Giro d'Italia 2019: Richardas Carapazas laimi istorinę Maglia Rosa po 21 etapo Veronoje

Įsimintinas pirmasis didysis turas po Ekvadorą, kai Chad Haga šokiravo favoritus ir laimėjo paskutinį Veronos laiko važiavimą

Ričardas Carapazas iš „Movistar“iškovojo istorinę „Giro d'Italia“pergalę, nes tapo pirmuoju ekvadoriečiu, laimėjusiu „Grand Tour“.

Carapaz saugiai kirto 21 etapo individualaus laiko bandymo finišo liniją Veronoje ir įveikė namų favoritą Vincenzo Nibali, apsivilkęs pirmuosius rožinius marškinėlius.

Nibali užsitikrino antrąją ir 11-ą Grand Tour podiumą, o Primozui Rogličiui pavyko aštuoniomis sekundėmis aplenkti Mikelį Landą ir užimti trečią vietą bendrojoje įskaitoje.

Scenos apdovanojimai atiteko emocingam Chadui Hagai iš Team Sunweb, kurio intensyvus pasiruošimas 17 km trasai pasiteisino. Įveikęs sudėtingą trasą per 22 minutes 7 sekundes, amerikietis keturiomis sekundėmis įveikė prieš lenktynių favoritą Viktorą Campenaertsą.

Likusieji lenktynių marškinėliai taip pat buvo nuspręsti Šekspyro mieste.

Maglia Ciclamino už geriausią sprinterį atiteko dvigubo etapo nugalėtojui Pascaliui Ackermannui (Bora-Hansgrohe), kuris 226 taškais įveikė Arnaud Demare (Groupama-FDJ) iki 213.

Geriausio jauno motociklininko „Maglia Blanco“apdovanojimą iškovojo Miguelis Angelas Lopezas, įveikęs Pavelą Sivakovą („Team Ineos“) ir Hughą Carthy („Education First“). Kalno Maglia Azzurra dominavo Gulio Ciccone (Trek-Segafredo), kuris dvigubai daugiau taškų nei artimiausias varžovas Fausto Masnada.

Carapaz ir Landa pasirūpino, kad „Movistar“komandos įskaitoje būtų 900 km per pertrauką, o tai reiškia, kad Damiano Cima atsiskyrė, o Sho Hatsuyama iš Nippo-Vini užėmė Maglia Nera paskutinėje bendrojoje įskaitoje.

Sąžiningoje Veronoje

Taigi buvo paskutinis 2019 m. „Giro d'Italia“etapas, 17 km lenktynių laikas aplink nuostabų Veneto miestą, kuriuo Shakespeare'as taip žavėjosi, kaip „Du Veronos džentelmenai“ir „Romeo ir Džuljeta“scena..

Smuktelėjus į kalną, trenksmą viduryje, paskutinės dienos laimėtojas turės sumaišyti laiko bandymų sugebėjimus su tvirtumu, ištvėręs sunkias tris lenktynių savaites.

Atsižvelgiant į nelaimę, Maglia Rosa buvo atsisakyta. Jis priklausė „Movistar“žaidėjui Richardui Carapazui, kuris antroje vietoje atsiliko 1 minutė 54 nuo Vincenzo Nibali (Bahreinas-Merida).

Tai buvo istorinis momentas, nes Carapzas tapo pirmuoju ekvadoriečiu, kuris kada nors laimėjo Grand Tour.

Nedidelė futbolo pašėlusi 17 milijonų žmonių tauta turėjo naują herojų, kuris pradžiugintų ir švęstų. Šalies prezidentas Leninas Moreno sumokėjo už tai, kad paskutinis etapas būtų transliuojamas per nemokamą televiziją.

Be etapo nugalėtojo, laiko bandymas taip pat nulems galutinį podiumą. Mikelis Landa atsidūrė trečioje vietoje, tačiau tik 23 sekundėmis lenkia Primozą Rogličių – slovėnui įveikiamas atotrūkis.

Scenos favoritas buvo neseniai „Hour Record“sumušęs Victoras Campenaertsas iš „Lotto Soudal“. Jis padarė tai, ko tikėtasi, užfiksuodamas greičiausią laiką 22.11.

Tačiau tai nebuvo pakankamai gera, nes jaunas amerikietis Chadas Haga (Team Sunweb) įveikė keturiomis sekundėmis greičiau per 22.07 laiką – laiką, kuriam tikriausiai grėstų tik Rogličius.

Rogličas buvo greitas, bet nepakankamai greitas, nukritęs 26 sekundėmis iki Hagos pergalės laiko, bet pakankamai, kad aplenktų Landą ir užsitikrintų slovėnui pirmąjį Didžiojo turo podiumą.