vaizdas

Gee'as Athertonas, laimėjęs pirmuosius du 2013-ųjų pasaulio taurės sezono lenktynių etapus, Leogange susidūrė su dideliu Steve'o Smitho iššūkiu. (Matas Delorme'as)

2013 m. UCI pasaulio kalnų dviračių taurė sekmadienį pasibaigė šeštuoju ir paskutiniu nuokalnių serijos etapu, vykusiu Leogange, Austrijoje. Lenktynės įgavo ypatingą reikšmę, nes jos nulems 2013 m. Serijos čempionus. Rachel Atherton („GT gamykla“), nepaisant finišo antrosios vietos Emmeline Ragot (Lapierre Gravity Republic), lengvai užėmė bendrą titulą moterų varžybose. Vyrų varžybos buvo arčiau. Gee Athertonas („GT gamykla“) vadovavo visą sezoną, tačiau kanadietis Steve'as Smithas („Devinci Global Racing“) važiavo karštu ruožu ir iki to laiko, kai serija įsitraukė į Leogangą, pateko į 17 taškų atstumą nuo Athertono. Tada Smithas paskelbė greičiausią kvalifikacinį bėgimą ir startuos paskutinis. Pavadinimas atiteks tiems, kurie finišavo aukščiau - Smithui ar Athertonui.
Bet pirmiausia moterys ėjo į kursus. Lenktynėse vyravo stabili motociklininkų kaita ant karštos sėdynės, nes pagrindinis laikas buvo praleistas. Manonas Carpenteris (Saracenas Madisonas), kuris iš paskutiniųjų startavo ketvirtas, pirmasis finišavo per mažiau nei keturias minutes. Tačiau jos laikas lyderio pozicijoje buvo trumpas, nes Ragotas perėjo per du motociklininkus ir numušė beveik penkias sekundes nuo Carpenterio laiko. Vienintelis motociklininkas liko sezoną dominavęs „Atherton“, iškovojęs keturias pasaulio taures ir pasaulio čempionų titulą. Didžiosios Britanijos motociklininkas pirmame pasidalijime buvo keturiomis dešimtosiomis sekundės dalimis priekyje, tačiau viską prarado per antrąją atkarpą ir finišo metu atsiliko puse sekundės.
„Gerai sezoną baigti dar viena pergale“, - sakė Ragotas. "Aš stengiausi laimėti, žinau, kad pabaigoje padariau porą klaidų ir sujaukiau paskutinę dalį. Aš prisiėmiau porą rizikų, bet ne per daug, nenorėjau sudužti ir prarasti antrąją vietą."
Athertonas nebuvo tikras, kur praleido laiką, ir nusivylė atėjęs antras, nors ir lengvai užsitikrino bendrą titulą. „Laimėjimas, Pasaulio taurės laimėjimas yra Pasaulio taurės laimėjimas, ir aš tikrai norėjau tai laimėti. Truputį aš žinau, kad gera išeiti iš sezono kartu su kuo nors kitu. Tai tikrai mane motyvuos šią žiemą. Dabar turiu pusę sekundės, kad sužinčiau šią žiemą “.
„Atherton“ užėmė bendrą moterų titulą su 1295 taškais, palikdamas Ragot's 1, 165, po jo Carpenteris liko 1045. Tahnee Seagrave („FMD Racing / Intense Cycles“) iškovojo jaunių titulą ir užėmė devintą vietą.

Ragotas užėmė antrąją savo sezono pergalę, geriausiai iškovodamas dominuojančią Rachelę Athertoną. (Matas Delorme'as)