Danas Martinas paskelbė pasitraukiantis iš profesionalaus dviračių sporto

35 metų airis teigia, kad lenktynės prarado savo linksmybes, džiaugiasi naujais gyvenimo iššūkiais

Danas Martinas paskelbė, kad pasibaigus sezonui pasitrauks po 14 profesionalaus dviratininko sezonų.

Israel Start-Up Nation motociklininkas, kurio kitos lenktynės bus artėjančios Britanijos turas, sakė manantis, kad pats laikas judėti toliau ir pasiekti kitų gyvenime dalykų.

„Kai kuriais atžvilgiais apsispręsti sustoti buvo sunku ir sudėtinga. Tai turbūt vienas didžiausių ir svarbiausių mano kada nors priimtų sprendimų, o kitais atžvilgiais tai buvo lengva. Nors vis dar esu konkurencingas, supratau, kad lenktynės prarado linksmybę: visą priežastį, dėl kurios aš lenktyniauju.

„Aš visada dirbu 100 % tam, ką darau. Nors galėčiau tęsti lenktynes kelerius ateinančius metus, o daugeliui tai atrodytų savaime suprantamas dalykas, esu tokioje vietoje, kur esu pasirengęs priimti naujus įdomius gyvenimo iššūkius.“

Martinas turėjo ilgą lenktynininko karjerą po to, kai 2008 m. tapo profesionalu su Slipstream-Chipotle. Jo pirmasis Didžiojo turo etapo pergalė buvo 2011 m. „Vuelta a España“, o 17 etapo pergalė 2021 m. „Giro d'Italia“, kur bendroje įskaitoje užėmė 10 vietą, užbaigė visą savo etapų pergalių rinkinį visose trijose „Grand Tours“.

Vaizdas
Vaizdas

Martinas taip pat laimėjo Lježas-Bastonė-Lježas 2013 m., įveikęs Joaquimą Rodríguezą ir Alejandro Valverde'ą po to, kai turėjo susidoroti su gerbėju, apsirengusiu kaip panda.

Jis pridūrė: „Man pasisekė, kad galiu nuspręsti, kada išeiti į pensiją. Esu nuoširdžiai dėkingas už paramą šeimai, draugams, gerbėjams ir tiek daug dviračių komandos draugų bei kolegų, kurie palaikė mane per visą mano karjerą.

‘Kas toliau? Visada būsiu dviratininkas; Aš nepakabinsiu savo ratų, tik savo lenktyninį numerį. Per keletą pastarųjų nesezonų ir kai turėjau laiko ne treniruotėms ir lenktynėms, aš atradau naują tikslo ir smagumo jausmą vystydamas įmones ir dirbdamas įmonėse.

‘Šis susidomėjimas atvedė į „Rubix Ventures“– įmonę, kurią įkūriau kartu su patikimais kontaktais, kad padėtų sportininkams investuoti į įdomias augančias įmones.“

Vienas sėkmingiausių Martin sezonų buvo 2017 m. su „Quick-Step Floors“. Jis užėmė antrąją vietą Lježas-Bastonė-Lježas ir Flèche Wallonne už Alejandro Valverde, o Paryžius-Nica ir Critérium du Dauphiné užėmė trečią vietą. Nepaisant to, kad „Tour de France“lenktynėse per avariją su Richie Porte susilaužė nugarą, jis ir toliau užėmė įspūdingą šeštą vietą bendroje įskaitoje.

'Aš taip pat nekantrauju būti namuose kaip tėvas ir vyras ir atlikti keletą paprastų dalykų, kurie nesuderinami su dviratininko karjeros reikalavimais, pvz., bėgti su žmona, jis pasakė.

'Atsižvelgdamas į finišo liniją, paskutines kelias savaites pasinėriau į treniruotes ir tikiuosi, kad turėsiu įtakos keliose paskutinėse lenktynėse ir, tikiuosi, šį savo gyvenimo laikotarpį užbaigsiu stilingai.'