Giro Rosa 2019: Dominuojantis Annemiek van Vleuten išlaiko titulą

Olandė iškovojo dvi pergales per dvejus metus prestižiškiausiose moterų etapo lenktynėse

Po 10 alinančių etapų Šiaurės Italijoje Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) tapo pirmuoju „Giro Rosa“nugalėtoju nuo 2012 m., savo palmių marškinėlius papildęs kalnų marškinėliais, tačiau išlaikęs lenktynių kombinezoną ir taškų klasifikaciją, kurią ji laimėjo 2018 m.

Du kartus nugalėtoja Anna van der Breggen („Boels-Dolmans“) užėmė antrąją vietą, o Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) sunkiai kovojo, kad prisijungtų prie savo komandos draugės ant prizininkų pakylos trečioje vietoje.

Juliette Labous (Team Sunweb) užėmė 11 vietą, 9 min. 51 sekundę nuo nugalėtojos ir atsiėmė jaunos lenktynininkės įskaitą. Buvusi vicečempionė Elisa Longo Borghini („Trek-Segafredo“) užėmė penktą ir paskutinę mėlyną marškinėlę kaip geriausia Italijos motociklininkė.

Lenktynės prasidėjo šiaurės vakarų Italijoje su 18 km komandiniu laiko važiavimu, kurį patogiai laimėjo Canyon-Sram, aplenkdamas Bigla ir CCC Liv, todėl Canyon-Sram GC viltis Katarzyna Niewiadoma po pirmojo lenktynių tapo rožine. diena.

Lenkijos motociklininkė sugebėjo išlaikyti savo Maglia Rosa po to, kai antrajame etape lenktynininkai įveikė palyginti trumpą, bet kalvotą etapą, kuris finišavo bandomuoju 7 % įkopimu. Olandė Marianne Vos (CCC-Liv) tą dieną aplenkė Van Vleuten, o Lucinda Brand (Team Sunweb) užėmė trečią vietą ir pavertė tai visai Nyderlandų reikalu.

Vos padvigubėjo 3 etape ir iškovojo antrąją lenktynių pergalę, po 104 km važiavimo į rikiuotę įveikdama Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott), kuri jau buvo pakėlusi rankas šventei. Cecilie Uttrup Ludwig („Bigla Pro Cycling“) užėmė dienos podiumą, nes Niewiadoma išlaikė bendrą lenktynių lyderį.

Tik kitą dieną po keistų Kenedžio finišo linijos bėdų žaibas trenkė du kartus, kai Nadia Quagliotto iškėlė rankas švęsdama ir ją aplenkė būsima etapo nugalėtoja ir atsiskyrusi draugė Letizia Borghesi (Aromitalia-Basso-Vaiano). Trečia finišavo Bepink atstovė Chiara Perini, kuri taip pat buvo tos dienos atitrūkusi. Po 4 etapo geriausių GC vietų pokyčių nebuvo.

5 etapas, kurio maršrutas buvo pakeistas po to, kai nuošliaužos reiškė, kad motociklininkai nebefinišs Passo di Gavia, dominavo Van Vleutenas, kurio ataką paskutinėje dienos įkopime varžovas Borghini pavadino „svetimu“. Pūslių priepuolis reiškė, kad ji finišavo beveik trimis minutėmis prieš savo varžoves ir to pakako, kad ji išsiveržtų į lenktynių lyderio poziciją, o dabar 2 minutės 16 pranašesnė nuo Niewiadomos, kuri tą dieną finišavo trečia, o Brandas užėmė antrąją vietą.

Van Vleuten išplėtė bendrosios įskaitos įskaitą, puikiai pasirodęs 6 etapo individualiame laiko važiavime, užfiksuodamas 53 sekundėmis geresnį laiką nei Anna van der Breggen (Boels-Dolmans) ir 1 minute 48 geriau nei Borghini trečias.

Olandų meistriškumas ir toliau buvo demonstruojamas visapusiškai – Marianne Vos laimėjo dar vieną etapą, kuriame jos tautietis Van der Breggen užėmė antrąją vietą, o Borghini – trečią. Olandijos lyderė Van Vleuten vidutinių kalnų etapą baigė ketvirta, kad išsaugotų savo pranašumą.

8 etapas, ilgiausias 30-ojo moterų dviračių sporto prestižiškiausių etapo lenktynių etapas. Didžiosios Britanijos Lizzy Banks (Bigla Pro Cycling) solo į pergalę po to, kai pradėjo puolimą iš savo mažos atsiskyrusios grupės. Jos komandos draugė Leah Thomas spurtavo per 30 sekundžių ir užėmė antrąją vietą prieš Soraya Paladin (Ale-Cipollini). Nė vienas iš atskilusių lenktynininkų nekėlė jokios grėsmės GC, o Van Vleutenas išlaikė bendrą lenktynių lyderį Van der Breggen ir Niewiadoma, kaip buvo nuo 6 etapo.

Priešpaskutiniame etape lenktynininkų laukė sunki diena kalnuose, kur lenktynių du geriausi kovojo, siekdami etapo pergalės. Van der Breggen nugalėjo, tačiau nuo bendrosios įskaitos varžovo Van Vleuten sugebėjo atimti tik 17 sekundžių, o to nepakako, kad rimtai sumažintų jos pranašumą. Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv) užėmė trečią vietą scenoje, kai Amanda Spratt peršoko daugybę konkurentų ir žengė į paskutinę dieną ant virtualaus podiumo.

Lenktynės baigėsi lygiu etapu į Udinę ir nuostabia ketvirtąja Vos pergale, kuri parodė savo dominavimą sprinto finiše įveikusi Brandą ir Lotte Kopecky (Lotto-Soudal).

Paskutinę dieną pirmaujant 4 minutėms 11 sekundžių, Van Vleutenas patogiai apgynė savo pranašumą prieš Van der Breggeną, nes geriausias trejetas liko toks pat, o Spratt užsitikrino vietą ant prizininkų pakylos.

Tiesą sakant, kai Van Vleuten pirmavo lenktynėse – ir taškais bei kalnų klasifikacijoje – po puikios pergalės solo 5 etape ji niekada neatrodė kaip sugauta, o jos pergalė kitą dieną TT tik patvirtino šį faktą.; olandų motociklininkė buvo savo klasėje.

Vis dėlto, sėkmingai apgynusi titulą, 36-erių mergina netruko pagirti savo Mitchelton-Scott komandos draugus: „Vienos dienos lenktynėse galbūt tu gali laimėti vienas, Giro d'Italia. negaliu.

'Tai ne tik lenktynininkai, bet ir personalas, mes į tai žiūrėjome labai rimtai ir galbūt tai yra viena iš paslapčių, atvykome čia kaip geriausiai pasiruošusi komanda ir tai pasiteisino.'