Giro d'Italia 2017: Tomas Dumoulinas netenka rožinės spalvos, o Mikelis Landa pagaliau laimėjo etapą

Nairo Quintana paveldi lenktynių lyderį, nes Mikelis Landa įveikia etapą po to, kai du kartus finišavo antras

Mikelis Landa laimėjo 19-ąjį „Giro d'Italia“etapą, atsitraukdamas nuo savo atskilusių kompanionų, kad vienas iškovotų puikią pergalę Piancavallo viršūnėje. Po to, kai 16 etape užėmė 2 vietą Vincenzo Nibali, o po to vėl antras – Tejay Van Garderen 18 etape, ispanas ilgai laukė pergalės, kuri dabar laimėjo kalnų įskaitą.

Lenktynėse dėl bendrojo GC rožinės spalvos lyderio marškinėliai pasikeitė iš Tomo Dumoulino į Nairo Quintana po to, kai olandas buvo numestas paskutiniame įkopime ir finišavo daugiau nei minutę iki likusių favoritų.

Quintana dabar 38 sekundėmis pirmauja prieš Dumouliną ir 43 sekundėmis prieš Nibalį, važiuodama į paskutinį kalnų etapą rytoj, prieš paskutinę uždarymo laiko bandymą.

Giro d'Italia 19 etapas: dramatiška diena

191 km etapas iš San Candido ir Piancavallo buvo priešpaskutinis lenktynių etapas plente, taigi viena iš dviejų likusių galimybių motociklininkams įgyti buferį prieš Tomą Dumouliną prieš paskutinę laiko lenktynę Milane.

Nr. už nugaros.

Daug prielaidų kilo po teiginių, kad atsiskyrimus sukėlė Quintanos „Movistar“komanda ir Nibalio „Bahrain-Merida“komanda, sunkiai važiavusios po to, kai Dumoulinas sustojo gamtoje, tačiau šie pranešimai buvo nepatvirtinti.

Šią dieną Dumoulinas viešai apk altino abu motociklininkus už tai, kad jie per daug susirūpino juo, o ne kitais GC lenktynininkais, sakydamas, kad tikisi, kad dėl to jie prarado savo vietas podiumuose.

Tačiau padedant Kruijswijk, Mollema ir Yates komandoms, grupei, kurioje yra Dumoulinas, pavyko suvienyti lenktynes antruoju dienos įkopimu.

Tuo tarpu kelyje įvyko labai stiprus atsiskyrimas, kuriame dalyvavo keli lenktynininkai, kurie daug atakavo per pastarąsias tris savaites. Pierre'as Rollandas, Mikelis Landa, Luisas Leonas Sanchezas ir Rui Costa dalyvavo 18 žmonių žingsnyje, o turėdami daugiau nei 11 minučių pranašumą, likus tik paskutiniam kopimui, atrodė aišku, kad etapo nugalėtojas bus iš šios grupės.

Tomas Dumoulinas patyrė pradūrimą ir dar kartą persekiojo atgal prieš galutinį kopimą, dar vieną įvykį vis didėjančiame iššūkių sąraše, su kuriuo jam teko susidurti gindamas rožinę spalvą, tačiau jis vėl grįžo saugiai.

Prasidėjus kilimui, Costa ir Landa atsidūrė lenktynių priekyje, o pelotonas važiavo už Movistar, Bahrain-Merida ir Team Sunweb namų.

Netrukus Landa numetė Costą, o ispanui liko 9,5 km važiuoti iki finišo, nes Costa persekiojo kartu su Pierre'u Rollandu.

Tačiau kol lenktynės dėl etapo jau buvo baigtos, lenktynės dėl GC ėmė šviesti, nes kelias nukrypo ir ėmė dygti tarpai tarp Tomo Dumoulino ir likusios favoritų grupės.

Iš pradžių jam vadovavo Simonas Geschke, bet paskui važiavo vienas, didžiąją kopimo dalį Dumoulinas sėdėjo nuo 15 iki 20 sekundžių nuo grupės galo, o Thibaut Pinot, Ilnur Zakarin ir Vincenzo Nibali pradėjo atakuoti iš priekio. tai.

Pinot, Pozzovivo ir Zakarin laimėjo laiką ir, nepaisant to, kad finale vieną kartą buvo atitolęs, Quintana finišavo 2 sekundėmis priekyje Nibali ir užtikrino, kad šis „Giro d'Italia“bus tas, dėl kurio bus kovojama iki paskutinis pedalo paspaudimas.