Turinys:

Olandas užkariauja Mûr-de-Bretagne ne vieną, o du kartus, kad padarytų tai, ko niekada nepadarė senelis Raymondas Poulidoras

Viskas, ką gali padaryti, Julian…

Mathieu van der Poelis („Alpecin-Fenix“) padarė stulbinamą finišą Mur-de-Bretagne trasoje, kad laimėtų „Tour de France“2 etapą, o pats laimėjo ne tik solo etapą, bet ir geltoną marškinėlį..

Pasitraukdamas į „Maillot jaune“, Van der Poelis pasiekė tai, ko niekada nesugebėjo jo velionis senelis Raymondas Poulidoras, nors buvo branginamas kaip turo legenda. Tik gaila, kad tai negalėjo įvykti vakar, kai Alpecin-Fenix komanda dėvėjo vienkartinį purpurinį ir geltoną komplektą kaip duoklę Poulidorui ir jo Mercier komandai.

Bet kuriuo atveju Van der Poelis buvo apimtas emocijų, kai peržengė ribą ir vėliau kalbėjo su spauda. Neabejojama, kokia proga ir ką ji reiškė, bet dalį jo taip pat galėjo priblokšti, koks neįtikėtinas buvo jo važiavimas.

Jis netgi suteikė visiems išplėstinę peržiūrą, ką turėjo omenyje. Lenktynės praskriejo per Mûr kalną, likus maždaug 18 km, o po to vėl skriejo į finalą, o Van der Poelis susprogdino peletoną ir atsiėmė papildomas sekundes virš viršūnės, aplenkdamas neatsiejamą slovėnų duetą Tadeją Pogačarą (JAE-Team Emirates).) ir Primož Roglič (Jumbo-Visma).

Tačiau Mathieu žaidė ilgą žaidimą ir siekė sumažinti savo 18 sekundžių atsilikimą prieš lenktynių lyderį Julianą Alaphilippe, kad geltonas marškinėlis būtų dar labiau įtrauktas į žaidimą, jei jis dėtų panašias pastangas pačiame etape.

Jis taip ir padarė, o vėliau kai ką. Pabaigoje Bretanės kelkraštyje stovintys sirgaliai buvo pamaloninti antroje iš eilės smogikų meistriškumo klasėje, kuri yra net įspūdingesnė už vakarykštes Alaphilippe pastangas.

Kaip atsitiko, Pogačaras ir Rogličas sekė jį namo lygiai taip pat, kaip ir pirmą kartą pakilę į Mûr kalną, o dabar sėdi trečioje ir ketvirtoje įskaitoje už Van der Poelio ir nuversto Alaphilippe.