vaizdas

Rachel Atherton dominavo savaitgalį, paskelbdamas greičiausią kvalifikacijos ir lenktynių laiką. (Colinas Meagheris)

Praėjus vienai savaitei, kai „GT Factory Racing“ broliai ir seserys „Atherton“ laimėjo Pasaulio taurės nuokalnės atidarymo etapą Fort Viljamame (Škotija), duetas pakartojo Val di Sole, Italijoje.

Tačiau du kursai labai skiriasi. Jei pirmasis turas buvo ilgas ir buvo palankus fiziniam pasirengimui bei pedalams, „Val di Sole“ yra kietas ir techniškas, kupinas šaknų ir uolų, reikalaujančių motociklininkų priimti antrą sekundę.

Rachelė Atherton lemiamai laimėjo kvalifikaciją ir, kliudžiusi mechaninį ar susidūrimą, atrodė, kad ją sunku įveikti. Varžybų dieną Kanados „Micayla Gatto“ nustatė pirmąjį pogrupio laiką 4:10, kuris truko tol, kol Myriam Nicole („Commencal“ / „Riding Addiction“) įveikė keturių minučių ženklą. Nicole laikas stovėjo, kol liko penki motociklininkai, kai jos tautietė Floriane Pugin (Gstaad-Scott) numušė dar tris sekundes nuo pagrindinio laiko. Pasaulio čempionė Morgane Charre („MS Mondraker“) paslydo tiesiai už „Pugin“, o tada Emmeline Ragot („Lapierre Gravity Republic“) nusileido žemiau 3:50 ir pirmavo. Tačiau Atherton jau ėjo į trasą, o jos pirmasis padalijimas parodė, kad britų motociklininkas važiavo žvaigždute, įveikdamas Ragotą finišo linijoje daugiau nei penkiomis sekundėmis.

„Ši trasa yra juokinga“, - sušuko Rachelė Atherton. "Aš labai džiaugiuosi, kad jos baigėsi. Manau, kad visos merginos jaudinosi dėl šių lenktynių. Aš į jas buvau įtrauktas labai nervingai. Džiaugiuosi, kad jos nėra varžybų. Negaliu patikėti, kad gavau pergalę. Aš pamačiau juos šį rytą pratybose ir pagalvojau: „O, brangioji, jie greitai eina“.

Rachelė Atherton dabar pirmauja moterų taškų rinkinyje su puikiais 500 taškų skaičiumi, o Ragotas yra tolimame 380, o Manonas Carpenteris (Madison Saracen) - 300.

Vyrų varžybos buvo žymiai artimesnės nei moterų. Joshas Brycelandas („Santa Cruz Syndicate“) nustatė pirmąjį pogrupio laiką 3:20 ir liko 21 raitelis. Jo laikas karštoje vietoje buvo trumpas - trys motociklininkai Troją Brosnaną (Specializuotų lenktynių DH) įveikė daugiau nei per sekundę. Brosnanas ilgą laiką praleido ant karštųjų sėdynių, nes motociklininkas po motociklininko nesugebėjo priartėti prie savo laiko - 3: 16.306.

Pasiekęs aštuonis motociklininkus, Loicas Bruni („Lapierre Gravity Republic“) nustatė naują geriausią laiką, tačiau pasaulio čempionas Gregas Minnaaris („Santa Cruz“ sindikatas) įveikė daugiau nei sekundę greičiau, likę šeši motociklininkai. Buvę pasaulio čempionai Sam Hill („Chain Reaction Cycles.com/Nukeproof“) ir Danny Hart („Giant Factory“) abu sudužo, kaip ir Brookas MacDonaldas („Trek World Racing“).

Galiausiai, likus trims motociklininkams, Steve'as Smithas („Devinci Global Racing“) numušė ketvirtį sekundės nuo viršutinio laiko. Ginantis pasaulio taurės čempionas Aaronas Gwinas („Specialized Racing DH“) liko antras pagal ilgį, tačiau buvo per tris sekundes nuo greičio, taigi liko tik Gee Athertonas - greičiausias kvalifikacinis ir pirmojo turo laimėtojas. Athertonas buvo trečdaliu sekundės greitesnis už Smithą per pirmąjį padalijimą, puse sekundės per antrą padalijimą ir visą sekundę priekyje finiše, kad įrašytų savo antrąją tiesią pergalę.