Amstel Gold: Anna van der Breggen laimėjo moterų lenktynes, o Lizzie Deignan liko antra

Van der Breggen veda Deignan į namus Boels-Dolmans 1:2 po to, kai ryžtingas solo žingsnis vėlai

Anna van der Breggen iš Nyderlandų išvyko viena ir iškovojo pergalę 2017 m. „Amstel Gold“moterų lenktynėse ir finišavo gerokai aplenkdama Didžiosios Britanijos atstovę Lizzie Deignan Boels-Dolmans dvikovoje.

Atgal į moterų kalendorių po 14 metų pertraukos, maršrutas susideda iš 17 kopimų per 121 kilometrą, įskaitant keturis įkopimus į Cauberg kalną – vienu daugiau nei vyrai vėliau sekmadienį.

Lemiamas žingsnis įvyko per paskutinius 10 kilometrų po to, kai Van der Breggen, kita olandė Annamiek van Vleuten ir Amerikos turo po Flandriją laimėtoja Coryn Rivera susijungė su pirmaujančia trijule Deignan, Elisa Longo-Borghini ir Katarzyna Niewiadoma.

Van der Breggenas nušoko į priekį, likus 7 km iki galo, o Deignanui neprisidėjus prie persekiojimo, kiti keturi motociklininkai nesugebėjo pakankamai efektyviai dirbti kartu, kad sumažintų skirtumą. 26-erių futbolininkas turėjo pakankamai pranašumo, kad galėtų paskutinį kartą įkopti į Cauberg kalną, esantį vos už 1,1 km nuo linijos, tai yra šiek tiek daugiau nei formalumas.

Amstel Gold pirmą kartą nuo 2003 m. sugrįžo į moterų pasaulio turą, pažymėdamas šeštąjį išplėstinio kalendoriaus etapą ir praėjus dviem savaitėms po Riveros pergalės Flandrijos akmenimis.

Kitas bus Fleche Wallonne trečiadienį, antrasis iš Ardėnų klasikos triumvirato, kuris baigsis kito savaitgalio Lježas-Bastonė-Lježas.