Giro d'Italia 2019: Pascalis Ackermannas 5 etape laimėjo sprintą šlapiu ir laukiniu keliu

Pascal Ackermann laimėjo sprintą dėl etapo garbės, tačiau dėl oro sąlygų GC laikai buvo paimti ties 10 km žyma. Nuotrauka: RCS/Giro d'Italia

Pascalis Ackermannas laimėjo 2019 m. „Giro d'Italia“5 etapą sprinto finiše, kuris neturėjo jokios įtakos bendrai įskaitai. Ackermannas buvo stipriausias sprinte ir taip pat geriausiai iškovojo savo pastangas, kad iškovotų antrąjį lenktynių etapą ir toliau pirmavo taškų įskaitoje.

Džiaugsmas, kurį parodė Ackermannas ir jo Bora-Hansgrohe komandos draugai, kai jis lipa į etapą, daro pergalę dar geresnę.

GC laikas buvo neutralizuotas pirmą kartą per finišo liniją, o lenktynėse liko 10 km, dėl ypač blogo oro ir klastingų kelio sąlygų per visą lenktynių dieną.

Sprinteriams beliko kovoti dėl etapo garbės, o GC varžovai ir jų komandos nepaliko kelio. Po Ackermanno per liniją sekė Fernando Gaviria (JAE Emyratų komanda), kuris išvyko pirmas, bet negalėjo sulaikyti vėlyvojo didžiojo vokiečio antplūdžio.

Nr.

Giro d'Italia 2019 5 etapas: labanakt, pone Tomai, iki pasimatymo liepą?

Didžioji šios dienos naujiena buvo ta, kad 2017 m. absoliutus nugalėtojas ir gerbėjų numylėtinis Tomas Dumoulinas (Team Sunweb) paliko lenktynes per pirmuosius du kilometrus.

Sužalojimai, kuriuos jis patyrė ankstesniame etape, ypač kairiojo kelio pažeidimas, buvo pernelyg skausmingi, kad galėtų tęsti. Jo šansai GC, neskaitant tokio pasirodymo kaip Froome'o praėjusiais metais, vis tiek atrodė pasibaigę, nes jis prarado keturias minutes šlubuodamas iki linijos 4 etape.

Jei viskas gerai, Dumoulinas visiškai atsigaus prieš „Tour de France“ir iššūkį „Team Ineos“valdys didžiausių dviračių lenktynių lenktynes.

Dumoulino komandos draugas Louisas Vervaeke'as bandė suteikti komandos debesims sidabrinį pamušalą, patekdamas į dienos atotrūkį, kur prie jo prisijungė Miguelis Florezas (Androni Giocattoli–Sidermec), Enrico Barbin ir Umberto Orsini (Bardiani-CSF), ir Ivanas Santaromita (Nippo Vini Fantini Faizane).

Vervaeke užpuolė savo kompanionus, siekdamas surinkti maksimalų taškų vieninteliame klasifikuotame dienos įkopime (anksčiau tą dieną galėjo būti dar du), o tada stūmėsi vienas, nutolęs maždaug 52 km, kad pasiektų galutinę finišo liniją.

Nepaisant jų pastangų, nė vienam iš priekyje esančių motociklininkų nebuvo leista nuvažiuoti iki finišo linijos. Jungtinių Arabų Emyratų komanda, vilkėdama netinkamas lietaus striukes, stebėjo pelotono priekį ir sumažino Veraeke vienišą pranašumą iki 11 sekundžių, likus 23,5 km.

Šiuo metu belgas atsisėdo ir suprato, kad jo diena baigėsi. Nedidelė paguoda netekus komandos lyderio, bet bent jau Team Sunweb gaus šiek tiek laiko ir kelis KOM taškus.

Pirmą kartą per finišo liniją, kai buvo paimtos GC laiko spragos, pelotonas ir žiūrovai galėjo pamatyti finišo tiesiąją ir balų bei stovinčio vandens masę. Rogličius už komandos draugo buvo antras skersai linijos, žinodamas, kad dabar jam tereikia nuolat sukti pedalus vietiniam ratui ir jo pranašumas lenktynėse bus patvirtintas kitą dieną.

Priekinė grupė akimirksniu suplonėjo, nes visi, nenorintys dalyvauti triatlono varžybose, atrodė, kad sprintas atsisėdo ir sudarė retą grupelę. Retas, nes visi tikisi laimėti šias lenktynes apskritai.

10 km vietinis ratas buvo skirtas sprinterių traukiniams.