Vuelta a Espana 2017: Aleksejus Lucenka laimėjo slenkantį 5 etapą

Astanos motociklininkas staigioje paskutinėje rampoje atsitrenkia į varžovus, kad pakiltų į sceną

Aleksejus Lucenko (Astana) laimėjo 2017 m. „Vuelta a Espana“5 etapą po dienos pertraukos, suskaidytos paskutiniame etapo ketvirtyje. Po Marco Hallerio (Katusha-Alpecin) atakos nusileidus priešpaskutiniu etapo įkopimu, Lutsenko atakavo likus 3 km, kad pasiektų neįveikiamą persvarą į stačiausią paskutinio etapo kopimo vietą.

Chrisas Froome'as („Team Sky“) finale užpuolė savo GC varžovus po to, kai jo komanda kontroliavo etapą ir tik Estebanas Chavesas („Orica-Scott“) galėjo pasilikti su juo, o tai reiškia, kad didžiąją lenktynių dalį jis įgauna daug laiko. mėgstamiausi.

Vuelta a Espana 2017 5 etapas: scenos istorija

Pradėjęs nuo Benicàssim miesto, 175 km ilgio maršrutas niekada nenuklydo nuo Balearų jūros, nes vingiavo į šiaurės rytus aukštyn Ispanijos rytine pakrante ir baigiasi Alcossebre.

Dėka komandinio laiko bandymo ir neįprastai ankstyvo etapo kalnuose šių metų „Vuelta“lenktynėse buvo daug lenktynininkų, kurie galėjo išeiti į pertrauką nesukeldami grėsmės bendrajai įskaitai, todėl 5 etapo vingiuotos aikštelės suteikė puikią galimybę kad atsiskyrimas triumfuotų prieš gaują.

Kol maršrutas pasiekė pirmąjį dienos įkopimą, buvo likę nedaug plokščių kilometrų, todėl bandymai atitrūkti buvo įnirtingi nuo ginklo.

Per pirmuosius 7 km susibūrė didelė 16 lenktynininkų grupė: Rubénas Fernandezas ir Marcas Soleris („Movistar Team“), Michaelas Schwarzmannas („Bora-Hansgrohe“), Alexis Gougeardas („AG2R La Mondiale“), Marco Halleris („Katusha-Alpecin“).), Matej Mohoric (JAE Team Emirates), Alexey Lutsenko (Astana), Valerio Agnoli (Bahrein-Merida), Jérémy Maison (FDJ), Merhawi Kudus (Dimension Data), Lluis Mas ir Hector Saez (Caja Rural-Seguros RGA), Michelis Krederis („Aqua Blue Sport“) ir Jetse Bol („Manzana-Postobón“).

Julianas Alaphilippe („Quick-Step Floors“) ir Davide'as Villella („Cannondale-Drapac“) taip pat pateko į pirmąją grupę.

Pirmasis stebėjo etapo pergalę, nes 3 km įkopimas iki finišo atrodė idealiai tinkantis jo, kaip motociklininko, savybėms, o antrasis stebėjo KOM taškus, kad padidintų savo pranašumą tos klasifikacijos viršūnėje..

Ilgą laiką tuo viskas ir pasibaigė: Villella kiekviena proga maršrute rinkdavo KOM taškus, sumaniai lėkdama nuo pertraukos netoli kiekvieno pakilimo viršūnės, o peletoną nenuostabu kontroliavo Team Sky. traukinys, buvo patenkintas pertraukos pranašumu per 3–4 minutes.

Hallerio ataka prie priešpaskutinės dienos kopimo viršūnės Alto de la Serratella vis dėlto viską sukrėtė, šiek tiek suskaidė pertrauką ir susidarė dviejų žmonių atšaka, kurią sudaro Halleris ir Lucenka.

Jie įgijo minutės pranašumą prieš pradinę išsiskyrusią grupę.

Tempo injekcija priekyje padėjo padidinti persvarą iki peletono iki 7 minučių, nes atrodė, kad grupė sutiko, kad pertrauka lems pergalę.

Lygiame bėgime iki paskutinės trasos kopimo, 3,4 km Ermita de Santa Lucia, Alaphilippe parodė pirmuosius tikrus savo klasės požymius, kai jis pradėjo judėti iš pradinės pertraukos, kuri iš karto atgavo laiko. pirmaujančioje poroje.

Tačiau atotrūkį panaikinti nebuvo paprasta – nedidelės Gougeardo ir Kudus atakos nutraukė gaudymąsi ir atitolino Alaphilippe.

Nr.

Kudus pasiekė Hallerį, kai Katusha-Alpecin vyras kovojo su nuolydžiu likus 2 km, tačiau iki to laiko Lucenka turėjo 40 sekundžių pranašumą, o tai jam pakako, kad jis galėtų lipti į sceną.

Vuelta a Espana 2017 5 etapas: Benicassim – Alcossebre 157,7 km, rezultatas