Benas Hermansas iškovojo pergalę Tour of Oman

BMC lenktynininkas Benas Hermansas iškovojo bendrąją pergalę, o Aleksandras Kristoffas sprintuose pasiekia tris iš trijų

Benas Hermansas, 30 metų belgas, važinėjantis BMC, savaitgalį pasiekė kažkokį proveržio rezultatą, kai savono turo metu laimėjo bendrą GC.

Hermansas laimėjo antrąjį etapą, pirmąjį lemiamą GC mūšį, stipruolio sprinte įkalnėje ir perėmė lyderio marškinėlius. Tačiau būtent penktame etape, viršūnės finiše ant Žaliojo kalno, Hermansas patvirtino savo teisę laimėti, į antrą ir trečią vietas įveikęs tokius laipiojimo specialistus kaip Fabio Aru (Astana) ir Rui Costa (JAE Abu Dabis).

Hermansas yra buvęs 2015 m. Brabantse Pijl nugalėtojas ir tais pačiais metais Austrijos turo nugalėtojas, tačiau niekada nepasiekė sėkmės prieš tokias varžybas, su kuriomis susidūrė Omane.

Kai lenktynės pasiekė 5,7 km įkopimą, o tai vidutiniškai sudaro 10%, atotrūkio likučiai vis dar buvo aiškūs, tačiau neilgai trukus juos vėl sugėrė priekiniai peletono bėgikai. Merhawi Kudus (Dimension Data) išsiveržė į priekį, bet Hermansas jį aplenkė ir vėliau numetė, o Aru, Costa ir dar keli kiti kybo už nugaros, sugaudami Kudus, bet negalėjo atsitraukti į vieną lygį su belgu. Vaizdo įraše matyti, kaip Hermansas nugriuvo nuo dviračio vieną kartą per liniją, bet lenktynės buvo jo.

Paskutinį etapą laimėjo Aleksandras Kristoffas, todėl tris pergales iš trijų sprinto etapuose iškovojo norvegas. Jam pakako užklijuoti taškų marškinėlius prieš Hermansą, o Kudus užėmė jauno motociklininko varžybas prieš savo „Dimension Data“komandos draugą Lachlaną Mortoną.

Ankstyvojo sezono Artimųjų Rytų kalendorius baigiasi Abu Dabio turu, kuris kaip Pasaulio turo lenktynės ir vienas lemiamas viršūnės finišo etapas pritrauks keletą garsių vardų. Prasideda vasario 23 d.