12 medalių, įskaitant 8 aukso medalius, komandos GB parolimpiniams dviratininkams

Rio parolimpinėse žaidynėse trasoje Didžioji Britanija finišavo su medaliais

2016-09-13

Rio parolimpinėse žaidynėse dviračių sportas trasoje pasirodė esąs dar sėkmingesnis nei ankstesnėse olimpinėse žaidynėse komandai GB – iš viso iškovota 12 medalių, iš jų 8 aukso.

Lenktynės prasidėjo rugsėjo 8 d. su persekiojimo varžybomis. Megan Giglia iškovojo auksą moterų C1-2-3 3000 m persekiojimo rungtyje, kol Sarah Storey ir Crystal Lane laimėjo auksą ir sidabrą atitinkamai C5 3000 m persekiojime, o Steve'as Bate'as laimėjo auksą vyrų B 4000 m persekiojime.

Antrąją dieną sudarė daugiau individualių rungčių, o sprinterės Sophie Thornhill ir Jody Cundy laimėjo auksą atitinkamai moterų B 1000 m ir vyrų C4-5 1000 m bėgimo lenktynėse. Vėliau tą pačią dieną Louis Rolfe laimėjo bronzą vyrų C2 3000 m lenktynėse.

Kadeena Cox pasiekė naują pasaulio rekordą iškovojusi auksą moterų C4-5 500 m bėgimo laiku – žygdarbis tapo dar nuostabesnis dėl to, kad pergalė iškovota praėjus mažiau nei 24 valandoms po to, kai Cox laimėjo bronzos medalį. lengvosios atletikos rungtis, moterų T38 100 m sprintas.

Paskutinę lenktynių dieną, rugsėjo 11 d., Neilas Fachie iškovojo sidabrą vyrų B 1000 m bėgimo lenktynėse, o Sophie Thornhill papildė savo rezultatą ir iškovojo bronzą B 3000 m individualioje persekiojimo rungtyje, o Lora Turnham laimėjo auksą. renginyje.

Paskutinis savaitės renginys buvo vyrų C1-5 750 m komandinis sprintas, o Didžiosios Britanijos Louis Rolfe, Jon-Allan Butterworth ir Jody Cundy komanda laimėjo naują pasaulio rekordą. 48.635.

2016-08-17

Pirmadienį Markas Cavendishas antrąją omniumo dieną pradėjo su kilogramu, kurioje užėmė šeštąją vietą 1:02.86. Jis pagerino savo šansus ant prizininkų pakylos, nes vėliau skriejančiame rate užėmė trečią vietą. Nepaisant visų jo pastangų pabėgti iš priekio ir įgyti ratą taškų lenktynėse, geriausias, kurį jis sugebėjo įveikti, buvo ketvirtas per daugybę sprinto pirmūnų. Bendroje įskaitoje jis finišavo antras ir pelnė sidabrą – pirmąjį olimpinį medalį.

Laura Trott dalyvavo moterų omniumo varžybose, užėmusi pirmąją vietą tiek atmetimo lenktynėse, tiek asmeninėse persekiojimo varžybose, taip pat užsitarnavusi antrąją vietą nulio lenktynėse. Apskritai ji užsitarnavo vietą ant prizininkų pakylos viršaus su savo antruoju Rio žaidynių aukso medaliu. Dabar ji yra sėkmingiausia Didžiosios Britanijos sportininkė, laimėjusi keturis aukso medalius.

Jasonas Kenny, Trotto sužadėtinis, taip pat sulaukė daugiau olimpinės šlovės. Netrukus po Trotto pergalės omniumo varžybose Kenny išėjo į trasą, kad galėtų varžytis vyrų keirine. Užėmęs pirmąją vietą, Rio de Žaneire jis iškovojo trečiąjį aukso medalį. Dabar jis turi šešis aukso medalius, prilygstančius sero Chriso Hoy rezultatams. Tarp jų Kenny ir Trottas dabar gali pasigirti 10 olimpinių medalių.

Rebecca James prisidėjo prie komandos GB tikslo iškovoti 48 medalius Rio de Žaneire iškovodama sidabrą moterų sprinto rungtyje, o Katy Marchant nedaug atsiliko ir pelnė bronzos medalį.

Iš viso GB komanda pelnė 12 olimpinių medalių važiuodama dviračiu. 11 trasoje, o Chrisas Froome'as pelnė bronzą kelių laiko važiavime, todėl tai buvo sėkmingiausi „Team GB“dviratininkų metai užsienyje.

2016-08-15

Vyrų komandinis persekiojimas prasidėjo savaitgalį iškovojant dar vieną aukso medalį ir naują pasaulio rekordą – 3:50,26. Tai buvo apylygis, australai anksti išsiveržė į priekį, tačiau netrukus jie sumažėjo iki trijų vyrų ir pabaigoje britų komandos metronominis efektyvumas pasiteisino. Komandą sudarė seras Bradley Wigginsas, Owainas Doullas, Edas Clancy ir Steve'as Burke'as. Šios lenktynės serui Bradley Wigginsui suteikė penktą aukso medalį, todėl jis tapo sėkmingiausiu Didžiosios Britanijos olimpiečiu istorijoje, turinčiu aštuonis olimpinius medalius.

Šeštadienį moterų komandinis persekiojimas išlaikė aukso šlovę, kai buvo pasiektas dar vienas pasaulio rekordas 4:10.23. Žlugus amerikiečių „greito starto“taktikai, Joanna Roswell, Laura Trott, Elinor Barker ir Kate Archibald aplenkė amerikiečių komandą dviem sekundėmis. Laura Trot taip pat pateko į istoriją kaip pirmoji britų olimpietė, pelniusi tris aukso medalius.

Moterų keirino rungtyje Rebecca James debiutavo olimpinėse žaidynėse ir iškovojo pirmąjį sidabro olimpinį medalį, po to, kai dieną prieš tai iškovojo moterų sprinto kvalifikaciją su kitu olimpiniu rekordu 10,72 sekundės.

Sekmadienis pasirodė dar viena sėkminga diena Didžiosios Britanijos sportininkams, nes Jasonas Kenny ir Callumas Skinneris tarpusavyje kovojo visos Britanijos vyrų sprinto varžybų finale. Kenny įrodė esąs tiek taktiškai, tiek fiziškai pranašesnis už Skinnerį ir pelnė penktą aukso medalį. Tik seras Chrisas Hoy yra iškovojęs daugiau aukso medalių (kol kas – rytoj Kenny lenktyniaus Keirino lenktynėse), taigi, jei jam pasiseks, galime negalvoti, ar jis gali atsidurti Naujųjų metų apdovanojimų sąraše.

Vyrų omnium taip pat prasidėjo sekmadienį su Marku Cavendishu, atstovaujančiu Team GB. Įbrėžimų lenktynėse jis finišavo šeštoje vietoje po atotrūkio, kurį pavyko įveikti likus 13 ratų. Asmeninėje persekiojimo rungtyje jis užėmė antrąją vietą, tik danui Lasse Normanui Hansenui, kuris pasiekė naują olimpinį rekordą. Cavendish eliminacijos lenktynės vyko ne visai taip, kaip planuota, nes netinkamai laiku nugrimzdus į bankus jis įstrigo eisme, dėl kurio jis pateko į mėlyną „Žydrojo kranto“dažų juostą ir iškrito vos per 10 -oji vieta.

12/08/16

Komandinis sprintas

Ketvirtadienio vakaras Velodrome komandai GB buvo auksinis, o vyrų komandų sprinteriai iškovojo pirmuosius Didžiosios Britanijos žaidynių aukso medalius treko dviračių sporte. Nepaisant to, kad ji nebuvo laikoma favoritais dėl ne tokių įspūdingų pasirodymų ankstesniuose pasaulio čempionatuose, tai nesutrukdė Didžiajai Britanijai įveikti dabartinius pasaulio čempionus Naujosios Zelandijos naujuoju olimpiniu rekordu 42 440 sekundės.

Komanda, kurią sudaro Jasonas Kenny, Phillipas Hindesas ir Callumas Skineris, 2016 m. Rio de Žaneire atnešė iki šiol ketvirtąjį Team GB auksą, todėl bendra suma iškovojo 15 medalių. Tai taip pat buvo ketvirtasis Jasono Kenny olimpinis aukso medalis, todėl jis buvo vienas labiausiai apdovanotų Didžiosios Britanijos olimpiečių, atsilikusių nuo tokių kaip seras Steve'as Redgrave'as ir Chrisas Hoy.

Skinneris darė didelį spaudimą jam užimti trečiąją vietą, kurią šešiskart olimpinis čempionas Chrisas Hoy paliko persekiojimo komandoje. „Tai nebuvo lengvas kelias“, – sakė jis. „Taigi atvykti čia ir tapti olimpiniu čempionu yra neįtikėtina. Mes taip sunkiai dirbome ir tai rodo, kad tai atsiperka.'

Komandos persekiojimas

Prieš tai sėkmė velodrome jau prasidėjo, kai moterų komandinis persekiojimas pasiekė pasaulio rekordą per kvalifikacinį važiavimą. Komanda užėmė septintą vietą iš devynių komandų ir sugebėjo keturiomis dešimtosiomis sekundės sumažinti ankstesnį rekordinį laiką 4:13,683, kurį Australija pasiekė 2015 m. Dabar antrajame etape dėl patekimo į finalą jie susikaus su Kanada.

Vyrų komandinis persekiojimas taip pat pasiekė greičiausią laiką savo kvalifikaciniame bėgime, užėmęs tik tris dešimtąsias savo pasaulio rekordo. Seras Bradley Wigginsas, Edas Clancy, Owainas Doullas ir Stevenas Burke'as įveikė 3:51,943, beveik trimis su puse sekundės aplenkdami Daniją, kuri kvalifikavosi antra. Dabar jie penktadienį dalyvaus pusfinalyje su Naująja Zelandija.

Kelio lenktynės – 2016-08-08

Dėl pavojingų nusileidimo trasų išpuikęs, savaitgalį vykusios Rio de Žaneiro lenktynės sukėlė tiek daug ginčų, kad UCI buvo priverstas stoti į gynybą.

237,5 km maršrutas labai paveikė GB komandą vyrų lenktynėse. Buvo tikimasi, kad Thomas palaikys Froome'ą, tačiau per vėlai palikęs ataką, Geraintas Thomas veržėsi į priekį dėl medalio. Deja, jis sudužo staigiame nusileidime nuo Vista Chinesa ir, nepaisant to, kad grįžo ir baigė lenktynes, Team GB medalių nebuvo. Thomas finišavo 11-oje vietoje, o Froome'as – 12-oje. Yatesas užėmė 15 vietą. Ianas Stannardas ir Steve'as Cummingsas nebaigė lenktynių, abu drąsiai apsisuko priekyje, kad sumažintų peletoną ankstyvosiose stadijose.

Moterų lenktynėse varžėsi tik trys Team GB dviratininkės, todėl pagrindinis dėmesys buvo skirtas Armitsteadui kaip komandos lyderiui. Po ankstyvos padangos pradurtos dramos 10 km atstumu, dėl kurios buvo pakeistas dviratis, ji pasivijo pelotono galvą.

Emma Pooley vedė pelotoną į kopimą ir finišavo 58 vietoje – viena vieta atsiliekant nuo savo komandos draugės Nikki Harris. Armitstead finišavo penktoje vietoje, nes ji buvo nukritusi antroje kopimo pusėje ir baigė savo neramumų savaitę nusivylusiu. Buvo tikimasi, kad ji atgaus olimpinį medalį ir sekmadienio lenktynėse buvo favoritė ant prizininkų pakylos. Ji pati tvirtina, kad JK antidopingo sustabdymas neturėjo įtakos jos mąstysenai lenktynių metu ir kad ji „paprasčiausiai negalėjo pakilti pakankamai greitai“.