2018 m. turas po Britaniją: Greipel lengvai įveikė sprinto finišą, o Bevinas padidino pranašumą

2

Andre Greipel („Lotto Soudal“) laimėjo patogią sprinto pergalę „Tour of Britain“4 etape, įveikdamas Sachą Modolo („EF-Drapac“) ir lenktynių lyderį Patricką Beviną („BMC Racing“).

Vokiečių sprinteris buvo gerai išsidėstęs paskutiniame posūkyje, paskutiniuose keliuose šimtuose metrų aplenkdamas Modolo ir Beviną ir galiausiai laimėjo daugiau nei dviračio ilgiu. Tai antrasis Greipelio etapo pergalė šią savaitę po pergalės atidarymo dieną.

Etapas buvo daug labiau atsipalaidavęs nei vakarykštės įnirtingos lenktynės aplink Bristolį. Didžiąją dienos dalį priekyje buvo leidžiama pertrauka iš penkių, o paskutinis Haydenas McCormickas („One Pro Cycling“) ir Paulas Ourselingas („Direct Energie“) buvo užfiksuotas paskutiniame 4 km.

Kalbant apie bendrąją įskaitą, trečioji Bevino vieta padėjo padidinti jo pranašumą prieš Cameroną Mayerį (Mitchelton-Scott) ir Julianą Alaphilippe (Quick-Step Floors) prieš rytojaus komandos laiko bandymą su Whinlatter Pass.

Rytoj trumpas pakilimas į Whinlatter kopimą turėtų būti lemiama diena tiems, kurie trokšta laimėti visas lenktynes.

Kaip tai atsitiko

Ar visi nusiraminome po vakarykščio etapo? Tai buvo greita ir įnirtinga, ar ne?

Julian Alaphilippe („Quick-Step Floors“) galiausiai iškovojo pergalę, bet to nenorėjo beveik visi, bandantys nuolat atakuoti 125 km Bristolio raunde. Dėl šios pergalės jis bendroje įskaitoje buvo antras, o lenktynių lyderį Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF) perdavė Paddy Bevin (BMC Racing).

4 etapas atrodė šiek tiek formalesnė diena – 183 km nuo Nuneatono iki Royal Leamington Spa. Kelyje buvo jūsų įprastų nelygybių, įskaitant tris klasifikuotus įkopimus, bet atrodė, kad stipriausi sprinteriai galėtų kovoti dėl finišo.

Skirtingai nei vakar, pelotonas buvo protingas, leido pirmiesiems penkiems lenktynininkams, kurie atakavo, nusistatyti lyderį ir dėl to dienos atitrūkti. Tie penki buvo Alexas Patonas (Canyon-Eisberg), Mattas Holmesas (Madison-Genesis), Nicholas Dlamini (Dimension Data), Paulas Ourselinas (Direct Energie) ir Tomas Mosesas (JLT-Condor).

Sąmoningai, pertrauka buvo suteikta, kad būtų pasiekta tinkama maždaug dviejų minučių persvara, o vienintelis reikšmingas veiksmas buvo tai, kad Holmsas per pirmuosius 60 km įveikė du tarpinius sprinto taškus. Dlamini taip pat buvo aktyvus, rinkdamas KOM taškus – įskaitoje jis pirmavo anksčiau lenktynėse.

Atotrūkis šiek tiek ilgiau svyravo apie dviejų minučių ribą, kol pradėjo lėtai mažėti likus maždaug 60 km, o tokie žmonės kaip Iljo Keisse („Quick-Step Floors“) ir Jensas Keukeleire („Lotto Soudal“) atsiskyrė. sekundės.

Būtys buvo daug labiau atsipalaidavę nei vakar, todėl antroji GC Cameron Meyer atrodė laiminga galėdama sėdėti pakuotės gale.

Dlaminis atrodė pragariškai stiprus šlaituose. Įprastai jis važiuodavo įkopimus priešingoje kelio pusėje ir stebėdavo savo kolegas pertraukos palydovus nesąžiningoje Meksikos priešpriešoje. Jis leido Holmsui užimti laipiojimo taškus ant Edge Hill, pats apvirtęs antruoju.

Pelotono priekyje viskas buvo tylu, o važiuoti liko 30 km, nes kelių žmonių darbo dėka skirtumas sumažėjo iki 60 sekundžių. Holmsas įveikė trečiąjį ir paskutinį tarpinį sprintą, kai lenktynės įžengė į paskutinį 20 km.

Kaip laikrodis, EF-Drapac, Lotto Soudal ir Quick-Step Floors sumažino atotrūkį iki 30 sekundžių, o likus vos trims pertraukoms, likus 10 km, sprinteriams pavyko įveikti tiesioginį atstumą. Paskutiniai du lenktynininkai McCormick ir Ourselin galiausiai buvo sugauti, kai lenktynės įžengė į paskutinį 3 km.

Patekusi į finalą, „Team Sky“užfiksavo nenumaldomą tempą, kad Wout Poels būtų saugus, o tai leido geriausiems sprinteriams į finišą nuvažiuoti foteliu. Galiausiai „Jungels“perėmė „BMC Racing“vadovavimą sprinteriams.