Pasaulio čempionatas: Tomas Dumoulinas laimėjo individualų važiavimą laiku

Tomas Dumoulinas įveikė vyrų individualų laiko važiavimą, Chrisas Froome'as užėmė trečią vietą

Tomas Dumoulinas laimėjo asmeninio laiko bandymo pasaulio čempionatą Bergene, Norvegijoje, įveikdamas Primozą Rogličių antroje vietoje.

Pergalė yra pirmieji vaivorykštės marškinėliai Dumoulinui, kuris atrodė stipriai per visas lenktynes. Tai bus pridėta prie komandinio laiko bandymo, kurį jis laimėjo praėjusį savaitgalį su Team Sunweb.

Nepaisant vėlyvo lietaus, Dumoulinas sugebėjo atlaikyti audrą ir iškovoti titulą dėl stipraus važiavimo per visą trasą, beveik pagavęs Chrisą Froome'ą.

Dumoulino pergalė užtikrina dvigubą sėkmę Nyderlandams po to, kai Annemiek van Vleuten vakar užėmė moterų rungtį.

Dėl šios pergalės olandas tapo penktuoju lenktynininku istorijoje, laimėjusiu individualų lenktynių laiku titulą ir Grand Tour tą patį sezoną, po pergalės „Giro d'Italia“lenktynėse gegužės mėn.

Šiandienos pasaka

Kalbos prieš vyrų 31 km individualų laiko važiavimą vyko tik apie įkopimą į Floyen kalną kaip trasos pabaigą.

3,4 km įkopimas neabejotinai įgėlė į uodegą, nes jo vidutinis nuolydis buvo 9,1 %, o didžiausias nuolydis iki 18 %.

Didžioji dalis diskusijų apie tai buvo sutelkta į tai, ar motociklininkai rizikuotų pasikeisti dviratį į lengvesnį plento dviratį papėdėje, kopti ar įveikti įkalnę savo sunkesniu TT įrenginiu.

Ruošdamasi tam, UCI nusprendė ištiesti raudoną 20 m kilimą, skirtą motociklininkams keistis dviračiais. Tai būtų vienintelis taškas, kuriame motociklininkams būtų leista persirengti.

Būtent tuo metu buvome pamaloninti pirmą kartą lengvu šios dienos palengvėjimu. Kaip daugelis numatė, Aleksejus Lucenka bandė apsikeisti, tačiau vos nesuklupo nuo plento dviračio.

Kiti nusprendė atsisakyti pakeitimo, įveikiant nuolydį savo laiko bandymo dviračiu. Tarp jų buvo Janas Tratnikas iš Slovėnijos, kuris nustatė vieną iš pirmųjų etalonų su laiku 46:24:45.

Tada tai įveikė Wilco Kelderman, kuris įdomiai pasirinko dviračio keitimą. Jaunasis olandų motociklininkas parodė, kad gali pakelti gerą formą iš įspūdingo pasirodymo šių metų „Vuelta a Espana“.

Šį laiką trumpam paeiliui pagerino lenktynininkai, kurie liko ant laiko lenktynių dviračių. „Team Sky“pora Vasilis Kiryenka ir Gianni Moscon pasiekė geresnius laikus su Nelsonu Oliveira.

Nepaisant greito starto, prieš lenktynes mėgstamas Rohanas Dennisas nukrito per lietų ir prarado gyvybiškai svarbų laiką prieš kopdamas į Floyen kalną. Tai įvyko po nesėkmės, kurią jis patyrė praėjusių metų olimpinėse žaidynėse – būdamas priešakyje nuplėšė nuo dviračio aerozoles.

Didžiųjų laimėtojų nuomone, sprendimas keisti dviračius buvo ignoruojamas, nes daugiau motociklininkų nusprendė lipti ant sunkesnio laiko bandymo dviračio.