Driedaagse De Panne-Koksijde lenktynėse Jolienas D'Hoore'as iškovojo sprintą

D'Hoore'as įveikia įspūdingą sprintą, kai pelotonas vėluoja, kad sugautų pertrauką

Belgijos nacionalinė čempionė Jolien D'Hoore (Mitchelton-Scott) iškovojo visapusišką sprinto pergalę Driedaagse De-Panne Koksijde lenktynėse. D'Hoore'ui pavyko aplenkti Chloe Hosking (Ale-Cipollini) antroje vietoje ir Christine Majerus (Boels-Dolmans) trečioje vietoje.

Mieke Kroger (Team Virtu) buvo sučiuptas paskutiniame kilometre, sukėlusią širdį vokiečiui, kuris tą dieną buvo atitrūkęs. Nuvažiavęs vienas, likus 12 km, Krogeris sugebėjo sulaikyti įkrovimą.

Kaip praėjo diena

Gana klaidinantis pavadinimas Trys De Panne dienos yra vienos dienos klasika nuo Belgijos miesto Briugės iki pakrantės miesto De Panne.

Šios dienos trasoje moterų pelotonas įveikė 151,7 km beveik lygiu, tačiau vėjo niokojamu maršrutu, kuris vedė dideliais atvirais keliais, veikiami šoninio vėjo.

Dėl prasto oro, lenktynių pradžia buvo gyva, iš peletono pabėgo stipri grupė, greitai susidariusi atotrūkį. Majerusas vadovavo 13 žmonių grupei, kuri iš pradžių buvo aiški.

Atotrūkis nuolat svyravo nuo 1 minutės 45 sekundžių iki 1 minutės 15, o peletonas, regis, valdė reikalus.

Didžioji dalis darbo pagrindinėje grupėje buvo palikta „Team Sunweb“, kuri nesugebėjo pritraukti raitelio į didelį atsiskyrimą. Taip galingoji Ellen van Dijk didžiąją dienos dalį persekiojo komandos lyderį Coryn Riverą.

Prastas oras ir pavargusios kojos privertė van Dijkas laikinai padalinti pagrindinį peletoną, tačiau grupė persitvarkė, o iki pabaigos liko 61 km.

Likus mažiau nei 60 km, vadovaujanti grupė pradėjo gerai dirbti kartu, siekdama atsispirti Team Sunweb ir Lotto-Soudal persekiojimui.

Majerus tada prasižengė dėl nelaimingo pradūrimo ir, nors jos komandos automobiliui pavyko pakeisti ratą, olandė nusprendė atsisėsti ir vėl įsėsti į peletoną, kuriam nepavyko sugrąžinti pertraukos.

Pagrindinėje grupėje sustiprėjus tempui, pelotonas suskilo į gabalus, o skersinis vėjas smirdėjo. „Sunweb“komanda ir toliau važiavo tokiu tempu, o pagalbą siūlė Mitchelton-Scott ir Boels-Dolmans.

Dėl tiesioginės televizijos transliacijų komentarų trūkumo tapo vis sunkiau suprasti, kuri lenktynininkų grupė pateko į pirmaujančias grupes, nors buvo aišku, kad pertraukos pranašumas pradėjo sparčiai mažėti.

Kai motociklininkai lenktyniavo į Koksijde, dėl šlapių sąlygų ir slidžių tramvajaus bėgių kilo problemų, kai keli motociklininkai atsitrenkė į asf altą.

Lenktynių lyderiai pradėjo mažinti skaičių, kai kilometrai slinko britui Abi Van Twisk išvažiavus iš galo, nors bendra pertraukos persvara sumažėjo nuo 30 sekundžių iki vienos minutės.

Likus 19 km, atotrūkis buvo sumažintas iki aštuonių lenktynininkų, kai lenktynės vyko aplink Koksijde, nors dėl visiško ryžto pavyko išlaikyti 44 sekundžių atotrūkį nuo pelotono.

Likus 16 km, peletonas sugebėjo sumažinti atotrūkį iki 26 sekundžių, o tempą privertė Ale-Cippolini. Tada persekiojimas buvo šiek tiek lengvesnis ir liko 12 km, nes pelotonui buvo lūžis.

Kaip paskutinis kauliuko metimas, Krogeris užpuolė savo atsiskyrusius kompanionus ir beveik iš karto įgijo nemažą 15 sekundžių atotrūkį. Pertrauką galiausiai nušlavė grupė, nors Kroger padidino savo pranašumą iki 32 sekundžių.