Kuurne-Briuselis-Kuurne pirmą kartą 2017 m. laimėjo Peterį Saganą

Pasaulio čempionas atmušė praėjusių metų laimėtoją sprinte, siekdamas laimėti pirmąjį pavasario klasikos savaitgalį

Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“) iškovojo savo pirmąją 2017 m. pergalę Belgijos klasikos „Kuurne-Brussels-Kuurne“lenktynėse ir užėmė antrąją vietą praėjusios dienos lenktynėse.

Kaip visada, Pasaulio čempionas visą dieną buvo gyvas iki kiekvienos pertraukos ir galiausiai atsidūrė penkių žmonių grupėje, kuri kartu važiavo paskutinius 30 km lenktynių priekyje.

Paskutiniame sprinte nė vienas iš kitų negalėjo priartėti prie Sagano pagreičio ir jis lengvai laimėjo po to, ką vėliau apibūdino kaip „lėtą sprintą“.

Kuurne-Brussels-Kuurne, kuris sudaro dvigubą veiksmą su Omloop Het Nieuwsblad, pažymint pavasario klasikos atidarymo savaitgalį, yra laikomas sprinterių lenktynėmis ir dažnai finišuoja brūkšniu už linijos.

Markas Cavendishas praeityje laimėjo du kartus, o belgų klasikos specialistas Tomas Boonenas laimėjo tris kartus.

Tačiau praėjusių metų lenktynes laimėjo Jasperas Stuyvenas iš „Trek-Segafredo“, o tai reiškė, kad šiais metais sprinterių komandos nenorėjo leisti kam nors anksti aplenkti.

Prireikė daugiau nei valandos, kol susidarė pertrauka, kai devyniems motociklininkams pavyko pabėgti ir padidinti keturių minučių atotrūkį nuo pelotono.

Likus 84 km iki žymiausio lenktynių įkopimo Oude Kwaremont, čekų motociklininkas Zdenekas Stybaras („Quick-Step Floors“) nuvažiavo nuo pelotono priekio ir pritraukė daugybę garsių lenktynininkų. su juo.

Netrukus 20 raitelių grupė peletone užfiksavo neblogą atotrūkį, o likus 75 km jiems liko minutė pagrindinėje grupėje.

Grupę sudarė Ianas Stannardas ir Luke'as Rowe'as („Team Sky“, Tony Martin („Katusha-Alpecin“), Saganas, Arnaudas Démare'as (FDJ), Luke'as Durbridge'as („Orica-Scott“), Gregas Van Avermaetas (BMC), paskutinis metų nugalėtojas Stuyvenas ir keturių „Quick-Step Floors“lenktynininkų būrys.

Deja, atrankoje trūksta Tomo Booneno, kuriam nepavyko pradėti lenktynių po avarijos Omloop Het Nieuwsblad prieš dieną.

Likus maždaug 65 km, grupė važiavo į lataką, kai Martinas nukirto stovintį automobilį ir stipriai atsitrenkė į veidą.

Nr.

Už 37 km peletonas atsiliko mažiau nei minute, todėl G2 favoritų grupė pradėjo dėti daugiau pastangų, o tai greitai pašalino kelis motociklininkus, likusius po pirminio atsiskyrimo.

Lygiuose keliuose su stipriu vėju peletonas toliau mažino atotrūkį, taigi, kai priekinė grupė pradėjo pirmąjį iš dviejų 15 km ratų aplink Kūrnę, pagrindinė grupė atsiliko tik 30 sekundžių.

Kai tokie sprinteriai kaip Alexanderis Kristoffas („Katusha-Alpecin“), Bryanas Coquardas („Direct Energie“) ir Naceris Bouhanni („Cofidis“) ieško pergalės, atrodė, kad viskas gali greitai susitvarkyti.

Tačiau likus 28,4 km, Stuyvenas bandė daryti tą patį, ką darė prieš metus, ir puolė pats.

Maždaug po 3 km Saganas ir Matteo Trentinas (Quick-Step Floors) peržengė spragą ir prisijungė prie Stuyven, sukurdami galingą trijų žmonių grupę, prie kurios netrukus prisijungė Rowe ir Tiesj Benoot iš Lotto-Soudal.

BMC Racing pirmavo persekiojimų grupėje, kad būtų sugrąžinta penkių pertrauka, tačiau atotrūkis sumažėjo iki maždaug 35 sekundžių, kai liko vienas ratas.

Kadangi kitos komandos nebuvo pasiruošusios padėti BMC, Gregas Van Avermaetas turėjo atsisveikinti su mintimis iškovoti dvi pergales per dvi dienas.

Paskutiniame 5 km distancijoje pirmaujanti penkių lenktynininkų grupė toliau dirbo kartu, kad persekiotojai išlaikytų saugų atstumą.

Likus 1 km, grupė vis dar buvo kartu, bet varžėsi dėl pozicijos. Trentinas pirmasis išvyko į sprintą, bet negalėjo likti nuošalyje, o 300 m atstumu Saganas padarė spaudimą ir lengvai aplenkė savo varžovus ir iškovojo savo pirmąją pergalę šiais metais bei pirmą kartą pergalę naujajai WorldTour komandai Bora-Hansgrohe..

Pagrindinė nuotrauka: Juanas Trujillo Andradresas