2019 m. Britanijos turas: Matteo Trentinas laimėjo 2 etapo sprintą ir laimėjo GC

Matteo Trentinas perima GC ir vos užklupo Alexą Dowsettą ant linijos

Matteo Trentinas (Mitchelton-Scott) užėmė sceną ir apsivilko žalias marškinėlius, kai 2019 m. „Tour of Britain“2 etape pirmas kirto liniją, vos už kelių metrų nuo finišo pasivijęs paskutinėje vietoje esantį Alexą Dowsettą.

Kaip klostėsi scena

Šeštadienis buvo įsimintina „Jumbo-Visma“diena, Dylanas Groenewegenas laimėjo 1 „Tour of Britain“etapą, o komandos draugas Primozas Rogličius buvo užsiėmęs aukštai važiavęs raudonais marškinėliais ir išvengęs didelių avarijų – už maždaug 2 000 km. „Vuelta a Espana“.

Britanijos 2 etapo turas prasidėjo ir baigėsi Kelso miestelyje Škotijos pasienyje, kurį sudaro 165.9 km kilpa prieš laikrodžio rodyklę perkelia motociklininkus per tris 2 kategorijos kopimus, Hardeno kalną, Scott's View ir Dingletoną, o vėliau baigiasi techniniu finišu per Kelso akmenimis grįstas gatves.

Atskyrimas atsitrenkė į 10 km, o viduryje Pete'as Williamsas („SwiftCarbon Pro“), Gediminas Bagdonas („AG2R La Mondiale“) ir Samas Jenneris („Wiggins-Le Col“komanda) nustatė beveik dviejų minučių atotrūkį, bet Liko 55 km, o peletonas jį sumažino per pusę. Kol kas tai nuspėjama.

Lenktynės atgijo likus 30 km. Mathieu van der Poelis (Correndon-Circus) pradėjo puolimą, kad būtų tiltas į pertrauką, kartu su Lotto-Soudal atstovu Frederiku Frederiku. Jumbo-Visma, norėdamas įtraukti Groenewegeną į kitas sprinto varžybas, ėmė vytis.

Sugauta ir pelotonas pasuko link paskutinio pakilimo iki Dingletono. Antrasis didelis lenktynių žingsnis įvyko, kai Pavelas Sivakovas iš Team Ineos dingo virš įkopimo, ištraukdamas peletoną ir darydamas didžiulį spaudimą Groenewegenui, kuris nuslydo ir atrodė sutrikęs.

Antra grupė susiformavo už Ineos motociklininko, sukdama varžtus sergančiam Groenewegenui ir nusivylė Marku Cavendishu (Dimension Data), kuris vieną minutę atsidūrė pagrindiniame peletone su 10 km. Dabar negrįšime, o šiandien tikrai naujas žalių marškinėlių lenktynių lyderis.

Toje pirmaujančioje grupėje buvo Alexas Dowsettas (Katusha-Alpecin), o likus vos kelioms minutėms iki Kelso, Didžiosios Britanijos laiko lenktynių nacionalinis čempionas išlipo iš grupės priekinės dalies ir kankina du kilometrus. tarsi jis galėtų tiesiog išgirsti netikėtą laimėjimą.

Tačiau persekiojant Izraelio dviračių akademiją, britas buvo sučiuptas metrais iki finišo, o sprinto kovoje nugalėjo Trentinas.