2017 m. turas po Britaniją: Fernando Gaviria laimėjo sprintą Niuarke prie Trento

Fernando Gaviria įveikė Elia Viviani sprinto finiše „Tour po Britain“4 etape

Fernando Gaviria („Quick-Step Floors“) sprinto finiše įveikė Elia Viviani („Team Sky“) į Niuarką prie Trento ir įveikė 4 „Tour po Britain“etapą.

Lenktynės finišavo dar viename sprinto finiše po penkių pertraukos pakeliui į finišą. Gaviria sugebėjo pritraukti Viviani prie linijos dar viename nuotraukos finiše.

Dabar lenktynininkai ruošiasi ketvirtadienio 16 km laiko bandymui Tendringe, Esekse. Tikimasi, kad rytojaus etapas bus lemiamas bendrosios įskaitos mūšyje, o kopimo dienų liko nedaug.

Šiandien toks etapas, koks atsitiko

4 „Tour of Britain“etapas nuves motociklininkus į šiaurę nuo Mansfieldo link Donkasterio, o paskui patrauks į pietus ir vakarus link finišo Niuarke prie Trento.

Kadangi maršrutas visą dieną eina tik vienu kategorijų įkopimu, tikėtinas kitas sprinto finišas.

Vakariniame etape Caleb Ewan („Orica-Scott“) spurtavo Edvaldas Boassonas Hagenas („Dimension Data“) ir iškovojo antrojo etapo pergalę bei pirmavo bendroje įskaitoje. Ewanas bendrojoje įskaitoje šešiomis sekundėmis lenkia Elia Viviani (Team Sky).

Kaip ir vyko visą savaitę, Didžiosios Britanijos žemyninės komandos sudarė liūto dalį atsiskyrimo – penkiems lenktynininkams pavyko atsikratyti.

Pertrauką sudarė Markas McNally (Wanty-Groupe Gobert), Jacobas Scottas (An-Post Chain Reaction) ir Alistair Slater (JLT Condor). Sudėtį užbaigė Madison Genesis duetas Richardas Handley ir Alexas Blainas.

Bryan Lewis (Cylance Cycling) ir Jamesas Lowsley Williamsas (Bike Channel-Canyon) taip pat užpuolė pagrindinę grupę, bandydami prisijungti prie penkių lyderių.

Šis išpuolis buvo nesėkmingas, nes abu motociklininkai vėliau buvo diskvalifikuoti. Lowsley Williamsas ir Lewisas buvo pašalinti iš lenktynių už tai, kad atakai naudojo grindinį.

Pelotonas didžiąją dienos dalį išlaikė lyderių grupę maždaug 3 minutes, parodydamas savo ketinimą užbaigti etapą spurtu.

McNally sugebėjo surinkti visus balus abiejuose sprintuose ir iš viso surinko šešis taškus.

Likus mažiau nei 40 km iki lenktynių, prastai pastatytas automobilis pamatė avariją peletono gale. Laimei, niekas per daug nenukentėjo, nes Brent Bookwater (BMC Racing) buvo didžiausias vardas.

Likus 16 km, pertrauką pavyko išlaikyti 1 minutę 41, tačiau tokioms komandoms kaip „Dimension Data“ir „LottoNL-Jumbo“kontroliuojant tempą, tai atrodė grėsminga lyderiams.

Lengvėms likus 10 km, tempas pelotone tapo labai greitas, todėl atotrūkis iki pertraukos greitai sumažėjo. Pagrindinės grupės greitis buvo toks didelis, kad kai kurie motociklo gale esantys motociklininkai sunkiai išliko nepažeisti.

Galų gale grupelė patraukė pertrauką, o iki lenktynių liko 3 km, o peletonas pasiekė sprinto finišą.

Turo po Britaniją 4 etapas: Mansfildas – Niuarkas prie Trento, 164,7 km, rezultatas