Giro d'Italia 2018: Tomas Dumoulinas laimėjo 1 etapo laiko važiavimą, apsivilkęs rožinį marškinėlį

Čempioną ginantis yra greičiausias dieną sunkioje trasoje Jeruzalės, Izraelio gatvėmis

Tomas Dumoulinas („Team Sunweb“) laimėjo 2018 m. „Giro d'Italia“1 etapą, 9,7 km individualų laiko važiavimą Jeruzalėje (Izraelis) ir apsivilko pirmuosius rožinius lenktynių marškinėlius.

Rohanas Dennisas (BMC Racing) didžiąją dienos dalį praleido ant karštosios sėdynės, tačiau paskutiniam Dumoulinu važiavusiam vyrui pavyko pagerinti savo laiką dviem sekundėmis ir finišuoti 12.02 val. Victor Campenaerts („Lotto-Soudal“) užbaigė dienos podiumą.

Ankstesnė „Team Sky“lyderio Chriso Froome'o avarija, regis, turėjo įtakos jo galutiniam rezultatui po to, kai jis įvedė 12.39 laiką ir 37 sekundes nusileido čempiono titulą gynusiam Dumoulinui, o tai buvo gana didelis pralaimėjimas tokiu ankstyvu lenktynių tašku.

Vienas bendrosios klasifikacijos motociklininkas, kuris galėjo didžiuotis savo dienos pasirodymu, buvo Simonas Yatesas (Mitchelton-Scott), kuriam pavyko nusileisti tik 20 sekundžių galutiniam nugalėtojui.

Giro d'Italia: 1 etapo gedimas

101-ojo „Giro d'Italia“lenktynių 1 etapas pateko į istoriją prasidėjęs Jersale, Izraelyje: pirmasis didysis turas, prasidėjęs už Europos krantų.

Trumpa 9,7 km techninė trasa aplink Jeruzalės gatves pažadėjo būti sunki ir sukelti problemų iš karto.

Dar net neprasidėjus etapui, prieš lenktynes mėgstamas Froome'as pamatė dramą, atsitrenkęs į denį, važiuodamas trasos žvalgyba anksčiau tą pačią dieną. Tada buvo nufilmuota, kaip motociklininkas stipriai šlubuoja su dideliais įbrėžimais į dešinę koją.

Miguelis Angelas Lopezas (Astana) taip pat atsitrenkė į parketą su Kanstantsinu Siutsou (Bahreinas-Merida) dar vienu kritusiu, susilaužė raktikaulį ir pasitraukė iš lenktynių dar neprasidėjus.

Fabio Sabatini („Quick-Step Floors“) turėjo garbę pradėti lenktynes, bet jo jaunasis komandos draugas Remi Cavanga įveikė greičiausią laiką dienos pradžioje – 12.37.

Jaunas prancūzas kurį laiką sėdėjo ant kėdės, kol vienas iš dienos favoritų išriedėjo nuo starto rampos.

Dennisas, kaip ir tikėtasi, nustatė 12.04 pūslių susidarymo laiką, 30 sekundžių nuo likusių. Finiše jis papasakojo apie tai, kokia techniška buvo trasa ir kaip mažai galimybių važiuoti pagal ritmą.

Daugiau lenktynininkų praėjo finišą, kol laukėme favoritų pradžios, italas Valerio Conti (JAE – Emyratų komanda) užfiksavo teisingą laiką, išmušdamas Cavangą iš antros vietos.

Keliems kitiems sekėsi gerai, įskaitant Pello Bilbao (Astana) ir Jose Goncalvesą (Katusha-Alpecin), o kitiems, tokiems kaip Ryanas Mullenas (Trek-Segafredo), sunkiai sekėsi.

Iš didžiųjų GC favoritų Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) puikiai nubėgo su 12.35 laiku, o Yatesas nustebino mus visus užfiksavęs labai konkurencingą laiką – 12.22.

Europos lenktynių laiku čempionas Campenaertsas pasiekė tokį patį laiką kaip Dennisas, bet, deja, keliomis milisekundėmis pralaimėjo aukščiausioje vietoje.

Dennisas toliau sulaikė kvapą, kai Froome'as ir titulą ginantis Dumoulinas nuriedėjo nuo starto rampos.