Vuelta a Espana 2019: Mikelis Iturria pabėgo nuo atsiskyrimo ir solo laimėjo 11 etapą; GC lenktynininkai rieda po 18 minučių

Kai etapo nugalėtojas kirto liniją, GC grupei dar liko gerokai daugiau nei 12 km

Mikelis Iturria (Euskadi-Murias) iškovojo didžiausią pergalę savo karjeroje po to, kai 2019 m. „Vuelta a Espana“11 etape solo iškovojo pergalę iš tos dienos atsiskyrimo grupės.

Kai atotrūkio likučiai riedėjo per liniją, jie tai padarė maždaug 15 minučių atotrūkiu iki pelotono, kuris mėgavosi atpalaiduojančia diena prieš artėjančius kalnuotus etapus.

Atotrūkis nuo GC lenktynininkų ir jų komandų išaugo ir grupė kirto liniją 18:36 po etapo nugalėtojo. Aiškiai galvodami, kad galėtų sutaupyti šiek tiek laiko atsigaunant kelyje, o ne riedučiais, raudonas marškinėliai ir jo varžovai paskutinius kelis kilometrus įveikė labai lengvai.

Ar ateis kalnai, kas gali juos k altinti.

Visada diena pertraukai

Po vakarykščio galimo bendrosios klasifikacijos, apibrėžiančios ITT, šiandien lenktynininkams, turintiems vilčių laimėti bendrą pergalę, visada buvo pereinamasis laikotarpis, o 11 etapo aikštelės visada atrodė palankios atskilusiems lenktynininkams.

180 km vingiuotas etapas nuo Saint Palais iki Urdax-Dantxarinea išvežė raitelius iš Prancūzijos, nors ir iš Prancūzijos Baskų krašto, į Euskadi, autonominę baskų bendruomenę Šiaurės Ispanijoje.

Per tą atstumą jie įveikė tris įkopimus į kategorijas, o 2-oji katė Col d'Ispeguy buvo įterpta tarp dviejų 3-iojo katės kopimų Col d'Osquich ir Col de Oxtondo. Neįmanoma spėlioti, kuris iš jų yra Baskų sienose.

Taikiai laikantis scenarijaus, puolimas po atakos buvo pradėtas iš pat pradžių, o po pradinio atotrūkio sekė ne viena, o dvi besivejančios grupės prieš pagrindinį pelotoną.

Praėjus maždaug 40 km, lenktynės įsitvirtino ritmu, tačiau 14 lenktynininkų sudarė aiškią dienos atsiskyrimo grupę ir nusileido nuo šešių iki septynių minučių prieš likusius lenktynininkus.

Jų tarpe niekas negalėjo mesti iššūkio GC varžovams, o geriausią vietą užėmęs lenktynininkas Benas O'Connoras (Dimension Data) dieną pradėjo 36-oje vietoje, 37:08 nusileidęs lenktynių lyderiui Primozui Rogličiui (Jumbo- Visma).

Iš ten mažai pasikeitė, kai scena riedėjo per pietvakarių Prancūziją. Skirtumas ir toliau svyravo panašiu skirtumu kaip ir anksčiau, o 14 lenktynininkų rėžėsi į Col d'Osquich, buvo 7:07.

4,9 km įkopimas, kurio vidurkis yra 6,1 %, nepadarė jokių netikėtumų, o dabartinis KOM marškinėlių savininkas Angelas Madrazo (Burgos-BH) surinko maksimalius tris taškus aplenkdamas O'Connor ir Astanos Gorka Izagirre..

Kol pelotonas įveikė kilimą, skirtumas iki pertraukos dramatiškai išaugo iki daugiau nei devynių minučių, o Jumbo-Visma patogiai valdė raudonų marškinėlių dėvėjo krūvą.

Kai 14 atskilusių lenktynininkų pasiekė kitą įkopimą į kategoriją, 7,2 km Col d'Ispeguy, kurio vidurkis yra 7,1%, pranašumas dar padidėjo iki 10 minučių.

Po kelių nesėkmingų išpuolių ant kalno iš Izagirre jam pavyko atimti kitą baskų motociklininką Alexą Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) nuo likusios grupės.

Nuo tada lenktynių priekyje viskas pradėjo darytis audringa – lenktynininkai atakavo, o paskui vėl buvo numesti, o tai dvelkė organizuotumo stoka.

Likus 16 km, Mikelis Iturria (Euskadi-Murias) atsidūrė vienas priešakyje su šiek tiek daugiau nei 45 sekundžių atotrūkiu nuo 11 persekiotojų grupės, kuri pati pamažu skilo ir galiausiai tapo tik penkia.

Maždaug 7 km nuo finišo Iturrija užėmė maksimalius sprinto taškus pagal savo poziciją, o likusius taškus taip pat laimėjo be jokių ginčų.

Kai jis pasiekė 3 km ribą, penki persekiotojai vis dar negalėjo efektyviai dirbti kartu, o tarpas siekė devynias sekundes.