Giro d'Italia 2017: Pierre'as Rollandas solo laimėjo Canazei

Prancūzas Rolandas iškovojo įspūdingą pergalę solo ir Cannondale-Drapac pirmą kartą per dvejus metus laimėjo Grand Tour

Pierre'as Rollanas (Cannondale-Drapac) laimėjo 17 „Giro d'Italia“etapą solo po to, kai vidutinio kalnų etapo Alpėse finale užpuolė savo atsiskyrusius draugus.

Prancūzas įveikė 7,4 km ir išlaikė atotrūkį ir iškovojo pirmąją pergalę Didžiojo turo etape per penkerius metus, o Cannondale-Drapac pirmą kartą pergalę Grand Tour per dvejus metus.

Tomą Dumouliną per etapą vedė komandos Subweb komandos draugai ir jis saugiai finišavo peletone, kad išlaikytų 31 sekundės pranašumą prieš Nairo Quintana kovoje dėl rožinės spalvos.

Pirmoje lenktynių pusėje įvykę du stabilūs pakilimai, po kurio sekė ilgas, ilgas vilkimas iki finišo Kanazejuje po 219 km lenktynių, todėl diena ilgą laiką buvo įvardijama kaip sėkminga atsiskyrimo diena.

Tai suteikė paskutinę galimybę daugeliui motociklininkų iškovoti etapo pergalę, todėl pirmuosiuose etapuose į kelią pakilo daugiau nei 40 motociklininkų.

Etapo nugalėtojas Rolandas pats dalyvavo trijų žmonių judėjime lenktynių priekyje, o už nugaros – didelė persekiojimo grupė, o peletonas – dar 15 minučių atgal.

Kai grįžo pirmieji trys žaidėjai, lyderiai nepasiekė dar vieno žingsnio, o Matej Mohoric (JAE Team Emirates) dalyvavo abiejuose. Kai sugrįžo ir šis, Mohoricas išvyko solo, bet jo pastangos galiausiai nuėjo perniek, nes sumažėjusi priekinė grupė į finalą pateko kaip viena.

Tuo tarpu pelotonas padidino tempą. Bobo Jungelso „Quickstep“komanda suprato, kad jo b altiems „Young Rider“lyderio marškiniams iškilo pavojus dėl Jano Polanco (JAE „Team Emirates“) buvimo priekinėje grupėje, todėl jie prisijungė prie „Team Sunweb“ir pradėjo mažinti skirtumą.

Ataka, po kurios sekė kontrataka, o vėliau priešprieša paskatino lenktynes dėl etapo, tačiau likus 7,4 km, Rolandas galiausiai sulaužė tamprę, kad pabėgtų ir išlaikytų atotrūkį iki finišo.

Jis finišavo 24 sekundes nuo likusių atskilusių lenktynininkų, o Rui Costa (JAE Team Emirates) ir Gorka Izagirre (Movistar) pirmavo už 2 ir 3 vietas.

Vėliau pelotonas apsivertė 7'51 colio, o Dumoulin rožiniai ir „Jungels“b alti megztiniai buvo saugūs dar vieną dieną.