Vuelta a Espana 2017: Tomaszas Marczynskis iškovojo pergalę iš pertraukos 6 etape

Atsitrūkimas pavyksta, kai Tomaszas Marczynskis laimėjo: Contadoras apšviečia lenktynes paskutiniame įkopime

Tomaszas Marczynskis („Lotto-Soudal“) 2017 m. „Vuelta a Espana“6 etape įveikęs sprintą į „Sagunt“įveikė Pawelą Poljanskį („Bora-Hansgrohe“) ir Enricą Masą („Quick-Step Floors“).

Marczynskis iškovojo savo pirmąją Grand Tour etapo pergalę šioje sumažintoje grupėje. Vėlyvas smūgis pirmas sugebėjo perimti lenką per liniją.

Chrisas Froome'as („Team Sky“) sugeba išlaikyti raudonį, nepaisant Alberto Contadoro („Trek-Segafredo“) atakų paskutiniame dienos įkopime. Dienos pradžioje antrasis Tejay'us Van Garderenas („BMC Racing“) prarado laiką dėl dviejų avarijų ir iškrito už dešimtuko ribų.

Scenos istorija

Po vakarykščio finišo 6 etapas atrodė nusiteikęs pergalei 204,4 km maršrute nuo Villareal iki Sagunt. Tikimasi, kad įkopimai į penkias kategorijas, paskutiniai 36 km nuo finišo, neturėtų įtakos bendrajai įskaitai.

Daugeliui galimybė sulaukti sėkmės etape dienos pradžioje sugebėjo pakilti 35 lenktynininkams. Tarp garsių vardų, kuriems pavyko pabėgti, buvo Bobas Junglesas („Quick-Step Floors“), George'as Bennettas („LottoNL-Jumbo“) ir Jarlinsonas Pantano („Trek-Segafredo“).

Kai atsiskyrėlis Luisas Leonas Sanchezas nusileido tik 3:24 prieš GC, „Team Sky“liko pelotono priekyje ir išlaikė aukštą tempą, kad atotrūkis neatsirastų nepataisomai.

Dėl didelio dienos tempo pertraukos ir pelotono metu priekinės grupės skaičius nutekėjo visą dieną. Chriso Froome'o vyrų pastangomis atotrūkis buvo sumažintas iki įveikiamo atotrūkio.

Priekyje „Jungles“nusprendė veržtis toliau, pasiimdama Maxime'ą Monfortą („Lotto-Soudal“) ir 40 sekundžių atotrūkį iki likusios pertraukos.

Paskutiniame dienos įkopimo į viršų, ištikimai savo žodį, Alberto Contador (Trek-Segafredo) įžiebė lenktynių puolimą, padalindamas pagrindinę grupę, pasiimdamas su savimi grupę favoritų. Ant stačių nuokalnių Contador sugebėjo nuleisti varžovus, bet nesugebėjo nuleisti Froome'o.

Lenktynėms pasiekus paskutinę dienos viršūnę, Pantano tempu nuvedė komandos draugą Contadorą į viršūnę kartu su Froome'u, Estebanu Chavesu („Orica-Scott“) ir Tejay'u Van Garderenu („BMC Racing“).

Ne dėl avarijos paskutinio kopimo viršūnėje, Van Garderenas stipriai atsitrenkė į denį ir nukrito nuo Froome grupės.

Tuo tarpu priekyje Enricas Masas („Quick-Step Floors“) ir Tomaszas Marcynskis („Lotto-Soudal“) reikalus vedė vienos minutės pertrauka, 35 km nuo finišo.

Kai jie pasiekė paskutinį nusileidimą, lenktynės pradėjo ramėti, kai pagrindiniai GC varžovai grįžo kartu. Nuo tada lyderių grupė išaugo iki penkių, o Sanchezas ir Antonio Pedrero („Movistar“) susijungė.

Kai raudonų marškinėlių grupė sumažino atsilikimą nuo lyderių, Fabio Aru (Astana) sugebėjo atgauti ryšį su Froome'u kartu su Chavesu ir Vincenzo Nibali (Bahrian-Merida), kurie patyrė sunkumų lipant.

Likus 10 km, lyderiams pavyko iš naujo rasti kelias sekundes, kai pagrindinių varžovų grupė žaidė katę ir pelę. Masas, Marcynskis ir Pawelas Pojankski pradėjo dirbti kaip laikinoji komanda, kad išlaikytų persekiojimo grupę.

Kai grupė pasiekė 5 km, Leonas Sanchezas išskrido iš pagrindinės grupės, ieškodamas atsiskyrėlio, nesėkmingai, nes buvo sugautas niekieno žemėje.

Vykdamas atgal Van Garderenas vėl atsidūrė denyje ir pametė galinį ratą vienoje iš daugelio žiedinių sankryžų į finišą.

Likus 1500 metrų, du lenkai ir Poljanskis bei Marczynskis susimušė su ispanu Masu.

Vuelta a Espana 2017 6 etapas: Villareal – Sagunt 204,4km, rezultatas