Vuelta a Espana 2018: Dennisas laimėjo lenktynes su laikrodžiu, Yatesas padidino pranašumą

Yatesas padidino pranašumą iki 33 sekundžių, o iki lenktynių liko vos viena savaitė

BMC Racing žaidėjas Rohanas Dennisas iškovojo laukiamą pergalę 16-ojo etapo laiko bandyme su Torrelavega, kai Simonas Yatesas („Mitchelton-Scott“) padidino „Vuelta a Espana“pranašumą.

Yatesas sugebėjo septyniomis sekundėmis viršyti Alejandro Valverde („Movistar“) ir savo bendrą pranašumą padidino iki 33 sekundžių po išmatuoto pasirodymo 32 km trasoje.

Didysis šios dienos pralaimėtojas buvo Nairo Quintana („Movistar“), kuris ne tik prarado laiką prieš Yatesą, bet ir atsidūrė ant podiumo skraidančio Steveno Kruijswijko („LottoNL-Jumbo“).

Dennisas paėmė lenktynes ir sugebėjo įveikti neigiamą skilimą, dėl kurio jis 50 sekundžių lenkia visus kitus šioje srityje. Tai suteikė australui antrąją pergalę šių metų „Vuelta“lenktynėse, jau įveikęs 1 etapo laiką.

Yatesas dabar sieks apginti savo lenktynių lyderį paskutiniuose penkiuose lenktynių etapuose, įskaitant tris kalnų etapus, pradedant nuo rytojaus viršūnės finišo Balcon de Bizkaia viršūnėje.

Lenktynės su laikrodžiu

16 etapas buvo tiesos lenktynės, 32 km individualus laiko bandymas nuo Santiljana del Maro iki Torrelavegos.

Tai turėjo būti greita. Maršrutas riedėjo link pradžios, kol paskutinius 10 km tapo lygus kaip blynas. Puikus kursas galingiesiems ir potencialus bananų odelės mažesniems, lengvesniems alpinistams.

Simonas Yatesas turėjo tik 26 sekundžių pranašumą prieš Alejandro Valverde, savo dieną pajėgų lenktynininką, ir 33 sekundes prieš Nairo Quintana, trečią. Labai tikėtina, kad raudoni marškinėliai dienos pabaigoje keis savininkus.

Kalbant apie scenos grobį, beveik atrodė akivaizdu, kas tai imsis: Rohanas Dennisas. Australas jau dalyvavo pirmajame laiko bandymo etape ir atrodė nusiteikęs laimėti antrąją pergalę.

Taigi, kai 28 metų žaidėjas peržengė ribą ir nustatė preliminarią 37 minučių ir 57 sekundžių persvarą, mažai kas nustebo. Jo laikas buvo 50 sekundžių geresnis nei komandos draugo Joey'aus Rosskopfo ir Jonathano Castroviejo („Team Sky“) ir nustūmė jį ant karštosios kėdės.

Raiteliai atėjo ir išėjo, bet nė vienas nepriartėjo prie Denniso nerimo, o pergalė atrodė jo. Dabar svarbu buvo kova dėl GC.

Visi motociklininkai buvo trasoje ir jau pirmą kartą išsiskyrė dienos įspūdis. Kruijswijkas pirmąjį laiko patikrinimą įveikė 10 sekundžių greičiau nei Dennisas, o Yatesas artimiausiam konkurentui Valverde nusileido tik trimis sekundėmis.

Skraidantis olandas pradėjo blėsti nuo Denniso laikų, bet vis dar kabino savo kolegas GC motociklininkus prie kardo, vis dar gerokai aplenkdamas tokius, kaip Yatesas, ypač Quintana ir Lopez.

Kruijswijk galiausiai finišavo penktas tą dieną, tačiau jam prireikė pakankamai laiko, kad pakiltų GC turnyrinėje lentelėje ant virtualios pakylos, o Quintana pasirodymas matė, kad jis pralaimėjo savo podiumo vietoje.

Valverde įsiveržė, daugiau nei 90 sekundžių atsilikęs nuo Denniso, nors tai neturėjo jokios reikšmės. Svarbus buvo Yates laikas.

Galų gale britas septyniomis sekundėmis aplenkė Valverde'ą – nedidelį pelną, bet jis tikrai mielai būtų gavęs dienos pradžioje.