Tour de France 2018: Geraintas Thomasas užsitikrino pirmąją istorinę pergalę turnyre, nes Dumoulinas laimėjo 20 etapo laiką

Velsietis ruošiasi tapti trečiuoju britu, laimėjusiu Tour de France

Team Sky komandos narys Geraintas Thomas pateko į istoriją tapęs trečiuoju britu – ir pirmuoju velsiečių – laimėjusiu „Tour de France“. Iki lenktynių liko dar viena diena, tačiau, neskaitant nelaimingų atsitikimų, paskutinis etapas į Paryžių paprastai būna procesija, kuri neturi jokios įtakos galutiniam lenktynių rezultatui.

Thomasui užteko trečios vietos šiandienos individualiame laiko bėgyje, kad jis liktų GC viršūnėje. „Sunweb“atstovas Tomas Dumoulinas laimėjo etapą su 40'52“, to pakako, kad užsitikrintų antrąją vietą ant podiumo bendroje įskaitoje.

Team Sky komandos žaidėjas Chrisas Froome'as užėmė antrąją vietą laiko bandyme, vos viena sekunde atsilikdamas nuo Dumoulino, o tai padėjo jam pakilti į trečią vietą bendroje įskaitoje po to, kai Lotto NL-Jumbo Primoz Roglic pralaimėjo 01'11 laiku. Froome.

Thomaso laimėjimas reiškia, kad iki rytojaus „Team Sky“laimės šešis iš paskutinių septynių „Tours de France“lenktynių su trimis skirtingais lenktynininkais. Tomas yra pirmasis iš tų motociklininkų, gimęs Britų salose.

Scenos istorija

Priešpaskutinis 2018 m. „Tour de France“etapas buvo paskutinė galimybė „Sky“varžovams sugriauti Didžiosios Britanijos komandos planus laimėti šeštąją didžiausių pasaulyje dviračių lenktynių lenktynes. Tai visada buvo didelis klausimas.

20 etapas lenktynininkams pristatė 31 km laiko bandymą Baskų regione pietvakarių Prancūzijoje, už akmens metimo nuo Ispanijos sienos.

Techninės aikštelės buvo apipintos staigiais posūkiais, trumpais staigiais pakilimais ir stačiais nusileidimais, kuriuos dar labiau pavertė drėgnas oras. Trasos pabaigoje 300 m atkarpa pakilo iki 20%.

Avarijų tikimybė buvo didelė.

Vidurdienį (Prancūzijos laiku) Lanterne Rouge Lawson Craddock iš EF Education-First Drapac nuriedėjo nuo rampos ir tapo pirmuoju žmogumi į trasą.13 numeriu pažymėtas dossardas buvo apverstas aukštyn kojomis, kaip reikalauja tradicija (ar prietaras), amerikietis vis dar slaugė lūžusią pečių ašmenis ir buvo aiškiai emocingas, kad įveikė visą turą.

Geltonus lyderio marškinėlius vilkintis „Team Sky“komandos žaidėjas Geraintas Thomas turės laukti dar keturias valandas 29 minutes ir 145 motociklininkus, kol ateis jo eilė.

Tuo tarpu ankstyvą etaloną nustatė Michaelas Hepburnas iš Mitchelton-Scott, kurio laikas 42'15 . Praėjo dar pora valandų, kol Marcas Soleris iš Movistar sugebėjo tą laiką pagerinti tik penkiomis šimtosiomis dalimis. sekundės.

Solerį greitai apvertė Sørenas Kraghas Andersenas („Sunweb“), kurį savo ruožtu į antrąją vietą nustūmė „Sky“žaidėjas Michałas Kwiatkowskis.

Kalbant apie GC varžovus, Dumoulinas turėjo nelengvą užduotį įveikti Thomasą 02'05 , kad galėtų atimti geltoną marškinėlį. Trečioje vietoje, Lotto NL-Jumbo Primoz Roglic turėjo atlikti Dumoulino kapitalinį remontą 19 sekundžių, kad pakiltų į antrąją vietą, o Froome'ui reikėjo 13 sekundžių įveikti Rogličių, kad patektų į trejetuką.

Roglicas pasirodė esąs didžiausias dienos pralaimėtojas, pralaimėjęs kelias sekundes Froome'ui, kad užleistų savo trečiąją vietą GC.

Froome'as atliko galingą pasirodymą, neįtikėtinomis 49 sekundėmis padidindamas Kwiatkowskio laiką ir išsiveržė į priekį. Tačiau Dumoulinas sugebėjo viena sekunde aplenkti Froome'ą ir užimti scenos garbę.

Nepaisant įspūdingo Dumoulino laiko, Gerainto Thomaso negalima paneigti. Velsietis, demonstravęs tokį atsparumą viso turo metu, dar kartą įrodė savo jėgą.

Jis grįžo namo vos 14 sekundžių atsilikęs nuo Dumoulino ir užėmė trečią vietą laiko važiavime, išlaikė lyderio poziciją GC ir užsitikrino pirmą kartą Velso „Tour de France“pergalę.