Vuelta a España 2019: atlikti devyni etapai, kaip sekasi favoritams?

Kas nesiginčija ir kas pakilo reitinge?

Nepaisant to, kad vis dar liko penki etapai, kuriuose reikia daugiau kopti, daugelis žinovų Vuelta a Espana 9 etapą apibūdino kaip karalienės etapą. Žinoma, 94 km trasa sukrėtė lenktynes. Išgyvenusio trijulę viršūnių, krušos puolimą ir klastingą žvyro ruožą, Tadejaus Pogacaro (JAE „Team Emirates“) žvilgsnis kirsdamas liniją leido suprasti, kad jis žinojo, kad laimėjo rimtos dienos lenktynes.

Dabar, kai motociklininkai mėgaujasi pirmąja poilsio diena, ką žinome apie tai, kaip lenktynės gali baigtis?

Didieji pralaimėtojai

Pirmiausia švietimas

Bjaurios avarijos grupėje 6 etapo metu keli motociklininkai buvo priversti pasitraukti. Labiausiai nukentėjo „Education First“, kurie prarado komandos lyderį Rigoberto Uraną kartu su alpinistu Hugh Carthy. Norėdami padidinti bėdų, pertraukos metu Tejay van Garderen atsitrenkė į kampą.

Paskridęs nuo kelio, jis sugebėjo užbaigti etapą, atsidūręs paskutinis tarp finišavusiųjų ir kraujuojančiu veidu. Kitą dieną spėjęs startuoti, jis buvo priverstas nulipti, kai rankos sužalojimas pasirodė per skausmingas, kad galėtų toliau važiuoti.

Team Ineos

Jei Chrisas Froome'as būtų patekęs į Tour de France, nėra jokios priežasties manyti, kad „Ineos“komanda nebūtų monopolizavusi viso podiumo. Todėl nenuostabu, kad Didžiosios Britanijos komanda išsiuntė antrąją komandą į Ispaniją.

Tačiau viskas prasidėjo siaubingai, kai bendrai lyderiai Tao Geoghegan Hart ir Wout Poels pirmame kelio etape nepaaiškinamai prarado beveik 10 minučių.

Davidui De La Cruzui sekėsi šiek tiek geriau, iki 6 etapo pabaigos jis sugebėjo pakilti į antrąją bendrą vietą. Tačiau prasidėjus GC lenktynėms, jis taip pat atsitraukė.

Miguel Angel Lopez (Astana)

Gali atrodyti keista, kad raitelis, sėdintis trečioje įskaitoje, tarp pralaimėjusiųjų, bet atrodė, kad Lopezas ims pirmauti. Stipriai važiavęs visą 9 etapą ir su komandos draugais kelyje, jo arti Lopezas puolė ir netrukus pralenkė savo tiesioginius varžovus 30 sekundžių.

Tačiau krušai nutūpus ant žvyro ruožo įpusėjus paskutiniam įkopimui, jis atsitrenkė ant laisvo paviršiaus. Naudodamas vertingą energiją vien tam, kad susigrąžintų krūvą, per pastaruosius kelis kilometrus jis pralaimėjo apie keturiasdešimt sekundžių prieš Quintaną, o Rogličius taip pat pakeitė jį bendrojoje įskaitoje.

Estebanas Chavesas („Mitchelton-Scott“)

Kita 9 etapo auka buvo Mitchelton-Scott Estebanas Chavesas. Jį apėmė mechaninės problemos Coll de la Gallina, antrasis iš trijų dienos įkopimų.

Jo komandos automobiliui atidėtas, jis buvo priverstas apsikeisti dviračiais su komandos draugu Damienu Howsonu, tačiau jo aukštesnio kolegos dviratis pasirodė prastai tinkamas. Dar kartą apsikeitus, šį kartą su šiek tiek trumpesniu Tsgabu Grmay, rezultatas buvo daugiau nei keturių minučių pralaimėjimas iki finišo linijos.

Fabio Aru (JAE Team Emirates)

Aru smarkiai krito per pirmąją TTT ir pralaimėjo 1’07“. Tačiau iki 2 etapo jis buvo pertraukoje ir pavogė sekundes. Iki 7 etapo jis užėmė 10 vietą.

Tai neturėjo tęstis. Vietoj to, kalnuotame 9 etape jis pralaimėjo daugiau nei 30 minučių ir tikėjosi užimti gerą bendrą vietą.

Didieji nugalėtojai

Primoz Roglic (Jumbo-Visma)

Mėgstamiausias, dalyvaujantis lenktynėse, ir vis dar mėgstamiausias po 10 dienų. Nepaisant to, kad jo komanda „Jumbo-Visma“smuktelėjo pirmajame komandos laiko važiavime ir pralaimėjo beveik 50 sekundžių Lopezui, Rogličius dabar užima antrąją vietą ir tik šešias sekundes atsilieka nuo Quintanos.

Jam tai pavyko, nuosekliai žengdamas į priekį kiekvienoje niūrioje stadijoje. Tikimasi, kad 10 etapo 36,2 km individualiame laiko važiavime jam puikiai seksis, o kalnuose jis mažai pažeidžiamas.

Nairo Quintana ir Alejandro Valverde („Movistar“)

Vis dar negalint nuspręsti, ar komandai vadovauja Quintana, ar Valverde, Ispanijos komanda vis dėlto pamatė, kad jų planai pagaliau išsipildė po baisaus Tour de France.

Quintana laimėjo 2 etapą, o abu motociklininkai gerai užėmė 5 etapą. 7 etape abu puikiai dirbo kartu, Valverde laimėjo, o Quintana pasirodė.

Tačiau tiek Rogličius, tiek Lopezas sugebėjo išlaikyti tempą iki linijos. 9 etape procesas buvo pakartotas, tačiau „Movistar“lenktynininkų pozicijos buvo pakeistos.

Dabar, kai Quintana lenktynėse pirmauja šešiomis sekundėmis, o Valverde yra ketvirtas po 20 sekundžių, komandai sekasi gerai, nors jie norėtų didesnio buferio, atsižvelgiant į abejotinus Quintanos sugebėjimus važiuoti laiku.

Išskirkite pasirodymus

Tao Geoghegan Hart (Team Ineos)

Meistriškumo klasė, kaip nepasiduoti. Pirmajame kelio etape Geoghegan Hart prarado apie 10 minučių. Beveik visi nurašė, o likusią poilsio dieną jis tiesiog atsidūrė geriausiųjų dešimtuke ir nuo lyderio atsiliko tik 1 minute 38 sekundėmis.

Angel Madrazo (Burgosas-BH)

Šiuo metu alpinistų varžybose pirmaujantis Angelas Madrazo ir jo komandos draugas Jetse Bol gerbėjai rėkė prie televizorių, kai jiems pavyko užimti pirmą ir antrą vietas 5 etape.

Nulenkdamas labai patyrusį Jesusą Herradą (Cofidis), nuostabus UCI ProContinental komandos rezultatas privertė Madrazo ašaroti. Iškentėjus vakarykštėje scenoje, abejotina, ar Madrazo gali išlaikyti marškinėlius.

Nepaisant to, jis jau tapo viena iš lenktynių žvaigždžių.