijų minučių skirtumu nuo Alejandro Valverde iš Movistar, kuris važiuoja ant septintosios Vuelta podiumo karjeroje.

Etapas laimėjo jauniausias lenktynių lenktynininkas Pogacaras, kuris atakavo priešpaskutinį lenktynių įkopimą į kategorijas prieš atlaikydamas aiškiai pavargusį pelotoną.

Tai buvo motociklininkas, kuris ne tik matė Pogacarą ant scenos, bet ir užgrobė Astanos atstovą Miguelį Angelą Lopezą kovoje dėl b alto jauno motociklininko marškinėlio, taip pat užšoko ant podiumo Nairo Quintana iš Movistar

Pradedama metus, kai ant Grand Tour podiumo nebuvo nė vieno motociklininko, Slovėnija ne tik vainikuoja savo pirmąjį Didįjį turą Rogliče, bet ir baigia Vuelta dviratininkus ant podiumo, patvirtindama, kad yra naujausia dviračių sporto supergalia.

Paskutinė tikrų lenktynių diena

Pirmoji lenktynių valanda buvo pašėlusi, nes Lopezo „Astana“bandė padalyti lenktynes Puerto de Pedro Bernard. Jiems taip pat padėjo „Movistar“, įrodydamas, kad santykiai pagerėjo po vakarykščio ginčo, nes jie bandė izoliuoti Rogličių.

Tačiau Jumbo-Visma išliko tvirta, o Roglico buitiniai automobiliai atliko puikų darbą pirmuosius 100 km ir išlaikė peletoną kartu kovodami antrą dieną iš eilės prasto oro.

Tiesą sakant, didžiąją etapo antrojo ketvirčio dalį įsidėmėjo tik orai. Pertrauka sugebėjo sukurti ir išplėšti persvarą, o peletonas atrodė labiau suinteresuotas išlikti vertikaliai, nei sunkiai lenktyniauti.

Jis suaktyvino lenktynes su visu akceleratoriumi paskutiniame dideliame šių metų Vueltos įkopimo į Puerto de Pena Negra kalną, 14 km 5 %.

Astana vėl ėmėsi iniciatyvos ir išskleidė visą kalnų traukinį nuo Lopezo kopimo pagrindo. Po vieną jie traukė tol, kol krūva buvo pakankamai ištempta ir nusėta tik geriausiems alpinistams.

Kolumbietis pirmasis atakavo, nors negalėjo atsiplėšti. Tempas užliūliavo ir tai buvo tada, kai Pogacaras pasinaudojo savo galimybe. 20-metis į priekį išsiveržė likus 4 km iki įkopimo ir netrukus pirmavo minutėle, o to pakako, kad jauno motociklininko marškinėliai praktiškai priartėtų prie prizininkų pakylos.

Jaunasis slovėnas pirmasis įkopė į viršūnę ir nusileido 90 sekundžių atotrūkį ir pailgino jį dar septyniomis sekundėmis, kai įveikė paskutinius 20 km lenktynių.

Pogacar atotrūkis didėjo ir didėjo, nes jį nudžiugino jo paties gerbėjų klubas pakelėse. Jis patvirtino savo talentą ir garsino savo vardą platesniam dviračių sportui.