Giro d'Italia 2017: Tomas Dumoulinas paskutiniame TT įveikė Quintana ir laimėjo Giro d'Italia 31 sekunde

Team Sunweb motociklininkas tampa pirmuoju olandų „Giro“nugalėtoju

Skubiame paskutiniame 100th Giro d'Italia etape Tomas Dumoulinas („Team Sunweb“) surengė savo gyvenimo laiko bandymą, kad išplėštų lenktynes. Nairo Quintana („Movistar“). Beveik nuo pirmojo pedalo pasukimo 29,3 km laiko važiavime Dumoulinas atsitraukė nuo savo varžovų, norėdamas sutrumpinti laiką, kurį prarado keliuose ankstesniuose etapuose.

Jam reikėjo atgauti 53 sekundes ir galiausiai finišavo 1 min.24 sek. priekyje Quintana, kuri sugebėjo išsilaikyti antroje vietoje, o trečias liko italas Vincenzo Nibali (Bahreinas-Merida).

Tai buvo puikus finišas lenktynėms, kurios tris savaites buvo dramos, herojiškumo ir ginčų.

Galutinė tik 31 sekundės pergalė parodė, kaip atkakliai vyko mūšis, ir bus nedaug žmonių, kurie manys, kad Dumoulino pergalė nebuvo visiškai nusipelnė.

Kaip praėjo 21 „Giro d'Italia“etapas

Paskutiniojo etapo išvakarėse 2017 m. „Giro d'Italia“organizatoriai tikriausiai trynė rankomis, kaip puikiai klostėsi lenktynės ir baigėsi šiuo įdomiu atbaigimu.

Kai lenktynininkai išsirikiavo ant starto rampos, vis dar nebuvo aišku, kaip seksis šių metų „Giro“.

Tik prieš kelias dienas Team Sunweb Dumoulin atrodė kaip tikras nugalėtojas.

Po 15 etapo jis turėjo 2 m 51 s pagalvę virš savo artimiausio varžovo ir jam tereikėjo likti šalia pagrindinių varžovų kalnuose ir neprarasti per daug laiko, o paskutiniuoju laiku jis iškovos lengvą pergalę. -bandymas – 29,3 km nusileidimas nuo Monzos iki Milano.

Tačiau kelios brangiai kainuojančios klaidos paskutiniuose lenktynių etapuose lėmė, kad jis prarado rožinį marškinėlį ir į laiko kontrolę įsitraukė ketvirtoje GC vietoje, 53 sekundėmis nusileidęs naujajam lenktynių lyderiui Quintana.

Jį taip pat lenkė Nibali, kuris nuo Quintana atsiliko 39 sekundėmis, ir FDJ Thibaut Pinot 43 sekundėmis.

Dumoulinas buvo tarp favoritų laimėti etapą dėl savo pranašesnių laiko bandymų įgūdžių, palyginti su varžovais, tačiau nebuvo aišku, ar jis sugebės atgauti 53 sekundes per gana trumpą distanciją, ypač taip, kaip atrodė. fiziškai išsekęs per kelis ankstesnius etapus.

Prieš 21st etapo pradžią buvo sunku nuspėti, kas ir kokioje pozicijoje užlips ant podiumo pabaigoje.

Lygiai taip pat jaunųjų motociklininkų varžybose Adamas Yatesas („Orica-Scott“) 28 sekundžių persvara pirmavo važiuojant laiku, tačiau jam ant kulnų lipo Bobas Jungelsas („Quick-Step Floors“). geriausių pelotono laiko lenktynininkų, todėl galutinis b alto marškinėlio nugalėtojas buvo toks pat neaiškus kaip ir rožinis.

Etapo pradžioje geriausią laiką užfiksavo olandas Josas van Emdenas (LottoNL-Jumbo) 33 min.08 sek. Kai favoritai išvyko, Dumoulinas greitai įsitvirtino kaip geriausias žmogus prieš laikrodį.

Pirmajame patikros punkte jis jau atėmė daug laiko kiekvienam iš trijų priešais jį buvusių vyrų GC.

Tuo tarpu Jungelsas grįžo namo per 34 min.02s, 94 sekundėmis aplenkęs Yatesą, kad nuimtų b altą marškinėlį nuo britų motociklininko nugaros.

Dumoulinas negalėjo laimėti etapo. Jo 33 m23 s laiko pakako, kad jis būtų antras už Van Emdeno, bet dar svarbiau, kad 1 m27 sek. priekyje Pinot, 54 sekundėmis Nibali ir 1 m24 sek. Quintana.

Pasibaigus vienam įdomiausių „Giros“lenktynių, Dumoulinas laimėjo 100-ąją lenktynių seriją vos 31 sekundės skirtumu ir tapo vieninteliu Olandas laimės didžiausias Italijos lenktynes.

Quintana sugebėjo išsilaikyti antroje vietoje ant podiumo, o Nibali liko trečioje vietoje.

Taip pat ant finalinio pakylos, „Team Sky“komandos žaidėjas Mikelis Landa atsiėmė Kalnų karaliaus marškinėlius, o „Quick-Step Floors“atstovas Fernando Gaviria už taškų atiteko, o „Quick-Step Floors“taip pat atsiėmė komandos apdovanojimą.